Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Libor »

Miro,
jasně, karosařina, to už je drahá záležitost, bez debat. Proto jsem si připlatil za GAP, co kdyby. Zatím jsem se jen díval, kolik stojí čelní sklo - 8.500 Kč, světlomet - 7.000 Kč a přední nárazník - ze tří částí - celkem 11.000 Kč. Existuje i jiná možnost. Objednat poškozené díly z hondapartsnow, kde je cena diametrálně rozdílná, ale doprava 3 týdny.
Bonus u japonských aut, pokud to evropské komponenty už nedomrší, vidím spíše v minimu totalních závad. Ale s karosařinou, souhlas.

Tondo,
nevím, třeba to na i v ní klapne :-)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od tonny »

Libor píše:Tondo, nevím, třeba to na i v ní klapne :-)
Asi ne, už spí, má raní.

Loni jsem měnil čelní sklo na Exploreru (bažant) a lehce přes 5k, takže amerika ještě levnější než Japonec (Avensis mě stál10k).

HR-V starší generace, ošklivé kačátko, kdo ho má, nedá na něj dopustit. Poslední generace už se líbí.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Jerry3 »

Nevyhřívané čelní sklo na mé Mondeo 16200, vyhřívané 17000.
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Libor »

Tondo,
to jsme na tom byli stejně, "moje" má dlouhý týden :)

To sklo u tebe je :wink: Jednou jsem se bavil s týpkem, co ujíždí na US cars. Tvrdil, že si objednal z US kompletní pístní sadu, včetně těsnění a ložisek na nějaký muscle cars, a to vše bratru za +- 10.000 Kč. Takže ono to s těmi "amerikami" taky nebude na první, i druhé oko tak děsivé. Druhý známý má Jeep Grand Cherokee HEMI. Ze zvědavosti jsem se ptal, kolik na to stojí servis. Namátkou vzpomenul sadu předních brzd (kotouče a desky), kdy cena snad byla do 5.000 Kč. Za takové docela velké brzdy, to je luxus.

Předchozí HR-V mělo docela slušnou průchodnost terénem, ale fakt. Škoda, že u současného modelu, byť je v nabídce pohon "real time WD", tak se do Evropy nedodává. U současného modelu mi vadí záď, ta se moc nepovedla.

Kolega z práce má předchozí model Citroen C4GP, tam je čelní sklo jako kráva a jen za sklo, bez "bausetu", snad chtějí pomalu dvacku.

Je pravda, že některé ceny jsou děsivé. Zase na druhou stranu, pokud existuje druhovýroba, u některých položek bych se ji nebál využít.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Pitris »

tonny píše:HR-V starší generace, ošklivé kačátko, kdo ho má, nedá na něj dopustit....
To můžu potvrdit. Bylo :wink: A zas až tak ošklivý ale nebylo :D V terénu bylo gut :wink: Velká škoda že když tehdy skončilo že nemělo hned nástupce :? A to měl táta tu slabší verzi a i ta mazala. Ta VTECová byla ještě lepší.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od lengy60 »

Libor píše:Tondo,
to jsme na tom byli stejně, "moje" má dlouhý týden :)

To sklo u tebe je :wink: Jednou jsem se bavil s týpkem, co ujíždí na US cars. Tvrdil, že si objednal z US kompletní pístní sadu, včetně těsnění a ložisek na nějaký muscle cars, a to vše bratru za +- 10.000 Kč. Takže ono to s těmi "amerikami" taky nebude na první, i druhé oko tak děsivé. Druhý známý má Jeep Grand Cherokee HEMI. Ze zvědavosti jsem se ptal, kolik na to stojí servis. Namátkou vzpomenul sadu předních brzd (kotouče a desky), kdy cena snad byla do 5.000 Kč. Za takové docela velké brzdy, to je luxus.

Předchozí HR-V mělo docela slušnou průchodnost terénem, ale fakt. Škoda, že u současného modelu, byť je v nabídce pohon "real time WD", tak se do Evropy nedodává. U současného modelu mi vadí záď, ta se moc nepovedla.

Kolega z práce má předchozí model Citroen C4GP, tam je čelní sklo jako kráva a jen za sklo, bez "bausetu", snad chtějí pomalu dvacku.

Je pravda, že některé ceny jsou děsivé. Zase na druhou stranu, pokud existuje druhovýroba, u některých položek bych se ji nebál využít.
To sklo je jedna výloha a za druhé je determální,ovšem to není nic proti sedáku předních sedaček,tam je cenovka 16 tícek za ks.:D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1861
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od BigBang »

Jerry3 píše:Nevyhřívané čelní sklo na mé Mondeo 16200, vyhřívané 17000.
Sharan obyč sklo 2500 Kč obyčejné, vyhřívané s pruhem 5200 Kč 8)
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od tonny »

To moje sklo na Explorera bylo i s montáží něco přes 5t. Bez montáže asi 3,5t.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
chinin
Příspěvky: 63
Registrován: sob bře 03, 2018 11:16

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od chinin »

Zdravím chtěl bych se vrátit k původnímu tématu tohoto vlákna

tj na samý začátek a položit dotaz EXPERTŮM tohoto fora a sice: na správný olej do benz.hondy 1.5 I-VTEC. VÍM ! všechno už tu bylo řečeno a já to tak i bral jako hotovou věc,avšak vypadá to tak - že mechanici profesionálové v TREND CAR Olomouc jsou jiného názoru.

Co bylo:

Absolvoval jsem se svou Hondou HR-V 1.gar. prohlídku a páč na ní kromě výměny oleje nic moc nedělali ,tak jsem se - jen tak mimochodem zeptal - co za olej mi tam dávají ptal jsem se dvou zaměstnanců 1.byl mechanik (v montérkách) oba odpov. že - Shell 5W-30 víc ani jeden nevěděl. Nechtěl jsem dál prudit a nechal jsem to tak ,ale za dva dny jim poslal mail. Odpověď mě malinko překvapila vložím sem celé znění toho e-mailu i s odpovědí.


Sent: Saturday, December 01, 2018 12:45 PM
To: honda.servis@trendcar.cz
Subject: dotaz


Dobrý den
Jsem majitelem u vás zakoupeného vozu Honda HRV 1.5 a mám prostý dotaz ,jaký konkrétně motorový olej používá vaše servisní středisko pro motor mého vozu.? Stejný dotaz jsem položil už 2x pracovníkům vaší OL. pobočky a pokaždé mi bylo řečeno "pouze" ,že Shell 5w-30 ,(předpokládám plnou syntetiku) potud v pořádku. Při dotazu na zákl. parametry : API / ACEA mi kupodivu od vás nebyl nikdo schopen odpovědět. Na vašich stránkách a pomalu každé viditelné reklamě je deklarováno že používáte orig. m.oleje Honda. Čím je tedy vlastně motor mého auta u vás plněn ? a pokud tam dáváte jiný m.olej (než org. Honda) tak prosím jaký přesně a proč? Studoval jsem tzv. mazací plány některých výrobců a zjistil ,že podle všeho není směrodatné obch. označení a výrobce ,tj existuje více vhodných alternativ ,ale parametry API nebo ACEA jsou zcela zásadní a měly by být jasně dané. Doufám že tyto hodnoty a zákl. rozdělení m. olejů jsou ve vašem serv. středisku mechanikům dobře známy a není žádný důvod je jakkoliv tajit . Jako majitel vozidla bych tento dotaz (pro případnou potřebu doplnění nebo vl. výměny ol.) viděl jako zcela legitimní a logický. Po určitém průzkumu už v tom mám celkem jasno jde mi nyní už jen o to NEMÍCHAT zbytečně různé druhy ,ale používat přesně stejný m.olej jako váš servis. Děkuji za objasnění a korektní odpověď ,s pozdravem ---
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
odp.

Dobrý den p. ---,
tech. specifikace oleje, který jste dostal do motoru je : AP-L 5W-30, ACEA C2.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
??? Je snad v tomto autě TWC - (Three Way Catalyst) ? nebo pod. systém který by použití C2 mohl nějak odůvodnit ?

Měl jsem vážně za to (a myslím že kromě vás tady to samé tvrdí i uživatelský manuál dodaný k vozu) ,že tam patří ACEA A3. Jsem teď dokonale zmatený ,může k tomu prosím ještě někdo něco fundovaného dodat ? Děkuji
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Jerry3 »

Třícestný řízený katalyzátor (vím, jde o nesmyslné pojmenování, ale tak se holt ujalo) tam samozřejmě máš, ovšem používat olej C2 do benzínového motoru, notabene pro který sám jeho výrobce předepisuje A3, je naprostá hloupost.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od skodovkar »

V servise mají jeden barel a ten obslouží všechny vozy, tedy i diesely.

C2
Stabilní olej kompatibilní s katalyzátorem pro vysoce výkonné zážehové i vznětové motory osobních a lehkých nákladních automobilů se systémy DPF (Diesel Particulate Filter) a TWC (Three Way Catalyst), které vyžadují nízkoviskózní oleje s HTHS vyšší než 2.9 mPa.s. Tyto oleje prodlužují životnost systémů DPF a TWC a snižují spotřebu paliva.

A3
Olej pro vysokou zátěž, možnost prodloužení intervalu výměny
3,5 HTHS [mPa.s]
https://www.oleje.cz/clanek/Vykonnostni ... vych-oleju

Sám bych si to tam jednoznačně nenalil a hádám, že nikdo na fóru, pokud návod praví A3.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od skodovkar »

chinin píše: Shell 5w-30 ,(předpokládám plnou syntetiku)
Nelze poznat podle viskozity, snad chemickým rozborem, pak možná vytáhnout z výrobce způsob výroby.
chinin píše: používáte orig. m.oleje Honda
Co je tím myšleno? Honda oleje nevyrábí a nevím o tom že by přebalovali.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Pitris »

Honda samozřejmě oleje nevyrábí, ale nechá si oleje "pro sebe" dělat a prodává je pod svojí značkou.

K otázce: Oleje ACEA C2 jsou kvůli EKOLOGII :!: A jestli i sám výrobce motoru povoluje A3, tak by tam olej C2 neměl co dělat.... A když už, tak JEN na krátké popojížďky a měnit DO 10-ti tkm :!:
Pokud Shell, tak v 5w30 Helix Ultra. Nebo třeba Ravenol HCL, Valvoline SynPower, Trident....třeba :wink:
A i kdyby byly na pořadu dne většinou jen krátké pojížďky, je u benziňáků pořád lepší než C2 olej A5.

Oleje C2/C3 (a ostatní C"něco") jsou daní za ekologii, a pomáhají plnit nesmyslné ekologické požadavky a normy. Bohužel ochrana motoru (a navíc s předepsanými dlouhými intervaly výměn toho oleje - zas kvůli eko) byla odsunuta až za....:oops:

A byť je 5w30 dobře použitelná, vůbec to nemusí být "plná" syntetika.... a z odpovědí oněch lidí na to jaký olej použili to vypadá že asi zase tak velcí profíci nebudou, neboť parametry API nebo ACEA jsou zcela zásadní. Ale chápu že většině lidí stačí to "Shell 5w30" :roll:
A pokud by si chtěl motoru extra pomoci při hodně zmrzlých startech a krátkých jízdách, hledej 0w30. V A3 nebo A5.

PS: Ale seš celkem frajer galvanickej článku....
Potom co si některé lidi tady nedávno obrazně nazval blbcama, od těch samých chceš poradit :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Libor »

Pro Hondu vyrábí olej nějaký americký výrobce, ale i kdybys mě zabil, nedohledám to. To jest bod č.1.
Z informací od hondařů vím, že značkové servisy v ČR "originál" motorové oleje nepoužívají. Originál nalévají pouze u převodovek.
V ČR autorizáky tíhnou k motorovým olejům značky Shell, můj dealer jde proti proudu a používá Motul. V jiném autorizáku jsem se od mechanika dozvěděl, že odebírají sudy podle ceny, takže se může stát, že se během roku můžeš setkat i se třemi výrobci olejů v jednom servise.
Co se týče Trendcaru, tak tohle je dobrý zářez. Nalít do motoru něco, co tam vůbec nepatří a je v rozporu s doporučením výrobce, fakt mazec. Nabízí se to, co tu už bylo zmíněno, dobrá cena při nákupu.
I když to motoru zřejmě neublíží, tohle bych v autě nechtěl.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
chinin
Příspěvky: 63
Registrován: sob bře 03, 2018 11:16

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od chinin »

skodovkar píše:
chinin píše: Shell 5w-30 ,(předpokládám plnou syntetiku)
Nelze poznat podle viskozity, snad chemickým rozborem, pak možná vytáhnout z výrobce způsob výroby.
chinin píše: používáte orig. m.oleje Honda
Co je tím myšleno? Honda oleje nevyrábí a nevím o tom že by přebalovali.
Jak říkáš zřejmě je nevyrábí ale to jim nebrání všude reklamovat ,že je používají a také nabízejí k prodeji (viděl jsem pl.balení 4l honda oil.)
Odpovědět