Hodinky

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

skodovkar píše:Mně vadí zmenšujicí se rozměry ciferníků. Přestože mám oči v pořádku, tak mi to přijde velice neergonomické. Zvyklý na ciferníky z jedničkové fobie jsem sedl do trojkové octávky a byl to děs! Dlouho mi trvalo než jsem ulovil konkrétní hodnotu z ukazatele jak otáček, tak rychlosti. Možná to je o zvyku, ale stejně to zbytečně řidiče zatěžuje.
Možná je to trochu i o tom, na co jsou oči (a mozek) zvyklé. Máš rád co největší televizi? Ano, ehm... My jsme měli doma vždy televize malé, teprve před časem jsem pořídil, dle dnešních měřítek, střední velikost (82 cm). A jsem dodnes překvapen, že, ačkoliv má pěkný obraz, více unavuje oči, a také teletext se na ní mnohem hůře čte, přestože je velký. Řekl bych dokonce, že nyní na všechno ostatní hůře vidím (možná jen postupující staroba), ale na menší TV (51 cm - 4:3, obyčejný VGA display s malým rozlišením) se mi kouká lépe. Paradoxy... :roll:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Hele ty mudrlante,to že sis koupil TV 16:9 o úhlopříčce 82 cm neznamená,že je větší. :D To je to samé jako TV 4:3 o úhlopříčce 51-55cm. :lol: A navíc,pokud je to TV za "pár šušňů" s nekvalitním LED zobrazovačem,tak se nediv,že Tě bolí oči.Tak holt kup plazmu o úhlopříčce 130 cm a máš po problémech. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:Jinými slovy, není důležité, že hodinky neplní svůj hlavní účel, tj. snadno informovat svého nositele o aktuálním čase, ale image bez opory v praktické kvalitní funkčnosti. Na auta nechť si to každý převede sám dle vlastního gusta. :mrgreen:
Co můžeš dělat, když někdo posuzuje lidi podle hodinek a bot :idea: ? Já tedy nosím Primky po dědovi, čitelné, spolehlivé a přesné, ale byl jsem už upozorněn, že bych s tím měl něco udělat... :? Naštěstí boty nosím zásadně kožené a slušné (ne že by kvůli posuzování "hodinkáři a botaři", ale proto, že jsou prodyšnější a nesmrdí nohy... :idea: ). Na srazu si ragazzi někdy ukazují, jaké má kdo hodinky (asi "hodinkáři"), tak se třeba příležitostně poradím. Mě ale přišlo, že "populární" tam hodinky váží asi půl kila. To bych nemusel. Mě stačí přístroj jako pírko :D .
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Colommbo »

Itall píše: ... Já tedy nosím Primky po dědovi, čitelné, spolehlivé a přesné, ale byl jsem už upozorněn, že bych s tím měl něco udělat... :?
...Na srazu si ragazzi někdy ukazují, jaké má kdo hodinky (asi "hodinkáři"), tak se třeba příležitostně poradím. Mě ale přišlo, že "populární" tam hodinky váží asi půl kila. To bych nemusel. Mě stačí přístroj jako pírko :D .
Pokud tě někdo kritizuje kvůli Primkám po dědovi, tož je to vůl o hodinkách toho přiliš nevědoucí a nepřikládej jeho řečem žádnou váhu. Kdyby byl aspoň trochu vědoucí, musel by se před tím starým mechanickým strojkem naopak hluboko poklonit. A hodinky si semtam ukazujeme, to jest pravdou, sám mám taky docela slabost pro tyhle záležitosti, ale jednak pouze mechanické strojky a druhak, stejně jako ty, žádné velké cibule, naopak... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Tak mým snem je taky si koupit pořádné časy. :D Jen je mi tak nějak líto vyhodit za to x tisíc.Ony se ovšem kvalitní hodinky vyznačují tím,že jsou lehké,ty půl kg vážící jsou právě ty levné napodobeniny. :lol: Mám asi tak 8 let Casio za cca 1700,-Kč a tak si říkám,že bych si mohl koupit pro radost třeba něco takového. :D http://www.hodinky.cz/festina-trend-cer ... 628-1.html
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

lengy: Mým snem to není. Já jsem vždy jen potřeboval zcela přízemně vědět, kolik je hodin. Bavily by mě hodinky přesné a nenatahovací, dobře čitelné a lehké, s dlouhou výdrží baterky, pokud by byly na baterky, což by dnes mohly splňovat kdejaké prdky za pár stovek. Ale když mám ty Primky po dědovi, tak přece nevyhodím pár stovek... :idea: :D Elektrohodinky by mohly mít článek na světelnou energii, dnes už.
Návštěvník

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:
Návštěvník píše:Nejde o to, co mi provedl, ale co jeho politika symbolizuje. A v české kotlině nebude lépe, dokud bude český zákazník za své těžce vydělané peníze kupovat předražené a ošizené škodovky, s jejichž pomocí si koncern mj. snižuje flotilové emise, aby si jeho zákazníci první kategorie mohli vozit zadky s pořádných autech.
No jestli je něco z mého pohledu předraženo,tak mám možnost si koupit něco nepředraženého,tak v čem je problém :?:
V cem? Prece v hlavach ceskych spotrebitelu, kteri se vzajemne posuzuji prave podle auta, hodinek, bot... A prave proto jsem napsal, ze
"v české kotlině nebude lépe, dokud bude český zákazník za své těžce vydělané peníze kupovat předražené a ošizené škodovky."
Tedy nejde ani tak o ty skodovky samotne, jako o pristup ceskych zakazniku k nim! :idea:
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

lengy: Zase ale, kámo, kdybych měl sen, na který by stačilo vynaložit nějakých x tisíc (řekněme i pár desítek, no), tak bych si ho splnil. Nemám takový sen. V motorkách, např., mě už neuspokojí nic. Není takový stroj, škoda vyhazovat prachy.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Tak slovo sen asi bylo trošku nadnesené,já mám pořád kam peníze dávat. :D Můj koníček,či spíše kůň toho spolyká docela dost. :wink: Zrovna teď řeším, zda nepořídit tyto 2 stroje. :mrgreen:
http://www.fleischmann.de/de/product/22 ... ducts.html
http://www.fleischmann.de/de/product/16 ... ducts.html
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Pedro »

V urcitem segmentu je dulezite kvalitni i pouzdro,a to neco vazi. Rovnez strojek. Nikoliv jen cosi miniaturniho,obalene okolo plastem. Tzn.,tezke neznamena sunt ! Pokud jde o solidniho vyrobce.
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

lengy60 píše:Tak slovo sen asi bylo trošku nadnesené,já mám pořád kam peníze dávat. :D Můj koníček,či spíše kůň toho spolyká docela dost. :wink: Zrovna teď řeším, zda nepořídit tyto 2 stroje. :mrgreen:
http://www.fleischmann.de/de/product/22 ... ducts.html
http://www.fleischmann.de/de/product/16 ... ducts.html
To si asi pokecáš s PePem, hračičko :wink: .
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

PePe píše:V urcitem segmentu je dulezite kvalitni i pouzdro,a to neco vazi. Rovnez strojek. Nikoliv jen cosi miniaturniho,obalene okolo plastem. Tzn.,tezke neznamena sunt ! Pokud jde o solidniho vyrobce.
Tož, jasné, kvalitní je těžké :D . Jenže u hodinek na ruku by jaksi bylo záhodno, by těžké nebyly. Přecejen to člověk vláčí na ruce celé dny.
Vzpomínám si na vtip o sovětských hodinkách, které ukazovaly úplně cokoliv, na co si vzpomeneš. Majitel chodil s dvěma těžkými kufry: "Hodinky perfektní, ale ty baterie, ty baterie..." 8)
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

PePe píše:V urcitem segmentu je dulezite kvalitni i pouzdro,a to neco vazi. Rovnez strojek. Nikoliv jen cosi miniaturniho,obalene okolo plastem. Tzn.,tezke neznamena sunt ! Pokud jde o solidniho vyrobce.
Byl jsem zřejmě špatně pochopen,chtěl jsem tím říci,že výrobce kvalitních hodinek používají třeba titan,keramiku atd. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Pedro »

Mam hodinek nekolikero,zadne od mladi nedavam pryc,sem tam nejake dokoupim,cca co 5let.
Ale mam rad bytelne,a hlavne tezke,s kovovym rerizkem . Nosim i kovove retezy na obou rukou,nemam raz hole zapesti.
Taktez i dva,tri na krku.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Pedro »

Lengy,zase sama para do epochy.
Pitris to zde promazne
:-)
Diky.
Odpovědět