Hodinky

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Hodinky

Příspěvek od lefort »

Souhlas, zrovna jedny automaty od Seika mi aktualne tizi zapesti :wink:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
emge
Příspěvky: 370
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Re: Hodinky

Příspěvek od emge »

To ja som zasa so svojimi Festinami spokojný. Ale je to jednoduchý a pomerne lacný model, stáli niekedy niečo cez 2000 Sk. Podobne ako Itall, tiež mám rád ľahké hodinky, o ktorých na ruke "ani neviem". A mám radšej kožený remienok, ktorý raz za čas vymením. Mám niečo podobné, len dátumovka je na pravej strane:
http://www.hodinky.sk/festina-klasik-16747-2

Keď sa objavili na trhu ručičkové hodinky na betériu, tak som svoje mechanické Primky vymenil a už by sa k naťahovacím hodinkám nevrátil.
Spočiatku som vystriedal niekoľko lacnejších hodiniek (pod 1000 SK/Kčs), ale to boli hodinky vždy tak na 1 - 2 roky. Síce fungovali, ale po 1 roku už boli mierne ošúchané a po 2 rokoch boli už škaredé a súce na vyhodenie. Skúšal som aj "strieborné", tie sa tiež ošúchali a pod striebornou vrstvou boli zlatisto-mosadzné :evil:

Priplatiť si za aspoň trochu kvalitnejšie hodinky sa vyplatí, vydržia oveľa dlhšie. Nepamätám si už, ako dlho tie Festiny mám, ale oveľa dlhšie ako 10 rokov. Ošúchané nie sú vôbec a keby som im sám "neuštedril" nejaký škrabanec, tak sú stále ako nové. Ale zasa nejaké obrovské sumy za "imidžové" hodinky by som určite nedal. Je to pre mňa len bežný merač času, praktická stránka je pre mňa dôležitejšia.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Hodinky

Příspěvek od lengy60 »

No to jsem zase něco napsal :!: Těší mě velmi váš zájem o mé blaho,koukl jsem i na to fórum,no co k tomu říct.Mojí paní jsem koupil Festiny asi před rokem,takže těžko posuzovat,na fóru jsem se dočetl,že má maník Festiny přes 15 let.Já měl blahé paměti Orientky,automaty.Vše bylo v pohodě do té doby,než přestaly fungovat,v ČR nebyl kdo by je opravil,tedy neobjížděl jsem pochopitelně celou republiku.Táta v té době pracoval ve Španělsku a tam je tehdy zpravili,nicméně je pak na chvíli zapomněl v umývárně a byly fuč.Ale zpět k věci.Je mi jasný rozdíl mezi mechanikou a quartz strojkem,nicméně jestliže si vůbec nějaké hodinky budu kupovat,tak takové,které mě chytnou.Já opravdu neřeším,zda se hodinky za měsíc nebo za rok zpozdí o 15 sekund. :D Nechtělo si mi na fóru strávit půl života,ale tak nějak jsem nepochopil,proč by Festina měla být předražený šmejd.Jestli si někdo kupuje hodinky na eBay a pak se diví,že má nějakou napodobeninu místo originálu,je jeho problém.Jinak Glashütte mám přes kopec,takže vím o co kráčí,ale jejich styl mi prostě nic neříká.Teď mi došlo,že mám někde v šuplíku Lotusy,které jsem zdědil po tatíkovi.Možná bych mohl zkusit,zda se čeští odborníci nedovzdělali.Hodinky šly bez problémů do té doby,než jsem si nechal vyměnit baterii,pak to už s nimi šlo z kopce.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Hodinky

Příspěvek od Colommbo »

Jsem rád, že ses tu objevil, Tome, čekal jsem to a docela se i těšil... :)
Jak už jsem psal, někdo má rád (a obdivuje) holky a jiný zase vdolky, osobně jsem zastáncem mechanických strojků a jedno, zda natahovacích či automatů, mno, spíš ty první, ale každopádně mechanika... 8) A jelikož výjimka potvrzuje pravidlo, na běžné denní nošení (bez hodinek jsem jak bezruký, koukat na mobil bych si nezvykl) mám velmi příjemný retromodel od Rotary s quartz vnitřkem od Miyoko, pořídil jsem si je k padesátinám. Původně jsem si chtěl z jisté nostalgie objednat české Primky, ale když jsem zjistil cenové relace... :roll: Rok poté jsem stejně na Aukru koupil měsíc po sobě dvoje starší ale v bezvadném stavu Omegy, klasické mechanické natahovací, pro svátek. :P A loni jsem dostal na památku další krásné Omegy, tentokrát automaty, po nejlepším českém satirickém kreslíři všech dob V.J. a moc si toho vážím... :oops:
V současnosti už taky preferuju kvalitní kožený řemínek, i když v minulosti (v mládí) tomu tak nebylo, nosil jsem radši kovové článkované tahy. A začínal jsem (jak jinak) Primkami (dvoje, první k desátým narozeninám od babaičky, za 250Kčs), následovala kratší éra (jak jinak) digitálek (jedny hodně tenké s digiručičkami, tehdy naprostá bomba, někde je ještě mám schované) a pak poměrně dlouho automaty Seiko (jednou repas, podruhé už se to nevyplatilo), pár let noname Jemis quartz (hezké a spolehlivé) a nyní sedm let už zmíněné Rotary...
P.S. Asi před dvěma týdny se na Aukru dražily překrásné mechanické hranaté Audemars Piquet 18k z šedesátých let, když jsem je objevil, byl příhoz asi osm tisíc, tož jsem maličko uvažoval, že bych se zapojil, ale nechal jsem to být, nakonec se vyšplhaly na 32.100Kč, i tak dobrá investice... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Hodinky

Příspěvek od lengy60 »

Tak jestli mě paměť neklame,tak ty Orientky byly asi tyto,ale je tu bez záruky,protože to je 25 let. :D
http://second-hand.slovenskainzercia.sk ... nsky-kraj/
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Hodinky

Příspěvek od Colommbo »

Jo, to bývala (vlastně stále je) orientí klasika... :wink: A tady jedna zajímavost... :P
http://www.novinky.cz/muzi/350886-v-pat ... nacky.html
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Hodinky

Příspěvek od lengy60 »

No a kdyby snad někdo nevěděl co s penězi,tak si může pořídit tyhle. :mrgreen:
http://www.novinky.cz/muzi/352914-nejex ... pirat.html
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Hodinky

Příspěvek od Pedro »

... ale nemá filtr pevných částic...
Ještě musí kucí zamakat.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Hodinky

Příspěvek od Jezevcik »

lengy60 píše:Nechtělo si mi na fóru strávit půl života,ale tak nějak jsem nepochopil,proč by Festina měla být předražený šmejd.....jinak Glashütte mám přes kopec,takže vím o co kráčí,ale jejich styl mi prostě nic neříká.
Festina prostě předražená je. Za cenu quartzového modelu, který jsi postnul předtím, bys mohl mít tuhle parádu s kvalitním automatem, který má i ruční nátah a hacking (stop vteřinovky při vysunuté korunce). Samozřejmostí je safírové sklo, nadstardandně kvalitní zpracování, články tahu i jeho koncovky
z plného materiálu, masivní nerezová spona, vlastní kalibr Seiko 6R 15, průhled na kalibr, zdobený rotor (Tokyo Stripes) a to vše Made in Japan.
http://www.amazon.com/Seiko-MECHANICAL- ... B001AE9XRQ

Není Glasshuette jako Glasshuette. Třeba Muehle Glasshuette a Union Glasshuette vycházejí ze základů různých kalibrů ETA a Sellita.
Pokud bych si mohl vybírat a nehledět na cenu, tak mám jasnou volbu u Adolfa Langeho.
http://www.alange-soehne.com/timepieces ... lery/cover

Jirko, ty digi, které byly "plné" ručiček si pamatuju a někdy v polovině osmdesátých let to byl neskutečný hit. V této potemnělé době mi jeden člověk říkal, že všechny digitálky jsou pouze načančané pozlátko a budoucnost vidí v mechanických hodinkách. Tehdy jsem tomu moc nevěřil a dnes vidím, jak byl prozíravý.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Hodinky

Příspěvek od Misojogi »

Hodinky šly bez problémů do té doby,než jsem si nechal vyměnit baterii,pak to už s nimi šlo z kopce.
bol si pri tom ked to menil? alebo ti nieco cmajzol?
ono sa to zial stava
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Hodinky

Příspěvek od Misojogi »

osobne som fanusik "mat volne ruky"
a cas si poziem na mobile ...
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
vikino1

Re: Hodinky

Příspěvek od vikino1 »

Tiež nosím Festiny a som nad mieru spokojný :wink:
Z ruky ich nedávam skoro vôbec no zatial ani škrabanček za 4roky.
Jediné čo im môžem vytknúť je prestavovanie dátumu. Ale stejne naň nevidím takže je to fuk. :mrgreen:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Hodinky

Příspěvek od lengy60 »

to jezevcik: Zjevně máme každý představu o tom, co je to paráda. :D Ty automaty od Seiko mě prostě ničím nezaujmou,leda bych je nosil obráceně a koukal na ten hodinový strojek. :D Ale jak píše Jiří,někdo rád holky a jiný zase vdolky.Pokud bych měl sáhnout po této značce,tak si vyberu třeba tyhle:
http://www.hodinky.cz/seiko-sportura-snae95p1.html
Jinak s tou Festinou to byl takový příklad,prostě mě ty hodinky zaujaly designem a kombinací použitých materiálů.Ono,pokud vůbec,to dopadne stejně tak,že si nakonec koupím něco od Citizenu,ty jsem vždycky chtěl.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Hodinky

Příspěvek od Jezevcik »

Možná bys změnil názor, kdybys ty automaty viděl naživo. Fotka někdy dost zkresluje, a to na obě strany.
Citizen je dobrá značka. I když půjde téměř s jistotou o quartzy, tak to bude dobrý výběr.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Hodinky

Příspěvek od lengy60 »

Tak zcela jistě to jsou pěkné a kvalitní hodinky,nic proti tomu,ale chybí tomu šmrnc.To máš jako z auty,někomu se líbí strohý německý design a někdo holt radši třeba nějakou francouzskou značku z líbivými tvary,byť s menší spolehlivostí. :D Ale jak říkám,je to hudby budoucnosti a třeba do té doby dospěji nebo svůj náhled přehodnotím.Taky to může dopadnout tak,že mi moje Casia chcípnou a pomažu koupit nějaké cibule za litr,protože hodinky za x tisíc do práce stejně nosit nebudu. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět