Hodinky

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Hodinky

Příspěvek od Pedro »

Pritule ma chytry a sparovany s tlf. Oboje rozhodne neni zakladni trida,tusim ze oboje nejaka sada od Motoroly ci jak se to dnes jmenuje. Nabiji to jen obcas a umi to spoustu kravim. KRAVIN. Napr kazdy rano kouka kolik a jaky spanek byl. Tep,kroky,tlak a vsechno co ja vim,vlastne nevim a nepotrebuju.
Ano patrim k ladicum motoru na ucho a kdyz se vyjmecne postesti a muzu neco,uzivam si to. Umim to a bavi mi to.
Kdyz je nejhur,ukajim se na kamosove agregatu S 1203 co ma v traktoru. Nastaveni se rozesere za dva mesice intenzivniho pouzivani.
Zpet k cibulim. Nemam jich zdaleka tolik co Colo nebo Jezevec. Nicmene 7mery ve veku 2-60 let mi postaci. A VIDIM NA NE ! A stale jedny nosim. Na pravy ploutvi zelezny retizky na levy cibule.
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Hodinky

Příspěvek od Ital »

bloke píše:Ani pravé kukučkové hodin(k)y už príliš často nevidno... :cry: :P
Kdybys chtěl, mám doma v krabici pravé kukučkové sovětské :D . S šiškama :wink: .
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Hodinky

Příspěvek od Fahrer »

"Kdo aktivněji žije potrebuje chytré hodinky." Rekl bych, ze je to obráceně. Výrobky chytré hodinky neni problem. Vetsi probleme je, je prodat. A aby se dobre prodávaly musi tam, mimo designu, nacpat i milion ruznych funkci. Potom uz jen staci přesvědčit zákazníka, ze se bez nich pri svém aktivním životě neobejde. Nekde na zastávce potom vsichni koukají na hodinky a porovnávají, jestli uz maji uzavřené kroužky. :shock: Každou chvili pak nekdo vyskočí, ze mu hodinky hlásí, ze nedycha, nechodí nebo neplní limit aktivity apod. Což by vsechno normalne udělali, kdyby nesedeli a necumeli na hodinky. Proste je to jen dalsi prima hračka na hraní.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Hodinky

Příspěvek od Pedro »

Vidim to stejne. :mrgreen:
Za chvili si budou merit na dalku snizeni hmotnosti tela po navsteve wc a po odectu mit radost z velikosti a treba i struktury h...
Spokojim se s tim ze posloucham svy telo po staru.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Hodinky

Příspěvek od skodovkar »

Chytré hodinky nemám, nechápu jejich smysl :|
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Hodinky

Příspěvek od Ital »

Colommbo píše:
Ital píše:...Po koupi hodinek nejaponské značky - už jsem je reklamoval (to je podobný problém v malém vydání) jsem si opět připomněl co a jak...
Jaké že to byly, pane...? :)
Máš to v SZ. Při reklamaci se totiž sbírají osobní údaje o zákazníkovi a napsat sem pravdu by byla anireklama, žejo.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Hodinky

Příspěvek od Pedro »

Protoze si chytry a chapes jejich ne-smyslnost.

Ale kazdy jsme jina cloveci. Zakony zivota a tred soucasne doby vsak umoznuje cokoliv.
Nekdo musi mit vozidlo v plne vybave,s displejema na palubce aby mel prehled o sebedalsi kravine a nekomu staci jen spolehlive auto. I kdyz si vyse popsane mnohokrat vyzkousel,nepotrebuje. I kdyz je nazyvan sebebemrskacem ci zpatecnikem.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky

Příspěvek od Durex »

Já teda nesouhlasím. Protože když třeba běháš,tak chceš vědět,kolik km si uběhl a za jak dlouho. Jasně, můžeš si vzít telefon,který ti to spočítá a ještě si z něho budeš poslouchat hudbu – to jen k tomu,že telefon toho umí hodně,ale naprd.

Ale když nechceš sebou mít telefon,tak stačí jen hodinky. Navíc hodinky máš pořád u sebe a nesundáváš je z ruky. Jasně, můžeš se na telefonu podívat,kolik je hodin – já to tak řešil vlastně pořád a hodinky sem nepotřeboval. Jen sem si teda musel vždy po Jezevčíkovsku zmáčknout čudlík a zjistit,kolik je.

No a jednou sme zabloudili s přítelkyní v horách. Ztratili sme se a telefon se skoro vybil. A v ten moment sem začal přemýšlet co dál. Žádná mapa,žádnej kompas. A to byl důvod si pořídit chytrý hodinky. Ale nemám dotykový. Mám fakt funkční od špičky Suunto.(Mimochodem je využívá dost vojáků na zahraničních misích) Mají mimo jiné kompas,GPS, Glonass, měří teplotu, tlak a nadmořskou výšku. A když si uložíš pozici auta nebo motorky a si 10 km od parkoviště v lese,tak tě navedou zase zpět. Takže ano,někdo může někomu něco nutit,aby v něm vzbudil touhu po tom,že to vlastně potřebuje. Já si k tomu došel sám. Nikdo mě nemusel přesvědčovat. Jen situace,že si ztracenej v lese v horách a nevíš kde si. A telefon je vybitý …

A teď sme si dělali noční výšlap na Sněžku. A v hodinkách mám přesný čas východu a západu slunce pro každý den. Čas se rovná podle GPS. Prostě ty hodinky využívám. Líbí se mi klasický hodinky s chronografem. Ale já chtěl hodinky,co když se na ně hned podívám,uvidím,kolik je hodin. Přehledný displej. Ne mít všechno naplácaný na jednou …
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Hodinky

Příspěvek od Ital »

Pedro píše:Pritule ma chytry a sparovany s tlf. Oboje rozhodne neni zakladni trida,tusim ze oboje nejaka sada od Motoroly ci jak se to dnes jmenuje. Nabiji to jen obcas a umi to spoustu kravim. KRAVIN. Napr kazdy rano kouka kolik a jaky spanek byl. Tep,kroky,tlak a vsechno co ja vim,vlastne nevim a nepotrebuju.
Ano, znám, nápodobně. Ono je to hrozně chytré a při pohybu se to porůznu rozsvěcuje. Což při některém pohybu jaksi vůbec není příjemné, dokonce to, řekl bych, vyrušuje. Tak si to musí sundat, kroky nekroky, no...
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Hodinky

Příspěvek od Pedro »

Jit do hor ci hustych neznamych lesu ci mist,bez mapy,kompasu,v noci bez dvou zdroju svetla je blbost.
V tom vidim koule a kumst. Pokud je to planovane tak i trochu vody a tatranku.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky

Příspěvek od Durex »

Ono to bylo neplánované. Jdem na Medvědí soutěsku. Ok. 3 hoďky. Jééé,tamhle za 2 km je vyhlídka. Jééé na Hochlantsch je to jen 4 km. Jé a z něho je to dalších 6 km k jezeru. No a najednou je odpoledne, ty si ušel 20 km a najednou se musíš zase dostat zpět. Si v tlaku, mineš jednu blbě značenou odbočku, dojde ti jídlo a ty začneš trochu panikařit. A do toho se začne stmívat. To je ten scénář …

S klasickýma hodinkama bych věděl,kolik je hodin. A na cestu bych se mohl zeptat akorát všudypřítomného kozoroha ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Hodinky

Příspěvek od Pitris »

O mobilech dál tady: chytry-mobil-t6130-31.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Hodinky

Příspěvek od bloke »

Na fóre sa často objavujú dopyty na rady pre dobré - spolahlivé - praktické - nekazové staršie auto, za čo najmenej peňazí... tak niečo podobné som po rokoch objavil pri hodinkách. Asi pred 3-4 rokmi som potreboval k jedným Prim-kám hnedý kožený remienok, či aspoň podobný koženkový. Náhodou som v Kauflande videl vizuálne vhodný na ich výpredajových hodinkách s cenou max. za 2 EUR, už si nepamätám, možno i len euro, tak som ich prihodil k nákupu.

Zamýšlal som remienok odddeliť/prehodiť a neznačkové hodinky nechať tak, napokon som k tomu nenabral patričnú dávku barbarstva - vyzerali celkom pekne, ciferníkové so sekundovkou bez dátumovky, no nič som si od ich kvality či úžitku nesluboval (pôvodná cena tuším tiež vtipných 5 EUR). Tak som na ne úplne zabudol, až minulý mesiac som ich zašité znovuobjavil a konečne vybral z obalu, odistil kontakt a prvé prekvapenie: nabehli, žiadna umretá baterka.
No najväčšie nastalo, že asi po 18 dňoch idú napred len štyri sekundy, čo sú asi najpresnejšie hodinky, ktoré som kedy mal :mrgreen: .
Ital píše:Kdybys chtěl, mám doma v krabici pravé kukučkové sovětské :D . S šiškama :wink: .
Chcel, vďaka - ale asi ich prebratie by bolo zložité.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Hodinky

Příspěvek od lefort »

Ahoj všem, především asi Jirkovi. Našel jsem při vyklízení pozůstalosti po dědovi Primky Sport, viz. foto. Chtěl bych je někde nechat zkontrolovat, vyčistit a nechat vyměnit sklíčko a možná i ciferník. Líbil by se mi i nějaký perforovaný gumový pásek, ale nevím rozměr.
Nechci drahou renovaci s výměnou pouzdra, chci hodinky s duší, tak jako to mám rád u aut ;-)
Nějaký tip na hodináře? Děkuju!
https://imgur.com/a/FGmcZzr
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Hodinky

Příspěvek od rousini »

Vyčistit a seřídit určitě. Za mě Jeronimo z chronomag fóra.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Odpovědět