Hodinky

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Hodinky

Příspěvek od Jezevcik »

Štvalo by mě už jen to,že jsou věčně černé a pokud chci zjistit to nejzákladnější, co od nich očekávám, tedy kolik je hodin, tak musím něco zmáčknout.
Mně to přijde, že někdo roupama vymyslel hroznou kravinu. Jako by už nestačil ani ten mobil, který v aplikacích umí nahradit skoro vše, ale nic pořádně.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Hodinky

Příspěvek od rousini »

Já jsem rád, že jsem si konečně po dlouhé baterkové době zase koupil mechanické hodinky bez dalších displejíčků nebo ukazatelů hovadin, které akorát znepřehledňují odčítání času.
Ale dovedu pochopit, že někdo touží po něčem jiném. Ono tam myslím primárně ani o hodinky nejde...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Hodinky

Příspěvek od Pitris »

juliusIV píše:Používáte někdo chytré hodinky?
Kitte přijeď....
Obrázek

Jedu Majkle :P
Obrázek
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
juliusIV
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 24, 2016 13:35

Re: Hodinky

Příspěvek od juliusIV »

Tak tady asi moc lidí co používají chytré hodinky nenajdu. Jinak jezevcik jsou i hodinky co se ti rozsvítí při pohybu zápěstí, takže nic mačkat nemusíš.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Hodinky

Příspěvek od lefort »

A já mám dokonce hodinky, které ukazují čas i když se s nimi nehýbe! :-D
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Hodinky

Příspěvek od Pitris »

juliusIV píše:jsou i hodinky co se ti rozsvítí při pohybu zápěstí, takže nic mačkat nemusíš.
A baterku měníš každý měsíc :?
Tady nás asi fakt nebude moc co by potřebovali k mobilu chytrý hodinky.... My tady raději normální hodinky :wink:
juliusIV píše:Jinak jezevcik jsou i hodinky co se ti rozsvítí při pohybu zápěstí, takže nic mačkat nemusíš.
A jezevčíka poučovat o hodinkách :?: No, dobrý no :twisted: Obrázek
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
juliusIV
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 24, 2016 13:35

Re: Hodinky

Příspěvek od juliusIV »

Štvalo by mě už jen to,že jsou věčně černé a pokud chci zjistit to nejzákladnější, co od nich očekávám, tedy kolik je hodin, tak musím něco zmáčknout.
Promiň, ale tohle mi připadá jako věta o hodinkách. Nikoho jsme nechtěl poučovat jenom jsem psal informaci. Jinak našel jsem tohle téma, tak jsme si řekl, že se zkusím zeptat. Pokud nikdo je nevlastní, tak se nic neděje a zeptám se jinde. Díky všem za čas.
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Hodinky

Příspěvek od bjukemen »

ani ja niesom majitelom chytrych , tunaka sme stara skola klasicke hodinky ktore ako jedine maju narok niest oznacenie hodinky, u mna to zaslo dokonca tak daleko ze ani quartz nepovazujem za hodinky
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Hodinky

Příspěvek od bloke »

Ani pravé kukučkové hodin(k)y už príliš často nevidno... :cry: :P
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Hodinky

Příspěvek od Colommbo »

Tohle je naprostá nááádhera! Tyhle pomalý hodinky bych nosil číselníkem dolů, kolik je hodin, by mi bylo úplně jedno, jen bych koukal na setrvačku... :wink: (Koukněte hlavně na vídeo na stránce)
https://www.hodinkee.com/articles/intro ... ts-at-1-hz
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Hodinky

Příspěvek od Colommbo »

Ital píše:...Po koupi hodinek nejaponské značky - už jsem je reklamoval (to je podobný problém v malém vydání) jsem si opět připomněl co a jak...
Jaké že to byly, pane...? :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky

Příspěvek od Durex »

juliusIV píše:Čau, když už teda ty téma, tak se zeptám Používáte někdo chytré hodinky k mobilnímu telefonu? Poslední dobou o nich začínám přemýšlet. Jaké s nimi máte zkušenosti?
ja chytrý hodinky používám,ale nemám je spárovaný s telefonem a nejsou ani dotykový. Ale třeba přítelkyně má spárováno a dotykový. není to vůbec špatná volba,pokud aktivněji žiješ a potřebuješ monitorovat nějakou aktivitu. Dokonce i nabíjení už není každý den. Já třeba nabíjím co 25-30 dní. Přítelkyně podobně.

Cenové rozpětí je široké a výrobců je taky mraky. Záleží,co od toho čekáš a kolik za to chceš dát ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky

Příspěvek od Durex »

Jezevcik píše:Mně to přijde, že někdo roupama vymyslel hroznou kravinu. Jako by už nestačil ani ten mobil, který v aplikacích umí nahradit skoro vše, ale nic pořádně.
S tímhle bych moc nesouhlasil ... Nemůžeš si za vzor vzít hodinky za pár babek z alli ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky

Příspěvek od Durex »

Pitris píše:]A jezevčíka poučovat o hodinkách :?: No, dobrý no :twisted: Obrázek
Já chápu,že má i třeba s Colommbem obrovský přehled v klasických hodinkách a nic proti. Ale doba taky jde dál a tohle poučení nebylo tak úplně mimo ... Resp Jezevčíkova odpověď byla dost zjednodušená.

Je to asi jako být neskutečný fachman a mechanik starý školy a umět naladit motor na ucho a s příchodem diagnostiky tvrdit,že někdo vymyslel blbost a že to není potřeba. Bohužel. Ta elektronika je všude a bude hůř. (I já sem už byl v podstatě dobou donucen si diagnostiku pořídit a neustále rozšiřovat množství kabelů. Co je mi platný,že umím udělat rovnotlaký karburátor,když přijede stříkačka,která nemá možnost napojení měřáku na podtlaky a řeší se to diagnostikou přeš čidla motoru)

To ale neznamená,že mezi výrobci chytrých hodinek se nedá najít funkční a dobře zpracovaný kus,který by nebyl jen pouhým výstřelkem nudy konstruktérů mobilních telefonů
Naposledy upravil(a) Durex dne stř kvě 01, 2019 9:34, celkem upraveno 1 x.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Hodinky

Příspěvek od Pedro »

Pekny cibule. Spise vsak pro industrialni ujetaky vseho druhu mezi nez se radim i ja.
V tomto pripade bych vsak musel neustale nosit cteci brejle. Abych si uzil pohled na techniku a obcas se podival,kolik to sype.
Takze doma na stole se potesit pohledem a na pazoure mit ty na ktery vidim a vydrzi moje pouzivani. To plati i o jinych vecech zejmena elektronickych...
(dovolil jsem si pouzit cast licencovaneho porekadla jednoho zdejsiho clovicka. To jsem ale v mladi netusil ze takove podobne porekadlo,v jeho pripade v automobilismu,nekdo pouziva)
Odpovědět