Hodinky

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Hodinky

Příspěvek od Colommbo »

Ano, Mišo, tohle člověk nepochopí. Pokud není hodinkově postižený (třeba jako Tonda, Tomáš, já apod.)... :lol:
A na margo Laco hodinek a Tomášovy připomínky - jasně, pro (některé) chronomagory není quartzový pohon to pravé ořechové, sám jej taky nemusím (a možná právě proto jsem jej v "hodinkách pro každý den" měl. Z hlediska přesnosti je to, jak píšeš, Tome, to by se u mechanických hodin člověk nedoplatil. Tondovy Laco nepostrádají styl a úplně nejvíc nejdůležitější je, že JEMU vyhovují a je spokojený. :)
P.S. Stokrát lepší než nějaké závaží na ruce ve stylu Armani, Diesel, Police apod. ... :mrgreen:

Tohle jsou dost dobrý stopky... :wink: http://www.hodinky-svycarske.com/eshop- ... 48605.html
https://www.youtube.com/watch?v=AfdyIE3Fzkk
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Hodinky

Příspěvek od lengy60 »

Toníku pěkné,netuctové,mně se líbí.Já už mám vybráno,pořídil jsem už předloni - nebo loni?Ta paměť je fakt bída.:D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Hodinky

Příspěvek od Pitris »

Misojogi píše:aky ma vyznam mat hodinky v dnesnej dobe smartfonov?
Víš, někdo je zvyklý nosit hodinky, někdo tablet. Někdo mění olej po 5-ti tkm, někdo po 50-ti tkm. Jeden preferuje čtyřlitrový benziňák V8, druhej shání ojetý spolehlivý nafťák s malou spotřebou do 1000€....
Každej holt máme nějakou tu úchylku nebo občas bláznivý nápad :mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Hodinky

Příspěvek od Colommbo »

S rozborem naprosto souhlasím, Jarku! :wink: A úplně nejvíc nejlepčí je nedopovaný čtyřavýšelitrový benzínový osmihrnek a k němu dobré mechanické hodinky na ruce, obojí s manuálem... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Hodinky

Příspěvek od Fahrer »

Nošení hodinek rozhodně není úchylka ani bláznivej nápad. Už proto, že tahat founa z kapsy při každém zjišťování času je opruz. Za druhé, jak mám možnost tak tel odkládám a s nesmírnou radostí ho o aspoň o víkendu "zapomínám" doma. No a za třetí, jsou místá, kde s mobilem nejste vítáni. Pak může být problém dostavit se na správné místo ve správný čas.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Hodinky

Příspěvek od Jezevcik »

Ano, v práci jsem jediný, kdo nosí hodinky, protože "v době mobilů je to zbytečné", ale když jsem poblíž, tak jsem jim na zjištění času dobrý.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky

Příspěvek od BigBang »

Hlavně proč nosit hodinky v dnešní době chytrých telefonů, když ti ten telefon za chvíli zdechne na baterku :lol:
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Hodinky

Příspěvek od lengy60 »

Bez hodinek bych byl jak bez ruky. :? Tedy doma je nenosím,bo čas vidím na hodinách na stěně nebo v pravém dolním rohu na monitoru, :mrgreen: ale jinak bez hodinek ani ránu.Baterka mi v mobilu nedojde,ale než ho vylovím s kapsy,otevřu futrál,nasadím brýle.... :lol: ,takhle zvednu ruku a je to. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2259
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Hodinky

Příspěvek od tonny »

Já tedy hodinky od vojny nenosím (digitální hrací - Romance pro Elišku) spadly mi do horkého sádla a po vyčištění vybíjeli baterku. Dříve natahovací, pořád rozbité sklíčko, vypadená stěžejka koženého řemínku. Jinak nic proti nošení hodinek nemám. Já si odvykl a nechybí mi. Žiji si svým tempem a nenechám se časem honit. Stačí mi hodinky na náměstí, když jdu pěšky, v autě, mobilu a na monitoru. Nenosím ani řetízek, naušnici či piercing, jen občas nosím do lesa SW 686 4" 357mag.
Čtyřlitr mám, ale jen V6.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Hodinky

Příspěvek od Jerry3 »

Vlivem okolností jsem si postupně odvykl nosit hodinky, pokud je nutně nepotřebuji. Takže když mi na služební cestě daleko v zahraničí došla baterka v hodinkách, domníval jsem se, že díky mobilu a "veřejným zdrojům informace o aktuálním čase" se bez nich obejdu. No a zjistil jsem, že to ani náhodou. Napřed jsem marně řešil výměnu baterky, pak jsem si pořídil další (tentokrát raději solární). Už jich mám celou sbírku...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Hodinky

Příspěvek od Pitris »

To já bez hodinek jako bez ruky. (Skoro) vždy a všude. Ale "obyč" quartz ručičky.... Aku 5 let +
Ale mám doma i digi Casia z r.2000 - a ještě s původní baterkou. Jdou....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Hodinky

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:To já bez hodinek jako bez ruky. (Skoro) vždy a všude. Ale "obyč" quartz ručičky.... Aku 5 let +
Ale mám doma i digi Casia z r.2000 - a ještě s původní baterkou. Jdou....
Casia mám na běžné použití do práce už cca 13 let,schytaly ran nepočítaně a není to na nich ani vidě,jen se občas vymění baterka.Pak jsem si pořídil ještě jedny "božíhodové" Red Bull Edition,kus železa s kovovým tahem,jak to mám rád. :lol: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Hodinky

Příspěvek od Fahrer »

Taky se rozhlížím po pracovních hodinkách. A je pravda, že casio má v téhle kategorii tu nabídku nejširší.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Hodinky

Příspěvek od bloke »

Už to tu všetko odznelo, a tiež sa bez zabudnutých hodiniek cítim nesvoj.
Ak niekde nejdem na čas, tak ich viac využívam ako stopky, každý deň si ich zapnem aspoň raz. Tiež nastavené odpočítavanie (keď niečo trebárs varím a nechce sa mi byť pri tom...), a to všetko mi môže ísť naraz - zvykol som si za ostatných 17 rokov na ručičkovo digitálne Casio (Twincept, edifice..), t.j. čas vidím vždy, k tomu práve bežia stopky, alarmový odpočítavač (zároveň k tomu môžu byť zapnuté ešte 2 alarmové budíky a iné)...
Keď sa v niečom vŕtam, či nebodaj sa venujem niečomu ako beh (už dlhšie nie), tak vtedy si dám na ruku lahké vodotesné digi plasťáky.
Tiež som rád, keď nemusím siahať po mobile, o.i. netuším, ako by mi všetko menované nahradil v čase aktuálneho telefonovania.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Hodinky

Příspěvek od lengy60 »

Tak je fakt,že když jsem kupoval ty první,tak byly takříkajíc na všechno a dělal jsem v kanclu,ale snesou v pohodě i montérky.:D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět