Ford Focus ST

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Mirec 29 »

Niečo vecnejšie k téme? Nie ? Tak bezduché príspevky nechajme na iné vlákno....
Ak by toto fórum málo hodnotenie tak na strope by bol admin (stále figuruje ako sideadmin) a v tesnom závese by boli všetci jeho kamaráti ktorý sú ovplyvnený jeho dlhoročným názorom ktorý si osvojili a nechcú prijať nič iné aby náhodou nezistili že minca má dve strany...a možno ak by aj zistili nepripustia to kôli strachu zo straty kamarátstva....a všetci ostatný ktorý majú iný názor by boli a sú na dne nech už je pravda akákoľvek...
Ja tu píšem to o čom som presvedčený bez ohľadu na to čo si o Tom kto myslí pretože tu nie som viazaný žiadnym priateľstvom k nikomu :idea:
A ako sa vo svete hovorí pravda bolí ( kto nechce pripustiť )
Toľko k tvojmu spomínanému hodnoteniu...
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Colommbo »

Píšeš to, o čem jsi přesvědčený, to je logické. A teď si představ, že i tví oponenti píšou, o čem jsou přesvědčeni... :) Každý má(me) tu svoji pravdu a nějaké kamarádství sem, prosím, netahej. Notabéne obdivuju tvou troufalost tvrdit, že Pitrisovi kamarádi jsou ovlivněni jeho dlouholetými názory, jež si dokonce osvojili. Argumentuješ nepoznanou druhou stranou mince, přitom mám dojem, jako kdyby tvoje mince měla taky stranu jen jednu. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Mirec 29 »

Áno kedysi mala...no isté negatívne skúsenosti a zdravý rozum (v Tom čase trošku zatemnený ) ma prinútil začať sa trošku vzdelávať a pátrať hlbšie ako to vlastne je...pointa je že som chcel...tu však mnohý nie sú ochotný pripustiť nič iné resp. sa držia strašne strohých "formuliek" ktoré sa tu tradujú...mylne.
Domnievam sa na základe toho že ktokoľvek "predsedovi" oponuje alebo oponoval skôr či neskôr sa k nemu pridali a pridávajú "kamaráti" avšak nie s vlastnou vecnou argumentáciou ale len opakovaním jeho slov či už prispejú bezduchou narážkou... čo tiež o niečom svedčí.
Toto je fórum...ak je niekto o niečom presvedčení nech protistrana argumentuje vecne...ak nemá argumenty osočovanie nech si nechá pre seba.
Tu nie sú oponenti...príde mi to že som jediný oponent mnohým ktorý tu roky žijú v časoch dávnych.
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Pitris »

Mirec 29 píše: Domnievam sa na základe toho že ktokoľvek "predsedovi" oponuje alebo oponoval skôr či neskôr sa k nemu pridali a pridávajú "kamaráti" avšak nie s vlastnou vecnou argumentáciou ale len opakovaním jeho slov....
Ano, já odjezdil s jejich auty a motory jejich statisíce kilometrů, a nalil jsem jim do hlav jejich zkušenosti. Teď si mne odhalil....
A asi taky můžu za to, že vykradli v Egyptě pyramidy, že vymřeli Přemyslovci, že vám chytili Jánošíka, a teď možná i za Covid....


Mirec, nech se vyšetřit.


Obrázek
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
PHiLiPZ
Příspěvky: 148
Registrován: čtv úno 04, 2016 12:14
Bydliště: PK, SVK

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od PHiLiPZ »

Mirec 29 píše:Niečo vecnejšie k téme? Nie ? Tak bezduché príspevky nechajme na iné vlákno...
Zaujimave, ako si sa v mojom vseobecne napisanom prispevku nasiel. Asi sa sam vidis ako grafoman, ktoreho prispevky by ziskali velmi zle hodnotenie. No, nebudem ti to vyvracat.

Ale nechat bezduche prispevky (urcite by sa forum hlasovanim vacsinovo zhodlo, ktore to su) na ine, idealne jedine, vlakno, je skvely napad. No vobec neverim, ze by sa pisatel danych prispevkov dokazal zmestit do jedneho vlakna.

V kazdom pripade, nestaraj sa o moje prispevky, ani ci su bezduche. Tvoj nazor, hlavne kvoli sposobu jeho prezentacie (hlavne vsade a hlavne vela) ho robi pre mna velmi otravnym a celkovo irelevantnym.

Prekvapuje ma vsak, ako si narokujes pravo rozhodovat, ktore prispevky su vhodne (tie tvoje a mozno sa este nejaky najde, ale musi s tebou suhlasit) a ostatne by mali ist prec. Budem sa opakovat, ale velmi mi to pripomina nasho sucasneho (zial) ministra financii… Mesiassky komplex, ci histrionska porucha?
Suzuki Ignis 2005 1.3L benzin - na zaciatku 2017 dosiahol Ignac 333 tisic km najazd a stale jazdi
Mazda6 Skyactiv 2016 2.5L benzin + MO CFS 5w-40 NT+ + MO Petrol Power ECOMAX
https://www.spritmonitor.de/en/detail/769867.html
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Jerry3 »

Mirec 29 píše:...
Domnívám se, že tomuto pisateli mohou všichni ti, kdož sem chodívali motivováni snahou něco se dozvědět, o něco se podělit či prostě jen tak přátelsky poklábosit o věcech svého zájmu, poděkovat za zničení tohoto fóra. Já osobně mu pak děkuji za to, že mám více času na pro mne užitečnější věci než se hádat s "kolovrátkem".

A ano, podle něho mám nejspíš nejmenší právo se vyjadřovat: vždyť jsem měl co do činění s tvorbou technických předpisů pro konstrukci silničních kolových vozidel, a to na mezinárodní úrovni, "pouhých" 20 let...
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Mirec 29 »

Ak som niekomu niečo zničil tak iba jeho domček na jeho piesočku...
Kamarátsky pokecať? Áno ak sa nesie debata len jedným smerom ...ak niekto ukáže inam kamarátka debata končí :idea: toto tu vládne... žiaľ...
Právo vyjadrovať má každý to je jasné veď to je podstata fóra....ale osočovanie sem nepatrí...
Vaše príspevky som kedysi sledoval a boli plné užitočných rád a typov ( mimo pcmo) ...nerozumiem celkom vašej reakcií... či sa len pridávate :?:
Inak sme mimi tému....
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
kater
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 09, 2020 21:59

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od kater »

Mirec, nie som s nikým kamarát,teda stými, ktorý majú iný názor ako ty a ver mi, že by sme si mali o čom porozprávať.A hlavne súhlasím s nimi.Keď nechceš pochopiť, že nové oleje sú hlavne na to aby sa mohla spraviť homologizacia na základe nezmyselných noriem ekoteroristov,tak si verklikuj to svoje dookola.Už som to tu písal, že mi to potvrdila aj vedúca tribolaboratoria,kde posielam vzorky.Zajdi niekedy na okruh do Brna a Mostu a spýtaj sa čo dávajú do svojích motorov, nielen nemeckých,ale aj japonských,anglických...Vo väčšine prípadov MO EE Nanodrive 5W40 A3/B4 , ktorý majú filter pevných častíc C3.Tí ktorý majú "ostré"auta aj MO racing oleje, ale dosť málo.Čo som bol prekvapený minimum používa W50, preto že ťa 5W40 to v pohode umaže.Bol som aj priamo u Millersov, keď som im tam doviezol nejaké nové zariadenie.Práve dávali na trh nový olej EE 5W40 s normou A3B4 dovtedy robili tento olej ibaC3.Čo zaspali dobu a ešte sa vrátili späť?Povedal som im že som rád že začali robiť aj s touto normou.A vieš aká bola jeho odpoveď? Povedal mi že sa snažia robiť to najlepšie pre motory a hlavne aby vydržali,lebo to sú oleje aj pre motory v autách ktoré budú žiť dlhšie.Veď málokto si kúpi Ferrari alebo také Porsche na 3-4roky a preto sa vrátili späť k tejto norme.No a preto aj ja dávam do všetkých áut iba olej 5W40 A3/B3/B4 ,kde je filter pevných častíc tak C3.Že je to trochu drahší MO mi pre pokoj v duši za to stojí.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od pepoh »

Mirec 29 píše:Niečo vecnejšie k téme? Nie ? Tak bezduché príspevky nechajme na iné vlákno....
Ak by toto fórum málo hodnotenie tak na strope by bol admin (stále figuruje ako sideadmin) a v tesnom závese by boli všetci jeho kamaráti ktorý sú ovplyvnený jeho dlhoročným názorom ktorý si osvojili a nechcú prijať nič iné aby náhodou nezistili že minca má dve strany...

Nikto ta nedrží, kľudne môžeš odísť.. bude aspon klud..
Ja na rozdiel teba si robím prieskum osobných skúseností aj na zahraničných fórach, a nie raz som tu postol ako riedke oleje zničili motor , najmä pri športovom použití!
Veď nikto tu neradi ľuďom aby dávali 3x vyššiu viskozitu ako je v návode..
nerob z nás idiotov.

Riedke oleje sú len preto lebo co2.. ten istý hatchback dnes stojí 14000€, v 2017 to bolo o niekoľko tisíc menej. Lebo pokuty za každý gram a nezmyselné systémy emisií..!
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Mirec 29 »

Kater: prosím o konkrétne spôsob/argumenty ako ti to potvrdila...a meno osoby aby som si dal urobiť rozbor aj ja.... rád to tu všetko aj s jej komentom potom zverejním....len pre porovnanie :wink:
Naposledy upravil(a) Mirec 29 dne pát zář 02, 2022 18:23, celkem upraveno 1 x.
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Mirec 29 »

pepoh píše:
Mirec 29 píše:Niečo vecnejšie k téme? Nie ? Tak bezduché príspevky nechajme na iné vlákno....
Ak by toto fórum málo hodnotenie tak na strope by bol admin (stále figuruje ako sideadmin) a v tesnom závese by boli všetci jeho kamaráti ktorý sú ovplyvnený jeho dlhoročným názorom ktorý si osvojili a nechcú prijať nič iné aby náhodou nezistili že minca má dve strany...

Nikto ta nedrží, kľudne môžeš odísť.. bude aspon klud..
Ja na rozdiel teba si robím prieskum osobných skúseností aj na zahraničných fórach, a nie raz som tu postol ako riedke oleje zničili motor , najmä pri športovom použití!
Veď nikto tu neradi ľuďom aby dávali 3x vyššiu viskozitu ako je v návode..
nerob z nás idiotov.

Riedke oleje sú len preto lebo co2.. ten istý hatchback dnes stojí 14000€, v 2017 to bolo o niekoľko tisíc menej. Lebo pokuty za každý gram a nezmyselné systémy emisií..!
Robíš si prieskum ? Hmmm tak buď klameš alebo máš problém čítať s porozumením.... najväčšie oilcluby ktoré tu boli menované sem asi nepatria....to by si taký blud nenapísal :roll:
Čo to znamená 3x vyššia vyiskozita ? Stále nechápeš podstatu a stále nezmyselne delíš oleje :idea: pokiaľ aj ty nepochopíš že hrubšie nie je automaticky lepšie nikam sa nepohneš ale to evidentne nechceš...
Riedke oleje...zase čo sú podľa teba riedke oleje...a zase pokiaľ nepochopíš že takéto oleje tu vždy boli sú a budú nemá zmysel ďalej písať :idea:
Čo sa zmenilo od roku 2017 ? Kde žiješ nevidíš čo sa okolo deje a prečo idú ceny všetkého hore ? Aha áno za všetko môže CO2 :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od pepoh »

Nemam dalej ochotu reagovat na tvoje nezmyselne kokotiny.
Najprv vystval si pitrisa a teraz mna. Mas fakt talent znechutit cloveka.
A vobec, od dnes mne je to kurva totalne u prdele.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2259
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od tonny »

Mirec 29, tady je tě škoda, založ si svoje fórum a určitě si najdeš sobě rovných i obdivovatele.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Cimmi
Příspěvky: 29
Registrován: ned zář 12, 2021 19:16
Bydliště: Brno

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Cimmi »

Nešlo by to tu promazat od urážek a zbytečného vylévání si srdíček mimo téma? 8)
Ford Focus MK1, 1.6 74kW --- Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30
Ford Focus 2017 MK3, 2.0EC 184kW --- Shell Helix Ultra 5W-30
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Shi »

To, že oleje ACEA "C" jsou horší než ACEA A/B platilo především v době kdy byla ACEA C relativní novinka. Podobně tehdy API SM znamenal úkrok stranou se zhoršením některých parametrů a bylo rozumnější použít oleje API SL, nebo si pár let počkat na oleje plnící API SN.
Odpovědět