Ford Focus ST

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Mirec 29 »

Pitris:
Prepáč až teraz som sa dostal k mobilu...
Ešte raz zopakujem pretože si to pochopil naopak..."šup sae 40 ktorá nevadí no na druhej strane neposkytuje žiadnu dodatočnú ( väčšiu) ochranu ako napr. sae 30 " inak povedané ak výrobca predpisuje napr. sae 30 a ak sa v realnej prevádzke niekoľko krát dokáže že pokryje absolútne všetky prevádzkové režimy čo sa týka ochrany proti opotrebovaniu tak ak sa použije sae 40 neposkytne mi to nič viac/navyše ako sae 30 takže nechápem prečo by som ju tam mal liať :idea: chápeš ako som to myslel :wink:
Nazývaj(te) má ako chcete snažím sa len interpretovať fakty....a nehnevaj sa na mňa nehovorím to v zlom ale ty si pre mňa typický príklad tej "železnej košele" a znovu zopakujem mám pre to pochopenie naozaj...
Nechcem prejednávať každého majiteľa Hondy či forda...ani nikoho z nich presviedčať na iný typ oleja o to mi ozaj nejde...a to "nestíhanie" oleja čo spomínaš sme si vyjasnili aspoň ja teda...písal som k tomu niečo....
A súdiť konkrétny olej Ford formula len preto že ho niekto dolieval do chrastajuceho motora....bol to prvý majiteľ ? či len ďalší v poradí ktorý si kúpil auto na odstrel v bazáre.... môže za ten zvukový prejav olej ako taký alebo nevhodné intervali či absolútne bezcitnétné zaobchádzanie s autom akože plný plyn ihneď po štarte...a ešte k tomu v zime...mal vôbec spomínaný olej v motore alebo to bola len nejaká stará "nudzovka" ktorú nosí roky v kufri... A súviselo to vôbec s olejom ? atď vieš dôvodom môže byť niečo úplne iné než olej ako taký.... môže nemusí....no robiť závery len z toho okamihu čo si videl mi nepríde úplne fér...
A o vhodnosti či nevhodnosti tej či inej sae do toho či oneho motora som už v tomto vlákne písal... nič proti sae 20 ani proti sae 40....otázka je prečo to tam lejem... každý si na to svoje nájde zdôvodnenie :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Pitris »

Ty si pane měl být vyslancem Zikmunda Lucemburského :P
Ano. Všechno jde "zdůvodnit". No nic, děkuji.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od jerome »

abc píše:jerome čo sa stalo s tebou já normálně zírám. :D
Maj sa. :wink:
Čo ? čo ? Mirec tu "kokociny" vypisuje :mrgreen: tak som sa začal trochu o to zaujímať a zistil som,že v porovnaní s mojou 23 ročnou atmosférou sa už vyrábajú moderné motory s 41% tepelnou účinnosťou + japonci k nemu ešte aj baterky šupnú a je z toho hybrid ktorý sa jednak ani poriadne nezohreje a keď áno lejú do neho moderné oleje namixované s PAO,molybdénu,volfránu + OFM a k tomu základový olej skupiny V a samozrejme netreba zabúdať na technológiu USVO = umaže ho aj spomínaná nula wé dvacina :lol: :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od dany01 »

spominalo sa tu zohrievanie oleja rychlejšie - pomalšie. Moja skusenosť je , čím je olej čerstvejší, tak sa o niečo pomalšie zohrieva ako ked sa blízi k vymene - u mna 10 tis.km. Jazdím identické trasy, so stale zapnutým teplomerom oleja tak to sledujem. to isté,ako som už spomínal je aj s jeho spotrebou - do cca 8 tis. km nič, potom do 10 tis. niečo zoberie. V lete by som prijal 0W40 ak by bola v 50700, 5W40 50501 síce asi ide tiež ale 50700 by mala mať lepšie parametre.
za mna : ja by som 0-5W20 nikdy do ničoho čo by bolo moje nenalial...., už niektoré 5W30 sú ako voda - Shell čo som raz použil- asi preto ho aj motor najviac bral , nieto tie vodové "žbrndy"....
Markez
Příspěvky: 8
Registrován: čtv pro 23, 2021 11:46

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Markez »

já sem tet poprvé použil oleje liqui moly /nepoužival jsem z důvodů vyšší ceny /do třech fordů 5w30 F a u všech se potvrdila kvalita oleje u jednoho Forda focus 16 85kw ročník 2008 sem měnil od začatku ukončeni gar.prohlidek oleje Total,Elf,Castrol,Shell,Q8,všechno s Fordí normou po výměně za Liqui moly de motor nejlíp a není to jenom výměnou za nový olej protože pán najede celkem 5-7tis ročně a stejně olej chce měnit.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Pitris »

Markez píše:....pán najede celkem 5-7tis ročně a stejně olej chce měnit.
Však to je v pořádku. Po roce :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
cimik
Příspěvky: 111
Registrován: ned čer 21, 2009 11:56
Bydliště: jihovýchod moravy

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od cimik »

Ahoj kluci,
protože jsem asi trochu úchylný, zvažuju že za měsíc při výměně oleje (dělám si sám) nechám udělat i převodový olej (manuál). Co vy na to? Mám najeto 21 tisíc, na netu to někdo doporučuje - po výměně pak nechat klidně i 70 tisíc. Někdo píše že vyměnit jo, ale tak po stovce, dřív že je to zbytečné. Občas se říká že to nadělá víc škody než užitku..
Jinak v převoďácích se vůbec nevyznám, vyhledávač na Millers mně nic nenašel, mám se obrátit na podporu.
Poraďte prosím, preferuji Ravenol nebo Millers.
Díky! :wink:
Mazda 3 e-Skyactiv 186, r. 2024
Petro Canada Supreme Synthetic 0w-20

Fiat Punto 1,2 44kw, r. 2004
Liquy Moly Molygen New Generation 10w-40
tomxass
Příspěvky: 326
Registrován: úte úno 22, 2022 10:25

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od tomxass »

Zbytočne tak skoro.
Volkswagen Passat 2018 2.0 TDI DSG7
Leto: Ravenol VMP 5W-30
Zima: Ravenol VSW 0W-30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Colommbo »

Co se man. převodovky či třeba diferenciálu (u zadokolek) týče, staří zkušení mekánici říkávali, že při výměně tam už nikdy nedáš tak dobrou/kvalitní náplň, jako je z výroby. Nedokážu posoudit, platí-li to i v dnešní době, každopádně 21tis.km na výměnu převodového oleje v manuálu je kur*a brzo. Pokud převodovka funguje (a bude i dál) dobře, s výměnou klidně takových 100-150tis.km počkej. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
bernardo
Příspěvky: 8
Registrován: úte črc 05, 2022 14:17
Bydliště: Olomouc

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od bernardo »

Pěkný den,
přivezl jsem si z Německa ST, r. 2019, najeto 23 tisíc. Na autě je úprava Mountune na 330 koní a 550nm. Dle štítku je v motoru Castrol 0w-30, C2.
Chtěl bych asi používat olej C3, jezdím většinou klidně ale rád na to občas dupnu.
V předchozí Mazdě jsem měl Millers XF Premium 5w-30, C2/3. Je vhodný i do ST? Nebo doporučíte spíše něco jiného? Plánuji olej měnit max. po deseti tisících, i s filtrem. Doposud byly intervaly dle servisní knížky v pěti tisících poprvé a od té doby je tam doposud ten Castrol. Podle výrobce do motoru patří olej 0w-30, C2 nebo A5. Auto je po záruce takže tohle neřeším, hledám vhodný olej.
Cimik který má stejné auto jako já používá dle profilu Eneos sustina, o tom nic nevím, ani jsem nevěděl že taková značka existuje.
Díky za vaše rady.
tomxass
Příspěvky: 326
Registrován: úte úno 22, 2022 10:25

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od tomxass »

Ravenol VSF
Volkswagen Passat 2018 2.0 TDI DSG7
Leto: Ravenol VMP 5W-30
Zima: Ravenol VSW 0W-30
bernardo
Příspěvky: 8
Registrován: úte črc 05, 2022 14:17
Bydliště: Olomouc

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od bernardo »

tomxass píše:Ravenol VSF
Díky za tip ale raději bych opravdu asi olej C3. Navíc v popisku u tohoto Ravenolu píšou že je pro dieselové motory, já mám 2,3 benzín.
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Mirec 29 »

bernardo píše:Pěkný den,
přivezl jsem si z Německa ST, r. 2019, najeto 23 tisíc. Na autě je úprava Mountune na 330 koní a 550nm. Dle štítku je v motoru Castrol 0w-30, C2.
Chtěl bych asi používat olej C3, jezdím většinou klidně ale rád na to občas dupnu.
V předchozí Mazdě jsem měl Millers XF Premium 5w-30, C2/3. Je vhodný i do ST? Nebo doporučíte spíše něco jiného? Plánuji olej měnit max. po deseti tisících, i s filtrem. Doposud byly intervaly dle servisní knížky v pěti tisících poprvé a od té doby je tam doposud ten Castrol. Podle výrobce do motoru patří olej 0w-30, C2 nebo A5. Auto je po záruce takže tohle neřeším, hledám vhodný olej.
Cimik který má stejné auto jako já používá dle profilu Eneos sustina, o tom nic nevím, ani jsem nevěděl že taková značka existuje.
Díky za vaše rady.
Ahoj
výrobca povoluje C a zároveň A. :D No zistil by som si či je v aute GPF...ak áno tak C-oleje ak nie tak je jedno...za mňa by to bol aj tak mobil 1 esp 0w30 v každom prípade :wink: a prvá výmena kratšia potom už tak ako plánuješ ...nemám nič proti eneosu naopak sustina je ich "vlajková loď " avšak je to u mňa veľká neznáma pretože PDS vs popis na obale mi nepasujú...
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od Pitris »

bernardo píše:....přivezl jsem si z Německa ST, r. 2019.... 2.3 benzin....
Pokud GPF je tak C3, a třeba Ravenol VSW 0w30,
jestli GPF není tak A3, a třeba Ravenol SSO 0w30.
Třeba Ravenol, ale samozřejmě jdou i jiní - ten Mobil1, Yacco, Millers, Shell, Valvoline....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Focus ST

Příspěvek od BigBang »

Dej tam to, co radí kluci výše a sleduj teploty. Pokud by se teploty oleje pohybovaly dlouhodobě vysoko, tak se můžeme bavit dál, co tam dát či nedat jinýho :wink:
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Odpovědět