Fabie 1.4 mpi 44kw LPG - jaký olej

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Fabie 1.4 mpi 44kw LPG - jaký olej

Příspěvek od Jerry3 »

Akorát že v tom "olovu" není ani stopové množství olova. :P
vezir.tom
Příspěvky: 9
Registrován: sob lis 24, 2018 15:08

Re: Fabie 1.4 mpi 44kw LPG - jaký olej

Příspěvek od vezir.tom »

Jerry3 píše:
vezir.tom píše:Dřive byly běžné u aut před chladičem od výroby žaluzie rolety nebo dečky ,dnes už se to nedělá.Ony už ty zimy ,také nic moc nejsou
Ano, dříve. Naposledy v 60. letech min. st.

A víš, jaký byl hlavní důvod? Tehdy se ještě běžně nepoužívaly chlad. kapaliny, ale voda s přídavkem lihu. V zásadě šlo o to zabránit zamrznutí chladiče proudem studeného vzduchu po vyjetí, než termostat pustil vodu do velkého chlad. okruhu. :idea:
Já neřešim dečky žaluzie .. jestli ano nebo ne jinak mám na zimu i omezenou kapacitu větráku na T613 Na Fab. zimni clona nahoře dole částečně jde mi spíš o teplotu nasávaného vzduchu vyruším teplé sáni a bude sát jen zvenku co na to ŘJ
vezir.tom
Příspěvky: 9
Registrován: sob lis 24, 2018 15:08

Re: Fabie 1.4 mpi 44kw LPG - jaký olej

Příspěvek od vezir.tom »

Misojogi píše:
Toť celé kouzlo "dečky". Používat ji dnes je hloupost, neboť změna parametrů průchodu vzduchu motorovým prostorem může mít pro některé komponenty fatální následky. :idea:
nie su to silne slova? ved a co sa deje ked auto stoji a teda vzduch vobec neprudi? A navyse sa bavime o tuhej zime, zatial co motorovy priestor musi vydrzat aj letnu horucavu 40 okolia
Kedysi sa na skodovkach 100 vypinala v zime "vysavac" vrtula ktora hnala vzduch cez chladic pohanana priamo kladkou motor cez remen
To je to samé nedávej tam tam el.vrtuli Skoda 1OO nechal jsem si to na dilně předelat na el saharu a super Volha 24 predelat na el.se žigula a super....
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Fabie 1.4 mpi 44kw LPG - jaký olej

Příspěvek od Pitris »

vezir.tom píše:....lít olovo kam a proč? Do benzinu ,přimazání ventilu .Dole zakryto částečně nahoře uplně.
Nechceš plyn :?:
Jinak jestli do benzinu tak raději třeba VIF, neboť olovo se nemá rádo s katalyzátorem a pošle Ti ho do věčných lovišť. A celkem brzo :( Jsi DASista a víš všechno líp když si to stejně zateplil, ale třeba si vespod http://www.enviweb.cz/89130 přečteš "Co může zničit katalyzátor"....:shock:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Fabie 1.4 mpi 44kw LPG - jaký olej

Příspěvek od Jerry3 »

Pitris píše:...Jsi DASista a víš všechno líp když si to stejně zateplil...
A jako takový si vystačí sám se sebou, tedy s monologem. Sem se nám přišel pouze pochlubit, jak prima to všechno "vošéfoval", resp. od nás chce jen "vystavit potvrzení", jakej je borec. :P
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Fabie 1.4 mpi 44kw LPG - jaký olej

Příspěvek od Misojogi »

od nás chce jen "vystavit potvrzení", jakej je borec.
urobme mu TEDA radost: JE TO BOREC
:D :lol: :mrgreen:
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Fabie 1.4 mpi 44kw LPG - jaký olej

Příspěvek od pepoh »

Jerry3 píše:Akorát že v tom "olovu" není ani stopové množství olova. :P
teraz asi zlucenina manganu.
bola tabulka kriminality, v casoch pokial olovnak nezrusili. ono to rastlo s rozvojom a hustotou automobilizmu.. :oops:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
vezir.tom
Příspěvky: 9
Registrován: sob lis 24, 2018 15:08

Re: Fabie 1.4 mpi 44kw LPG - jaký olej

Příspěvek od vezir.tom »

Pitris píše:
vezir.tom píše:....lít olovo kam a proč? Do benzinu ,přimazání ventilu .Dole zakryto částečně nahoře uplně.
Nechceš plyn :?:
Jinak jestli do benzinu tak raději třeba VIF, neboť olovo se nemá rádo s katalyzátorem a pošle Ti ho do věčných lovišť. A celkem brzo :( Jsi DASista a víš všechno líp když si to stejně zateplil, ale třeba si vespod http://www.enviweb.cz/89130 přečteš "Co může zničit katalyzátor"....:shock:
Dik za radu s olejem,měl jsem samé staré auta lil tam 15w.Do fab lili 10W-40,takže v klidu tam naleju 5w ,takže diky za radu.Auto na plyn jsem prodal před 10 roky lil jsem tam náhražku olova tuším od B měli to u pump ,nazval jsem to tu olovem,protože si nepamatuji název ,jestli nahrážka olova obsahuje olovo nevim a nebylo a není to pro mne podstatné.Prvni auto co za 30let mám Fabie r.v.2000 nemá roletu žaluzie decku..Proto jsem si koupil zimni clonu horni,měli i spodní tu jsem si tam nelajs dát zduvodu toho,že se to nedá ovládat z kabiny nebo venku rozepnout dečku.Bohuželjsem se tu zminil,že to tam mám a dělate tu ze mě debila že si nenechám poradit.Pitris olej ok a s tim katem ok to me zajímalo jestli ten připravek nebude škodit jinak kdyby to byl karbec neptam se a leju.Jinak jsem jezdil 2o let s nakladaky busy mám hodně najeto a nikdy jsem neudelal motor ani u osobáku.Už mi Zbyla jen 613 a určitě nepujdu do garaže vyhodit decku a dodelek z větraku co použivali profičí 3olet co to tu jezdilo.Jinak ručičku teplomeru mám sca o1mm vic v pravo a občas v koloně sepne sahara ,takže to určitě jako debil zadřu.Háčky čárky nerešte
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Fabie 1.4 mpi 44kw LPG - jaký olej

Příspěvek od Pitris »

O LPG jsem se zmínil bo si psal že na jaře ji chceš na plyn předělat. A pak píšeš o přimazávání benzinu. Ten ano - a třeba tím VIFem. Jestli jo nebo nepřimazávat v případě plynu nevím....
Olej 10w40 je gut, ale pokud (a hlavně v zimě) krátké studené pojížďky, vhodnější je 5w40. Důležité je ACEA A3, když bude i VW502 tak lepší, a měnit DO 10-ti tkm. Na LPG raději i dřív.
A asi by nebylo od věci udělat i vodu, brzdovku a převoďák. Svíčky a filtry. A zkouknout rozvody.... Ale jestli Ty profišofér, tak to asi znáš.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Fabie 1.4 mpi 44kw LPG - jaký olej

Příspěvek od Misojogi »

Jestli jo nebo nepřimazávat v případě plynu nevím....
viaceri aj tu na fore odporucaju ze ano, aj na internete som si nasiel ze je to odporucane, minimalne pre korejske a japonske auta
Tiez je dobra vec nastavit privstrek benzinu pri zatazi a vyssich otackach (da sa zvycajne nastavit od 3000 otacok vyssie a dokonca az 30% vsetkeho paliva)
z polskych je najlepsi LPGtech a STAG (zda sa mi ze LPGtech je este trocha lepsi, ale v podstate sa firma STAG rozdelila na dve)
zo zahranicnych BRC Lovato Landi Renzo
ak mas priamovstrek (TSI) tak musis Prins alebo Vialle
(Vialle zial asi krachuje a ide dolu vodou, takze len Prins)
ale viac asi v nejakej teme o LPG .... pripadne tam mozeme pokracovat ak chces
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Fabie 1.4 mpi 44kw LPG - jaký olej

Příspěvek od Misojogi »

Olej 10w40 je gut, ale pokud (a hlavně v zimě) krátké studené pojížďky, vhodnější je 5w40.
Ja som takto na fore dospel k nazoru ze najlepsi na kratke jazdy je 0W40 (lenze je drahsi) ale pouzivam ho po cely cas a som maximalne spokojny
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Fabie 1.4 mpi 44kw LPG - jaký olej

Příspěvek od Pitris »

Jo, ale ta Fabča 1.4 MPI má základ motoru ještě ve Š 1000, a olej 0w40 by měl využití POUZE pro časté velmi mrazivé starty. A tu psáno, že Praha.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Fabie 1.4 mpi 44kw LPG - jaký olej

Příspěvek od skodovkar »

To sice ano, ale materiály vůle a hydroštely se mění. Tipoval bych, že v manuálu bude pouze doporučena norma VW 500.00/502.00 a ta je i u 0W-40. Nemyslím si, že by motoru uškodila, ale 5W-40 je levnější a fakticky poslouží stejně dobře.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Fabie 1.4 mpi 44kw LPG - jaký olej

Příspěvek od Pitris »

Ale já netvrdím že by 0w40 motoru uškodila. Jen že ji nevyužije....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Fabie 1.4 mpi 44kw LPG - jaký olej

Příspěvek od Misojogi »

Pitris píše:Ale já netvrdím že by 0w40 motoru uškodila. Jen že ji nevyužije....
podla mna vyuzije na kratke trasy ked motor ma teplotu cca 40 stupnov, tam sa vyrazne prejavi vyssia tekutost
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Odpovědět