Emulze v NOVÉM oleji

Fórum o průmyslových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
maxx99
Příspěvky: 80
Registrován: úte črc 28, 2015 16:30

Emulze v NOVÉM oleji

Příspěvek od maxx99 »

Ahoj, koupil jsem olej 15w40 od Tigrolu. Měl jsem ho cca 2 měsíce doma a dnes vypustil starý olej a chtěl nalít nový a najednou koukám, že v oleji (tom novém v kanystru) jsou nějaké bílé úsady. Vypadá to jako emulze, když jde do oleje voda, když jsem s kanystrem zaklepal, začalo se to uvolňovat a plavat v tom, vypadalo to třeba jako sražené mléko v kafi.. Co to může způsobit? Jinak olej jsem kupoval rozlévaný v oficiálním zastoupení značky Schaeff!! a dostal jsem ho do kanystru od destilované vody, tak jestli tam trocha mohla zůstat a udělat to trocha vody? Případně mě teď napadá špatné skladování? Mají to v takovém tom železném lodním kontejneru venku. Jinak tedy i další oleje jsou nalité v různých kanystrech, tak nevím, jestli je do bagru lít, nebo je zkusit vrátit, nebo se prostě smířit se ztrátou a vyhodit je? Jak byste řešili vy? Díky....
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Emulze v NOVÉM oleji

Příspěvek od bio »

Pokud kupuješ olej do nádoby od destilované vody tak se nediv. Pokud nádobu dodali oni, tak reklamovat. Jinak vyhodit a poučit se do budoucna.
maxx99
Příspěvky: 80
Registrován: úte črc 28, 2015 16:30

Re: Emulze v NOVÉM oleji

Příspěvek od maxx99 »

ano dodali oni...pokud by byla nádoba naprosto suchá, tak by snad nebyl problém, nebo?
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Emulze v NOVÉM oleji

Příspěvek od bio »

Pokud by byla suchá, tak není problém, ovšem emulze značí, že nebyla suchá...….
Odpovědět