Ekolube Diesel Aditiv

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
danw2

Ekolube Diesel Aditiv

Příspěvek od danw2 »

Tak jsme se nedávno rozhodl vyzkoušet místo osvědčeného VIFu něco nového a nakonec padla volba na Ekolube Diesel Aditiv. Objednal jsem ze zdejšího serveru jednu lahvičku a hned s ní jel pro plnou do Agipu, kde jsem bral DieselTech. Po ujetí asi 20ti kilometrů a následném nastartování jsem byl překvapen poněkud jiným zvukem (víc traktorovějším) a rozhodně lepším záběrem v nižších otáčkách.

Jakmile jsem dojezdil nádrž s Ekolubem, tak jsem se vrátil zpátky k VIFu a musím říct, že změna byla, ale k horšímu. Zvuk byl sice takový jemnější, ale chyběla motoru ta pružnost co s Ekolubem.

Objednal jsem tedy další dvě lahvičky Ekolubu a když jsem si přečetl na balení, že jedna lahvička ošetří 40-60l nafty a já mám nádrž na 65l a většinou tam nacpu ještě víc, tak jsem se rozhodl pro nalití obou lahviček. Tentokrát jsem tankoval OMV MaxxMotion a změny v pružnosti a zvuku opět cítím, takže to nebylo placebo :).

DOPORUČUJI ho zkusit. Já už se k VIFu nevrátím.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9915
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Příspěvek od Colommbo »

Nechci nikomu brát ideály, ale natankovals dobrou naftu a jak je všeobecně známo, naftový motory jsou mnohem citlivější na kvalitu paliva, takže tím NEplacebem si nemůžeš být tak docela jistej... :oops: A dvě flaštičky aditiva do nádrže - panečku, chrocht, chrochty, chrochtajdá...! :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
danw2

Příspěvek od danw2 »

Předtím jsem ale taky bral u Agipu a tam bych si s kvalitou nebyl zas tak jistej, zvlášť když se tu u nás předhání s cenami Tank ONO.

Ty dvě flaštičky... Když může být jedna na 40l, tak podle účtenky + zbytku co jsem tam měl, jsem musel mít téměř 75l v nádrži, takže si smlsne :-D.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9915
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Příspěvek od Colommbo »

Tak ty máš nádrž na 65 litrů a podle zbytku a účtenky jsi v ní měl asi 75 litrů...? :shock: Ale o to nejde - nafta OMV MaxxMotion je v současné době asi to úplně nejvíc nejlepčí na trhu, takže se nedivím, že motoru chutnala aditiv-neaditiv, takhle jsem to myslel... :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
danw2

Příspěvek od danw2 »

Ještě mi ani nesvítila rezerva a natankoval jsem 59,62 litru ;). A do rezervy jsem měl taky daleko, takových 5l určitě. Divné co :-D.

Jinak, motor mám 2.0HDI, takže tam se kvalita nafty poznáá. Ale ať si říká kdo chce co chce, když jsem tankoval u Agipu, tak jsem ten rozdíl s Ekolubem poznal :twisted:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9915
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Příspěvek od Colommbo »

Ale dyť já ti to přece přeju! :) A nezávidím - hádéíčka jsou dobrý (a s citlivou duší) motory, nicméně já jsem odjakživ, a asi to tak i zůstane, benzínovej. Ale taky si čas od času do nádrže přidám nějakou tu s*ačičku, jen tak, proč ne, hlavně se snažím tankovat jen dobrej benzín... :oops:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
craken

Příspěvek od craken »

da sa kupit to aditivum aj na Slovensku?
danw2

Příspěvek od danw2 »

Nejspíš ne, ale odtud by ho mohli poslat :)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Určitě se dá poslat i na Slovensko http://www.oleje.cz/eshop/obch_podm.php ale aby se to vyplatilo, chtělo by toho objednat víc.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět