ECOLUBE DISEL ADITIV-VIF ADITIV ??

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
SLAVA 42

ECOLUBE DISEL ADITIV-VIF ADITIV ??

Příspěvek od SLAVA 42 »

CO JE LEPŠÍ- VIF/500 ML cca200, KČ - NEBO ECOLUBE ADITIV DIESEL, 450ML, 110 KČ ??
anonymní luk.zah

Příspěvek od anonymní luk.zah »

Upřímně řečeno nevím, ale raději bych věřil VIFu. Mám spoustu kamarádů ´´nafťáků´´, kteří VIF velice chválí a někde jsem viděl i test aditiv do nafty a VIF bezkonkurenčně zvítězil.
Týša

Příspěvek od Týša »

Dávám VIF a opravdu doporučuju. motor 2.0 TDCi
petrous

Příspěvek od petrous »

Ja davam Ekolube a jsem velmi spokojen.
S0T0

Příspěvek od S0T0 »

davam VIF a sem spokojen... jinak v tom testu aditiv byl myslim vif i ten ekolube...
Luboš T.
Příspěvky: 122
Registrován: sob bře 27, 2004 21:12
Bydliště: Brno

Re: ECOLUBE DISEL ADITIV-VIF ADITIV ??

Příspěvek od Luboš T. »

SLAVA 42 píše:CO JE LEPŠÍ- VIF/500 ML cca200, KČ - NEBO ECOLUBE ADITIV DIESEL, 450ML, 110 KČ ??
Nedá se říci co je lepší. Každá tato přísada je trochu jiná, a přesto svými účinky podobná.
Obě mají čistící schopnost od karbonu a úsad.
Obě mají mazivostní přísady ochraňující zejména palivové čerpadlo
Obě mají tzv. depresant, který zabezpečuje dobrou filtrovatelnost nafty v zimě.
Vif má navíc přísadu proti pěnění při tankování paliva
Ekolube má navíc sběrač vody,který zabraňuje vzniku volné vody na dně palivové nádrže, která je nebezpečná z hlediska koroze a zamrzání systému v zimě.
Vif je koncentrovanější 1:1000
Ekolube je koncentrát 1:50 s rezervou. Vychází tedy dráž na ošetření 1 l nafty, nemusí se však dávkovat (je na jedno použití pro nádrž 40-60l), čímž odpadá někdy velmi nepříjemná manipulace a potřísnění. Navíc tím, že je přísady celkově větší objem, je v této přísadě více účinných látek a její účinky jsou mnohem jistější než v případě některých koncentrovaných přísad.
Přísada Ekolube Diesel Aditiv má výrazný vliv zejména na zvýšení cetanového čísla o 5-6 jednotek, dále na zlepšení teploty filtrovatelnosti až o 8°C směrem k hlubokým mrazům, a na detergentní schopnosti hlavně na horkých částech motoru.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:doporučuji k přečtení:

http://www.super-aditiv.cz/test_aditiv.pdf
Doporučuji také, jen o objektivitě a nestrannosti mám pochyby, zejména když vím, že je pisatel článku a hodnotitel zainterasován na VIFu :(
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

Je zaujimave,ze VIF je tam hodnoteny vsade ako najlepsi,pricom hodnoty nasepkavaju nieco ine. Ked som kupoval VIF 10 plechoviek,tak som dostal brozurku VIF-u s tim testom. Najma je podozrive,ze ho hodnotili ako najlepsi i vo zvyseni cetanoveho cisla a znizeni penivosti,i ked niektore ine prisady mali lepsie hodnoty. Ale podla testu zase dobre rastie s nim mazivost.
Odpovědět