Dálnice kdy kde kudy (ne)

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Dálnice kdy kde kudy (ne)

Příspěvek od Jerry3 »

Chobote, já jsem chtěl jet přes Brenner "po vedlejší" (podotýkám, že vůbec poprvé v životě, jakože po té dálnici jsem jel do IT nesčetně krát) ne proto, že bych snad potřeboval ušetřit, ale proto, že jsem měl záměr něco vidět a v dané oblasti se cca týden na motorce pohybovat. To, že někteří jiní chtěli dálnici objet, bylo následkem její ucpanosti. Cožpak jste skutečně až tak neschopní, že v 21. století nedokážete na klíčové evropské severojižní tepně, Brenneru, vybrat mýto (když už na něm mermomocí trváte) jinak, než na mýtnici? Vždyť to umějí už i Maďaři a Slovinci, kteří měli rovněž mýtnice. Ale už chápu, Kapsch je přece rakouský... Víc netřeba dodávat! :idea:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Dálnice kdy kde kudy (ne)

Příspěvek od Jerry3 »

chobot píše:Kdyz dojedes do sve destinace,tak se mozes kochat,jak dlouho chces a poznavat okoli i autem.
V tom ti uz nikdo branit nebude.
Reakce nekterych tady jsou typicky ceske :D
K zavideni nemam opravdu duvod.Ja ne.
Leda tak prd! Uzávěra pravého jízdního pruhu s cedulí zákaz vjezdu bez jakékoli dodatkové tabulky a za první pravou zatáčkou, kam nebylo vidět, vybírali pokuty. Typicky rakouské! :x
chobot

Re: Dálnice kdy kde kudy (ne)

Příspěvek od chobot »

Jerry3 píše:Chobote, já jsem chtěl jet přes Brenner "po vedlejší" (podotýkám, že vůbec poprvé v životě, jakože po té dálnici jsem jel do IT nesčetně krát) ne proto, že bych snad potřeboval ušetřit, ale proto, že jsem měl záměr něco vidět a v dané oblasti se cca týden na motorce pohybovat. To, že někteří jiní chtěli dálnici objet, bylo následkem její ucpanosti. Cožpak jste skutečně až tak neschopní, že v 21. století nedokážete na klíčové evropské severojižní tepně, Brenneru, vybrat mýto (když už na něm mermomocí trváte) jinak, než na mýtnici? Vždyť to umějí už i Maďaři a Slovinci, kteří měli rovněž mýtnice. Ale už chápu, Kapsch je přece rakouský... Víc netřeba dodávat! :idea:
Pro toho,kdo se vyzna....
https://www.asfinag.at/maut-vignette/st ... eckenmaut/
https://vignette-sofort.com/de/strecken ... gK0yfD_BwE
chobot

Re: Dálnice kdy kde kudy (ne)

Příspěvek od chobot »

Jerry3 píše:
chobot píše:Kdyz dojedes do sve destinace,tak se mozes kochat,jak dlouho chces a poznavat okoli i autem.
V tom ti uz nikdo branit nebude.
Reakce nekterych tady jsou typicky ceske :D
K zavideni nemam opravdu duvod.Ja ne.
Leda tak prd! Uzávěra pravého jízdního pruhu s cedulí zákaz vjezdu bez jakékoli dodatkové tabulky a za první pravou zatáčkou, kam nebylo vidět, vybírali pokuty. Typicky rakouské! :x
Ja o voze,ty o koze.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Dálnice kdy kde kudy (ne)

Příspěvek od Jerry3 »

Výborně, a teď mi ještě prozraď, jak se k těm dvěma či třem pruhům s elektronickými branami dostat, když dálnice je už několik kilometrů před mýtnicí totálně zacpaná?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Dálnice kdy kde kudy (ne)

Příspěvek od Jerry3 »

chobot píše: Ja o voze,ty o koze.
Nikoli, stále je to o svévolném omezení svobody pohybu! :idea:
Jinak doporučuji nainstalovat zákaz vjezdu na každý hraniční přechod do AT. :mrgreen:
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Dálnice kdy kde kudy (ne)

Příspěvek od Hombre »

A u toho zákazu vjezdu do AT vybírat poplatek za přečtení, ať ten stát z té turistiky něco má.
Naposledy upravil(a) Hombre dne ned led 05, 2020 9:33, celkem upraveno 1 x.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Dálnice kdy kde kudy (ne)

Příspěvek od Pedro »

V lete taky o svatcich a vikendech? Nemuzu to najit.
Pokud ano, pro me se nic nemeni. Byvam tam streda v noci. Muzu si uz poslednich par let planovat dovolenou jak chci. Toz na jih nejezdim stadoidne o vikendu. Ani zpet.
A i kdyby, dame den a noc v Sommeehotelu. Stejne chci projet mezimestskou tram a zkouknou mistni nadrazi ap.
Myslim ze s dokladem z Bookingu a pak i s uctem, nebude problem.

Jerome, posledni dva roky jezdime Fiakrem :wink:
Ale ani pred tim, v NSR ci AT nebyl s Almou problém. Polisi byli, videli, nikdy nezastavili.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Dálnice kdy kde kudy (ne)

Příspěvek od pepoh »

minule som isiel na autosalon bratislava (z trencina) mimo dalnice. plastnost skoncila a 10d som nechcel.
jaka nadhera, sam na ceste, policia 0. som si pripadal jak na kraji sveta.
malo obci, a este s 70 tranzitom..kochal som sa krajinou, siroke cesty zachovale, hlavne bez asfaltovych kolaji a bez honibrkov co ohrozuju okolie. casovo ~1,8x to bolo jedine negativum.
dialnice dostanu zabrat, a asfalt tak aj vypada..
myslim ze to bude podobne aj okolitych statoch, ze cesty mimo dialnic maju vcelku zachovale.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Dálnice kdy kde kudy (ne)

Příspěvek od Pedro »

Posledni rok, dva, jezdime párkrát za rok na prodlouzene vikendy do okolnich zemi. Vychod a slovanske zeme mi ani prituli, moc neberou.
Takze NDR, NSR, AT.
V AT ac nekdy neni v planu jet po dalnici, vzdy známku koupim a spravne vylepim. Nikdy nevim, kdy bude potreba za ty 4 dny. Za cenu par € to neresim. Vic ecek je v cesky šunce.
To mi pripomelo, ze tu posledni tam mam uz tri tydny...
Musim sundat. Pujde blbe, bo kdyz jsem pred chvili vylezl z pelechu, koukam ze 5cm fujtajblu pripadlo a - 2.
Oh, ty Beskydy pod Radhostem.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Dálnice kdy kde kudy (ne)

Příspěvek od jerome »

Pedro píše:V lete taky o svatcich a vikendech? Nemuzu to najit.
od 21. prosince do 12. dubna o víkendech, vánočních svátcích, během Nového roku, Tří králů, Velikonočního pondělí a také o státních svátcích.
Pedro píše:Jerome, posledni dva roky jezdime Fiakrem :wink:
Ale ani pred tim, v NSR ci AT nebyl s Almou problém. Polisi byli, videli, nikdy nezastavili.
Pohoda, to bol žart :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Dálnice kdy kde kudy (ne)

Příspěvek od Pedro »

Jerome-
Diky. Takze me se to netyka.
Jasny, zert. :wink: od tebe bych to vzal i jako ne-zert. Neb udrzujes v chodu jeste i,, poctive auto,, a s tvymi nazory se vetsinou na foru ztototnuji. Vyjma V CELEM BYTE LED ZAROVKY. :mrgreen:
... Ale to uz několik roku na zad :D
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Dálnice kdy kde kudy (ne)

Příspěvek od jerome »

Ty ich ešte nemáš v byte ? :lol: Robíš v ČEZ-e či čo :?:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Dálnice kdy kde kudy (ne)

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Dálnice kdy kde kudy (ne)

Příspěvek od Pedro »

Bezva... V utery vezu kontejner kamsi do Moravska.
Tady zadny profi ridic neni, tak jen pro info. Nove mytne krabicky, pobrane ala SK, des bes. Zlatý Kapš.

Furt ty svine pipaj... :twisted:
Odpovědět