Čištění motoru olejem vs proplachem

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
tomxass
Příspěvky: 326
Registrován: úte úno 22, 2022 10:25

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od tomxass »

Podľa mňa v autokelly a ma nervy, že nikto nekupuje starline a za ten majú asi aj odmenu :D
Volkswagen Passat 2018 2.0 TDI DSG7
Leto: Ravenol VMP 5W-30
Zima: Ravenol VSW 0W-30
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od jarson1 »

Ale kupuju to, kupuju...by si sa divil.
Mam kolegu , ktory sa teda stara o auto vzorne. Dva krat rocne do servisu, prehliadka a co treba vymenit. Ma feldu. Ma ju od nova a je vdaka tomuto vo velmi peknom stave. Akurat , ze uz je to na 50% nie skodovka ale "starline car". Teda nie len olej, ale od lozisiek cez tlmice....co pod "starline" zozenies, to tam ma.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
tomxass
Příspěvky: 326
Registrován: úte úno 22, 2022 10:25

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od tomxass »

Čudujem sa tomu, viem, že ide o prebalovaca dielov, takže nemusí byť všetko zlé, ale cenovo je to stále drahé.
Volkswagen Passat 2018 2.0 TDI DSG7
Leto: Ravenol VMP 5W-30
Zima: Ravenol VSW 0W-30
alonso84301
Příspěvky: 90
Registrován: sob bře 05, 2022 22:26

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od alonso84301 »

Dnes som hladal na nemeckych forach oleje a dospel som k zaveru ze vsetci maju kladne info ktomuto oleju https://www.addinol-shop.de/addinol-5w4 ... -0540.html za tie mpm oleje sorry ale kolega mi ospevoval tak sa ospravedlnujem za mylne info.tiez som onom cital nie dobre recenzie.Tak ale myslim ze tento olej moze byt kvalitny ale ci ho dostat kupit v svk alebo cz neviem.nepočuli ste onom?
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od Shi »

U Addinolu a stejně tak u Mannolu se poněkud špatně hledají katalogové listy a v nich technické informace, takže nic proti Addinolu nebo Mannolu, ale až mi budou chtít prodat olej, tak se budou muset posnažit, abych si nemusel hrát na detektiva. Nerad kupuji kočku v pytli, když nemusím. Nicméně u Addinolu i Mannolu bych si olej vybrat dokázal.

Ravenol si mě získal právě tou snadnou dostupností informací, takže nevidím důvod hledat jinde. Naopak, kdybych šel především po ceně, podívám se co nabízí Q8 a Shell.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1741
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od kornel »

kornel píše:posledný 1000 kilometrový preplach olejom SH Ultra 5w40 za mnou... Naliaty nový + už pridaná aj bishops 560 receptura :P
..po 2000km so (Shell HU + Bishops original 560 receptura na postupné uvoľnenie krúžkov) spotreba oleja žiadna :arrow: hladina na tej istej úrovni.
Tesne po výmene oleja aj po 2tis.km odmerané za studena na tom istom mieste. Počas tých 2tis.km :arrow:
jazdy všetko nad 30km na jeden štart, väčšina minimálne 100km, využívané otáčky 2500 - 4000, ale príležitostne aj viac.

Zhrnutie.. za posledný pol rok, čo som vykonal zopár výrazne krátkych (1000-3000km) výmen oleja, medzitým aj jeden preplach BG 109, a aktuálne Bishops 560 je výsledok zdá sa viac než dobrý... som zvedavý či to potvrdí aj ďalšia prevádzka.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1741
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od kornel »

update po ďalších odjazdených 3000km (Shell HU 5w40 + Bishops 560) ..teda momentálne celkovo od výmeny ca 5000km s touto čarovnou zmesou
Spotreba oleja podľa merania v rovnakých podmienkach + podobný spôsob prevádzkovania a štýl jazdenia :arrow: v priebehu tých 5000km doliate dohromady 3dcl oleja (snaha udržiavať hladinu na tej istej úrovni).
Teda pozitívny trend resp. výsledok potvrdzuje aj ďalšia prevádzka.
Dám s touto náplňou ešte ca 1000km a aplikujem ešte jednu takúto čistiacu kúru (Shell HU + Bishops 560) na tých 6-7tis.km... Následne budem pokračovať s najvyššou pravdepodobnosťou s týmto Shell HU 5w40 keďže motoru sedí perfektne a kvalita je hodne vysoko naviac sa mi pozdáva, že je to prakticky už v pásme 5w30 než 5w40.
Okrem toho celú dobu aplikovaný pri každom tankovaní :arrow: Liqui Moly E10 aditivum
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od jarson1 »

Vyborna spätna väzba. To tu casto chýba.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1741
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od kornel »

nakoniec je miesto Shell HU 5w40 pripravený na najbližšiu výmenu Mobil1 ESP 5w30 :lol: ...zachcelo sa mi vyskúšať niečo nové a Mobil1 som dosiaľ nikdy v žiadnom aute nemal... nuž uvidím ako si s ním TSI v porovnaní s Shell HU a MO CFS NT+ potyká :idea:
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1741
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od kornel »

mobil 1 ESP 5w30 som objednal z filtreaoleje (na webe prezentujú že sú buď priamo distribútorom niektorých značiek alebo berú z priameho zdroja..) No jednolitrové balenie ktoré mi prišlo, vo mne z dôvodu toho, že nemá dvojitú zadnú etiketu mierne uberá zo 100% dôvery... nakoľko čo som presurfoval net, všade bola na 1l baleniach oleja Mobil1 dvojitá zadná etiketa :oops: :lol:
Nedalo mi to a objednal som aj z iného zdroja, kde garantujú originalitu a uvádzajú aj na stránke presne od koho berú jednotlivé značky (v prípade Mobil :arrow: Lubexpert Slovakia s.r.o. čo je oficial distribútor v SR).. zároveň aj cena je u nich vyššia o ca 3eura za liter tohto oleja.

Som dosť zvedavý keď ich vzájomne porovnám... aj obal, hmotnosťou neotvorených balení, aj samotné oleje vizuálne, zápachom, viskozitou a zákalom po vymrazení :D
Ak sa mi čo len niečo nebude pozdávať, tak som v podstate rozhodnutý to poslať na podrobnú expertízu nielen vlastností oleja ale aj jeho podrobné zloženie základu+prvky (nech to stojí čo chce..)
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od jarson1 »

Chapem rozpolozenie cloveka, ked sa citi byt podvedeny... A teraz faktickú - ak chces nasledne vyvodit aj nejake dosledky, odporucam na expertizu zaslat neotvorene balenia. V opacnom pripade to napadne aj prvak na práve.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1741
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od kornel »

áno takto to mám aj v pláne... či by som aj po expertíznom potvrdení (z neotvorených) balení vyvodzoval nejaké dôsledky, to by som ešte zvážil z viacerých hľadísk. Zatial týmto smerom ešte neuvažujem, vieme ako "to tu chodí"... no aspoň pre zaujímavosť som ochotný obetovať nejaký peniaz nech viem pravdu na 100perc
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od jarson1 »

Teraz neviem ci to bol total alebo mobil ( niekde v minulosti som to pisal myslim v " pancovani oleju", ale ked mas uv lampu mal by tam byt svietiaci znak. Skus asi najprv toto. Ale ak sa dobre pamätam, znak bol iba na 4-5 l bandaskach. Na 1 litrovkach nie.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od Mirec 29 »

Kornel:
Od filtreaoleje beriem pravidelne...mal som aj mobil 1 ESP 5w30 od nich ale 4l balenie a samozrejme s dvojitou nálepkou vzadu... všetko ok. Rovnako aj oleje Shell mám od nich overené...
Možno trošku pomôže video "originálu" Made in France
https://youtu.be/463F4ymAVLE
Som zvedaví ako to dopadne...v tento e-shop mám dôveru
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od abc »

Náhodou mám 1 l M1 ESP 5w30 doma a 3 l ve sklepě. Váha je 908 gr a etiketa vzadu je dvojitá.
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Odpovědět