Cim namazat panty na dverach u auta?

Fórum o průmyslových mazivech

Moderátor: Colommbo

Hugo

Cim namazat panty na dverach u auta?

Příspěvek od Hugo »

Mam auto 15 rokov stare, dvere uz idu trocha ztuha, preto chcem namazat panty, ale neviem scim, chcem aby to vydrzalo dlho (jedny dvere maju cca 20 kg) Jaku je najlepsie nato pouzit vazelinu? Diky.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Žádnou "vazelínu", ale "bílé mazadlo" ve spreji určené právě k tomuto účelu! Nejlepší zkušenosti z řady mnoha výrobků od nejrůznějších výrobců/dodavatelů mám s tím od firmy Cyclo - v tlakové nádobce s etiketou převážně zelené barvy.
mipesa
Příspěvky: 763
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Můžete použít, běžně dostupné, WDéčko nebo Konkor.Já to tím mažu také a je klid.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

mipesa píše:Můžete použít, běžně dostupné, WDéčko nebo Konkor.Já to tím mažu také a je klid.
Obojí má ovšem časově extrémně omezený účinek, ovšem na rozhýbání pantů dobrý... :lol:
Brembo

Příspěvek od Brembo »

Vazelimu samozrejme mozno pouzit,otazne je,ci sa na mazane miesta dostane.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Brembo píše:Vazelimu samozrejme mozno pouzit,otazne je,ci sa na mazane miesta dostane.
Dokonalá mucholapka na prach a bordel všeho druhu, která v daných místech neplní svůj účel, poněvadž ji nelze dostat tam, kde by svůj účel plnila!
Brembo

Příspěvek od Brembo »

Niektore auta ale maju utesnene panty a tam sa pouziva prave vazelina na loziska
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jenže takový pant bez demontáže stejně nenamažeš.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

No vacsina capou na pantoch je tenkostena trubka so zarezom,a tieto sa bezproblemovo daju namazat i vazelenou,pokial sa tam natlaci a cap sa zvnutra uplne vyplni mazivom.
mipesa
Příspěvky: 763
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Zatím, co mám nejlépe odzkoušené je nastříkat panty a hýbat s dveřmi, pak otřít hadříkem a čekat za dlouhou dobu až zase začnou mrchy vrzat.
JiRaY

Příspěvek od JiRaY »

Já na to mám svojí metodu.Hustě prolít konkorem,hýbat,a dokud poteče rez,tak proplachovat konkorem.Den pojezdit,pak utřít,a nacákat sprejem na panty u dveří od Wurth-Sabesto,funguje výborně,a dveře vydrží minimálně půl roku nevrzat. :wink:
mipesa
Příspěvky: 763
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

JiRaY píše:Já na to mám svojí metodu.Hustě prolít konkorem,hýbat,a dokud poteče rez,tak proplachovat konkorem.Den pojezdit,pak utřít,a nacákat sprejem na panty u dveří od Wurth-Sabesto,funguje výborně,a dveře vydrží minimálně půl roku nevrzat. :wink:
Tak to mě vydrží mnohem déle.Odhadem rok a půl.Sice mažu dvakrát až třikrát do roka, ale obsluhuji čtyři auta.
JiRaY

Příspěvek od JiRaY »

Tak to mám asi nějaký vrzací :lol:
Mně vždy tak po roce maximálně zatuhnou,a nebo začnou povrzávat,tohle je nejůčinnější a nejdéle držící metoda na panty,co jsem zatím objevil,každý půlrok zopakuji,a nemusím vrzat :wink:
Návštěvník

Re: Cim namazat panty na dverach u auta?

Příspěvek od Návštěvník »

WD-40 - podle mně úplně nejlepší na promazávání dveří (http://www.akros.cz/maziva-wd-40/prod/).
Návštěvník

Re: Cim namazat panty na dverach u auta?

Příspěvek od Návštěvník »

Jo, akorat to musis delat velmi casto, coz neni zrovna prakticke.
Odpovědět