"Chytrý" mobil

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

"Chytrý" mobil

Příspěvek od Jerry3 »

Jezevcik píše:Kde se to zastaví?
To máš jako s dnešními chytrými mobily: až se "unaví" akumulátor (což při každodenním nabíjení nastává poměrně brzy), je na čase pomýšlet na výměnu mobilu.
Ital

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od Ital »

Já bych řekl, že v promyšlené jednoduchosti je síla. Ale mě se tu nevěří... :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od Pitris »

Jerry3 píše:To máš jako s dnešními chytrými mobily: až se "unaví" akumulátor (což při každodenním nabíjení nastává poměrně brzy), je na čase pomýšlet na výměnu mobilu.
No, ony ty dnešní mobily mají takové nároky na akumulátor že si dost lidí opětovně pořizuje ještě pevnou linku :o
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od Jezevcik »

Já tu pevnou linku po mnoha a mnoha letech nedávno zrušil. Operátor nechápal, jak je možné, že je pro mne nevýhodné, že mi ji sice zdražil o cca 210 Kč/měs., avšak povolil neomezené volání kamkoli; jenže už mu nedošlo, že neomezeně volat kamkoli potřebuji hlavně v pracovní době a ne tehdy, kdy přijdu navečer domů a chci mít svatý klid.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od Jerry3 »

Pitris píše:
Jerry3 píše:...ty dnešní mobily mají takové nároky na akumulátor že si dost lidí opětovně pořizuje ještě pevnou linku :o
Trochu mi to připomíná vyjádření hongkongského prodejce Mitsubishi (psal se konec r. 2006): "Dnes tu má hodně bohatých lidí drahé evropské vozy. Přesto nám to nijak nevadí, neboť si naše auta stále kupují, aby měli čím jezdit, když jim ta jejich drahá stojí v servisu." :twisted:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od Jerry3 »

Jinak obecně spějeme k modelu, "použij a zahoď". Potíž je pouze v tom, že díky snažení jednoho koncernu nám za poslední dekádu nějak neklesla cena aut v řádu desítek procent, jako tomu bylo u jiného průmyslového spotřebního zboží.
Ital

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od Ital »

Mám 2. mobil v životě, nikoliv chytrý, na to nejsem dost chytrý :idea: . První vydržel 9 let, druhému táhne na 8 let. Jináč doma používáme i Nokii 5110 z roku 1999. Spíš místo pevné linky a volá se minimálně. Má nyní 2. baterii, když předtím měla původní (Made in Czech rep.), vydržela snad 12 let, ta nynější už nějaký ten rok slouží (5 let?), takže se musí častěji nabíjet (rozuměj v intencích Nokia 5110) tzn., že při volání tak jednou denně už vydrží jen 10 dní :lol: . Vaše potíže s chytrými mobily a jejich baterkami bych mít nechtěl :roll: . Mobil se mi nikdy neporouchal, vyřazuji ho spíše z důvodu nesehnatelnosti baterie a jejího rychlého vybíjení, což bývá nevratné opotřebení.
e1H

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od e1H »

Super, že ti ten mobil tak dlho vydrží, ale evidentne ho nepoužívaš na nič iné, len na telefonovanie, prípadne SMS. Dnes je ale trochu iná doba a veľa ľudí očakáva od telefónu už trochu viac. ;)

P.s.: Tento príspevok bol odoslaný z mobilu.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od Jerry3 »

e1H píše:...Dnes je ale trochu iná doba a veľa ľudí očakáva od telefónu už trochu viac. ;)
Dnes je jiná doba a hodně lidí očekává od auta hlavně konektivitu. Až už vůbec je nezajímá, jak jezdí a zda dlouho vydrží... :(

Jenže mně vadí, že chytrý mobil se hodí ke všemu možnému, bohužel však telefonovat umí hůř, než ty staré, hloupé. Stejně tak mě na autě zajímá především jízda a konektivita mne spíše obtěžuje. :evil:
e1H

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od e1H »

No, na auto sa musíš pozerať trochu inak. Poprvé, auto síce šoféruje jeden človek, ale môže v ňom cestovať 5, 7, alebo až 9 ľudí. Myslím si, že mať konektivitu pre cestujúcich je v tomto prípade super vec. Ďalej sa na to treba pozerať aj z pohľadu aktuálnych navigačných dát a dopravných správ. Ja som asi dva mesiace dozadu začal jazdiť takým spôsobom, že pri každej jazde (aj keď idem iba vrámci mesta) zapínam Waze. Nie preto, že by som netrafil, ale jednoducho kvôli aktuálnym dopravným informáciám, aby som ušetril čas a palivo v zápchach, a aby som sa vyhol plateniu pokút.
V prípade moderných telefónov to je dnes trochu divné. Kedysi sa predlžovala výdrž batérii, dnes sa stále pridávajú nové funkcie a zvyšuje výkon, zväčšuje displej, atď. Ja osobne už čakám, že kedy dospejeme do štádia ako u počítačov, že nebude prioritou mať úplne naj parametre (lebo naozaj sa na telefóne nehrajem), ale aby bol telefón dostatočne rýchly na bežné úkony a k tomu fotil dobre a tiež aj vydržal také celodenné aktívne používanie bez potreby meniť ho pomaly každý rok. Myslím si, že za pár rokov to tu bude, len ešte trh nie je dostatočne presítený high-endom.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od jerome »

Vsetko je aj otazka financii. Ak niekto riesi kolko vydrzi auto alebo teda snazi sa najst take ktore by malo dlho vydrzat robi to preto lebo je to vacsia investicia, ale uz neriesi aky mobil si kupit resp. nenecha si stary tlacitkovy ktory pojde naveky, ide s dobou a kupi si smartfon aj ked vie ze tie uz su daleko viac problemove. Aj keby ho mal po roku vymenit na to financie ma. S tym autom je to vsak ine. Jasne velka cast to (poruchovost) neriesi (tak isto jak s mobilom) a kupi si to co sa mu paci. Ta mensia cast ktora je aj tu na fore chce aby bolo to nove auto rovnako kvalitne ako to stare. Otazka je co to znamena. Niekto ma 15-18 rocne auto s 200tis.km a povie si za tie roky som menil jedine tak spotrebne veci tj je super. Dnes je doba ina a 2-3 rocne auta maju najazdenu rovnaku porciu km s max. tak vymenenym olejom a filtrami. Tj ten kto na to ma 3-4 rokov auto posluzi k spokojnosti a kupi si zasa nove.
Zasa dalsia vec je ze v dnesnej dobe rozmyslame nad tym ktory mobil a auto bude to naj bereme hypoteky setrime tym padom kde sa da a potom ideme do Tesca a kupime najlacnejsie smejdove potraviny ktore schuti zjeme :mrgreen:
A suhlas s e1H ze od telefonov ludia teraz ocakavaju viac ale tak isto aj od aut. Niekedy sme jazdili bez klim teraz to uz nejde. Doba ide dopredu v aute je viac a viac displejov ktore idu s dobou tj dotykove technologie osobne sa mi to nepaci ale zvykol by som si :mrgreen: navigacie dvojzovove klimy atd. To auto je viac "naslapane" jak davnejsie rovnako ako aj mobil s tym rozdielom ze od auta ocakavame rovnaku vydrz ako u stareho kdezto u mobilu je nam to sumi fuk :roll:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od Jerry3 »

jerome píše:A suhlas s e1H ze od telefonov ludia teraz ocakavaju viac ale tak isto aj od aut. Niekedy sme jazdili bez klim teraz to uz nejde. Doba ide dopredu v aute je viac a viac displejov ktore idu s dobou tj dotykove technologie osobne sa mi to nepaci ale zvykol by som si :mrgreen: navigacie dvojzovove klimy atd. To auto je viac "naslapane" jak davnejsie rovnako ako aj mobil s tym rozdielom ze od auta ocakavame rovnaku vydrz ako u stareho kdezto u mobilu je nam to sumi fuk :roll:
Nesouhlas s e1H: stejně jak od mobilu primárně očekávám, že se s ním kdykoli kdekoli pohodlně, jednoduše a rychle dovolám (na ty jiné věci mám jiné přístroje), tak i od auta očekávám, že se jím pohodlně, jednoduše a rychle odvezu (na jiné potřeby mám jiné přístroje/prostředky) odkudkoli kamkoli. Klimatizaci považuji za samozřejmost a jeden z důležitých faktorů aktivní bezpečnosti už 25 let, naopak o řízení připomínající boj s třípísmenkovými zkratkami ve voze, kde kromě řidiče musí ještě sedět palubní inženýr, aby mohl za jízdy upravit např. nastavení autoklimy, skutečně nestojím.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od jerome »

Jerry3 píše:stejně jak od mobilu primárně očekávám, že se s ním kdykoli kdekoli pohodlně, jednoduše a rychle dovolám (na ty jiné věci mám jiné přístroje), tak i od auta očekávám, že se jím pohodlně, jednoduše a rychle odvezu (na jiné potřeby mám jiné přístroje/prostředky) odkudkoli kamkoli.
To potom zalezi od narocnosti konkretneho jedinca. Jednemu k tomu staci stary telefon + starsie auto, dalsiemu novy tlacitkovy telefon + k tomu nova Dacia so svihadlami na dverach a tomu najnarocnejsiemu moderne auto so vsetkymi vychytavkami + iPhone :idea: :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od Pitris »

Jerry3 píše:....naopak o řízení připomínající boj s třípísmenkovými zkratkami ve voze, kde kromě řidiče musí ještě sedět palubní inženýr, aby mohl za jízdy upravit např. nastavení autoklimy, skutečně nestojím.
Ale se těm mladejm nediv: dyť oni vyrůstali na takto "upravovaných" autech od školky na počítačích a bez ABS, ESP, ASR, VW, tlačítka pro start a bez elektronického asistenta rozjezdu do kopce by se ani nerozjeli a když mají zaparkovat, tak potřebují dva fleky a couvací kameru.... :roll: A stejně je to i s mobilama - hlavně že je "chytrý", že umí bluetooth, má android bůh ví kolik, fotí, nahrává, hraje, zpívá. Za chvíli bude malovat a možná i tapetovat, ale už se s ním asi nepůjde dovolat protože baterka vydrží tak asi 5 vteřin :( Tak zvětšíme baterky a dáme k nim nosiče....:?

PS: Tento příspěvek byl odeslán z mobilu který nabíjím tak obden, který umí i fotit ale android nemá a malovat taky neumí :) a v autě mám jen ABS a jako asistenta rozjezdu do kopce ručku :mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od Jerry3 »

jerome píše:To potom zalezi od narocnosti konkretneho jedinca. Jednemu k tomu staci stary telefon + starsie auto, dalsiemu novy tlacitkovy telefon + k tomu nova Dacia so svihadlami na dverach a tomu najnarocnejsiemu moderne auto so vsetkymi vychytavkami + iPhone :idea: :wink:
Teď nevím, jestli bych se s přihlédnutím k tomu, že sám sebe považuji za náročného zákazníka (třebaže ke štěstí rozhodně nepotřebuji ani všechny ty obtěžující vychytávky v autě, ani iPhone), neměl urazit...
Odpovědět