chladící kapalina

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

chladící kapalina

Příspěvek od Návštěvník »

Mám takový dotaz, mohu použít chladící kapalinu G12 (růžová) do škody favorit, místo G11 (zelené), samozřejmě po důkladném propláchnutí. Jaký je mezi nimi rozdíl, děkuji za odpověď.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

A proč to chceš vůbec dělat, resp. proč nepoužiješ to, co tam patří, kde nehrozí žádné nebezpečí, nemusíš proplachovat (vždy problematická záležitost) a ještě je to lacinější? Nebo se ti tolik líbí ta barva?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

chcu to dělat pro to, protože G 12 mám plnou prdel a G11 je jaksi nedostatková, beru to od kamoša kterej to vyšetří v servisu.
Moja

Příspěvek od Moja »

A pak nemají lidem zamrzat motory. :lol: :lol: :wink: :wink:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:chcu to dělat pro to, protože G 12 mám plnou prdel a G11 je jaksi nedostatková, beru to od kamoša kterej to vyšetří v servisu.
Tohle je ovšem od kamoša pěkná sviňárna a ještě se tím veřejně chlubit je přinejmenším neomalenost! Pak je mi jasné, proč jsou na tom auta servisovaná v servisech mnohem hůř, než ta servisovaná amatérsky doma.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
Anonymous píše:chcu to dělat pro to, protože G 12 mám plnou prdel a G11 je jaksi nedostatková, beru to od kamoša kterej to vyšetří v servisu.
Tohle je ovšem od kamoša pěkná sviňárna a ještě se tím veřejně chlubit je přinejmenším neomalenost! Pak je mi jasné, proč jsou na tom auta servisovaná v servisech mnohem hůř, než ta servisovaná amatérsky doma.
Nevím čemu se divíš, je to běžná praxe, a to nejen v autoopravárenství.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

to, že to ve většině servisů flinkají, a šidí, je bohužel pravda - je to sviňárna, ale tady s tím toho moc nenaděláme, chce to solidního svého mechanika (nejlepší je si to udělat sám, ale každý tu možnost nemá).
Jinak, k prvotnímu dotazu: červenou kapalinu bych do favoritu asi nedával - tam patří G 48
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak jo, počkám si raději až bude zelená. Jo jinak soráč, že jsem výše napsal odkud ji sháním, nechtěl jsem to tu tak rozbouřit.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:Tak jo, počkám si raději až bude zelená. Jo jinak soráč, že jsem výše napsal odkud ji sháním, nechtěl jsem to tu tak rozbouřit.
To je humbuku pro pár litrů Fridexu, lepší by bylo si půjčit miliardu a nevrátit, s tím by tě potom nikdo neotravoval :lol: :lol: :lol:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Mne na tom vytáčí hlavně to, že se tady někdo ptá, jestli může použít do svého auta něco, co jsem třeba já (nebo kdokoli jiný) v příslušném servisu zaplatil, ale do auta nedostal, takže budu v dobré víře jezdit na nikdy nevyměněnou chlad. kapalinu. A krádež zůstává krádeží, ať jde o pár litrů Fridexu nebo "nevrácenou" miliardu, přičemž ten, kdo zcela vědomě použije věc, o které ví, že je kradená, je jasným spolupachatelem!
PPP

Příspěvek od PPP »

Pitris píše:tnejlepší je si to udělat sám, ale každý tu možnost nemá
blbe je len ze podla zakona si napriklad ani olej nesmiem menit sam, a ked si ho uz vymenim tak nemam kam odniest ani za uplatu vyjazdeny, takze sa mi len kopi v pivnici.
Mimochodom do fava moze ist g12 (ci uz g30 ?), ved je na hlinikove motory a favo motor je urcite viac hlinikovy nez napriklad motor v espere. MImochodom mozno som do espera fakt nemal liat g12 pretoze mi upchala uvolnenou hrdzou radiator kurenia. g11 by hrdzu mozno neuvolnila.
Wolodyjowski

Příspěvek od Wolodyjowski »

Anonymous píše:Mne na tom vytáčí hlavně to, že se tady někdo ptá, jestli může použít do svého auta něco, co jsem třeba já (nebo kdokoli jiný) v příslušném servisu zaplatil, ale do auta nedostal, takže budu v dobré víře jezdit na nikdy nevyměněnou chlad. kapalinu. A krádež zůstává krádeží, ať jde o pár litrů Fridexu nebo "nevrácenou" miliardu, přičemž ten, kdo zcela vědomě použije věc, o které ví, že je kradená, je jasným spolupachatelem!
Krádež je krádež, i kdyby šlo jen o pětikorunu.
A kdo krade, může i zabít. :roll:
Nicméně dovedu si představit situaci, kdy na skladě přebývá nějaký ten litřík oleje nebo kapaliny, při balení dodávky od dodavatele se někdo přehlídnul...Kdo někdy měl co do činění se skladovým hospodářstvím ve větším objemu, dá mi za pravdu. Ale tohle nejspíš nebude ten případ.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Kdybych měl takovou možnost, jako má on, tak bych na to sral jestli je to kradeny nebo ne, hlavně že je to zadarmo!
Wolodyjowski

Příspěvek od Wolodyjowski »

Anonymous píše:Kdybych měl takovou možnost, jako má on, tak bych na to sral jestli je to kradeny nebo ne, hlavně že je to zadarmo!

Jestli tě opravdu mrzí, že si nemůžeš do svýho Fáva lejt ukradenej "fridex", pak je mi tě upřímně líto.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:Kdybych měl takovou možnost, jako má on, tak bych na to sral jestli je to kradeny nebo ne, hlavně že je to zadarmo!
Já bych se naopak styděl a musel si přestat vážit sám sebe! Ale jak je vidět, "doba pokročila"... :evil:

P.S.: Nejsem věřící.
Odpovědět