Chladiaca zmes pre Honda Accord 2.4 2010

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
davidTJ
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 31, 2017 14:40

Chladiaca zmes pre Honda Accord 2.4 2010

Příspěvek od davidTJ »

Ahojte :wink:

Plánujem na benzínovom Accorde 8G vymeniť chladiacu zmes. Originál je tam modrozelený, s výdržou 10 rokov alebo 120 tkm. V tých zmesiach pre ázijské autá mám trochu zmätok, pamätám si, že som raz na tomto fóre čítal, že Honda Antifreeze Type II (2) sa môže nahradiť klasickou G11...alebo sa mýlim? Tému už neviem nájsť, preto som založil novú...

Originál je pomerne ťažké zohnať tak hľadám nejakú náhradu. Budem to meniť doma "na kolene", teda vypustím chladič, nádobku, hadice...nevypustím všetko, Honda udáva service fill na úrovni myslím 6,3 l.

Poradíte mi, čo použiť a tak, aby to nenarobilo "problém" s tým zbytkom originál zmesi, ktorá tam ostane? (cca 2,5 l). Ďakujem pekne :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Chladiaca zmes pre Honda Accord 2.4 2010

Příspěvek od Pitris »

Já měl v šestkovým Civicu Fridex G12 a v sedmičkovým Accordu Valvoline MaxLife Coolant - a v pohodě, ale vždy jsem to při výměně dvakrát propláchl čistou vodou.... Pro asijské vozy je údajně třeba toto https://m.heureka.cz/kapaliny/starline- ... ZGEALw_wcB ale já do Accorda 2.4 r.v.2011 dal (vešlo se mi tam asi 5,5 l) přímo "jejich" http://eshop.autoelegance.cz/pro-honda/ ... alina.html Jestli zasílají i na Slovensko nevím, ale i u vás by to v autorizovaným servisu snad měli mít.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Chladiaca zmes pre Honda Accord 2.4 2010

Příspěvek od Pedro »

Ja dal pred 4roky do Almery pri vymene vsech náplní, zelenomodry Castrol, byl tam 10 let i pred tim.
Do Yi vloni na podzim rovněž pri vymene naplni, taky zelenomodry. Ma schválení m.j.,pro MAN a Iveco truck.
:mrgreen: G11 Dexoll.

Pred tim vymeny naplni, 2011.
Byl tam cerveny G12. 1x proplach vodou z vodovodu, az po sepnuti vetraku. Pak ochladit, vypustit, naplnit. Davam cca minus 18.
Vzorek z mrazaku.
Naposledy upravil(a) Pedro dne úte srp 11, 2020 18:17, celkem upraveno 1 x.
jarson1
Příspěvky: 2088
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Chladiaca zmes pre Honda Accord 2.4 2010

Příspěvek od jarson1 »

ok, ak chces zostat pri povodnej , kupis tu:
https://www.driveshop.sk/category/honda
Ked ti stačí lacnejšia verzia ( a mimochodom chemicky detto, len nie je vopred nariedená), potom toto:
https://www.predajolejov.sk/antifreeze- ... -g-jks-1l/
A naozaj povodne kvapaliny pre japonske auta maju ine chem . zloženie . Ide o tzv. P-OAT hybridne. Obsahuju v EU nepovolene sulfaty. Nie je možné riadit sa farebným rozlíšením, lebo u japoncov a EU su odlišné. Dokonca aj sami japan automobilky to maju medzi sebou dost pomixované. Toyotová zelená chemicky zodpovedá hondackej modrej Type II napríklad a toyotová ružová chemicky zodpovedá hondáckej zelenej. V oboch prípadoch sa líši najmä výmenný interval. Ale pozor na zloženie.
Neviem ako u hondy, ale toyota svoju SLL a LL v žiadnom prípade nedodporuca miešať. Maju ine chem.zloženie.
V EU medzi ružovou, modrou alebo najnovšie silikátovou fialovou su co sa chemie týka zásadné rozdiely.
Naposledy upravil(a) jarson1 dne čtv srp 13, 2020 17:44, celkem upraveno 3 x.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
davidTJ
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 31, 2017 14:40

Re: Chladiaca zmes pre Honda Accord 2.4 2010

Příspěvek od davidTJ »

Dik za odpoveď.

jarson1: našiel som tiež zmes Ravenol HJC, príde mi to cenovo ako dobrý kompromis (3 l zmesi za 18 eur, ktorú nariedim 1:1 a mám potrebných 6 l).

https://www.predajolejov.sk/antifreeze- ... rate-1-5l/

Čo poviete? Dal by som tam toto, bez preplachu...
jarson1
Příspěvky: 2088
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Chladiaca zmes pre Honda Accord 2.4 2010

Příspěvek od jarson1 »

Ako chceš.
Má co sa týka normy honda presne to isté schválenie ako G JKS, len je drahší o 30%. oboje je koncentrát.
Klasická modrá Honda Type 2 je už "premixed", teda hotová na použitie.
Keby si trval na tejto špecifikácii, je tu este napríklad toto:
https://pemacz.cz/zbozi/chladici-kapali ... -1l_249245
Ja používam G Jks do toyoty ako náhradu za už nezohnatelnu Toyota Green LLC. Do hondy som nechtiac :twisted: kupoval nedávno ten originál - menil sa chladic - takže mam 5 rokov klud.


A preplach by som urobil vždy. Zas tak často to robit netreba.Inak ja si vždy vymením ked sa auto kupi a potom raz za cas podla predpisu...vsak to su roky A nakoniec nič také extra zložité to nie je a aspon mas klud , že je práca urobená poriadne.
Naposledy upravil(a) jarson1 dne čtv srp 13, 2020 16:22, celkem upraveno 1 x.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
davidTJ
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 31, 2017 14:40

Re: Chladiaca zmes pre Honda Accord 2.4 2010

Příspěvek od davidTJ »

Ono pokiaľ viem tak tie lacnejšie zmesy nemusia mať takú zásobu aditív, jednoducho sa skôr vyčerpajú. Kedysi robil Svet motorov test G12 zmesy a najmä tie lacne boli dosť chudobné na tie potrebné aditíva. Ravenol je zárukou kvality, aspoň myslím... a nestojí veľa ako Honda. :wink:

Ja si doma mením každé dva roky v druhom aute, v Mazde 6 zmes G11. V tej Honde idem na to po prvýkrát tak preto sa viac pýtam :)

Preplach robíš tak, že vypustíš chladič, hadice nádobku....naleješ destilku, povrčíš na voľnobehu, vypustíš a naleješ už zmes? To by som doma teoreticky zvládol...
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Chladiaca zmes pre Honda Accord 2.4 2010

Příspěvek od pepoh »

keby kvapaliny boli standardizovane, nebol by v tom duhovy-lgbt chaos... :mrgreen:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
jarson1
Příspěvky: 2088
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Chladiaca zmes pre Honda Accord 2.4 2010

Příspěvek od jarson1 »

No podla návodu - to sa predsa líši v detailoch auto od auta...ale v princípe len vypustím spodnou zátkou chladica, potom vyberiem príslušnú skrutku z bloku motora , prepláchnem kým ide čistá. Zatvorím zátku, zaskrutkujem blok. naplním cistú vodu, nechám bežať kým zopne ventilátor a znova vypustím. Počkám kým vsetko vykvapká a lejem novu. Ked auto kupim a robím to prvý krát tak preplach opakujem aj viac krát. Proste , kým nie je v kýbli čistá voda.Samozrejme nezabudnúť kúrenie naplno, inak ti v tomto okruhu zostane stará.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
davidTJ
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 31, 2017 14:40

Re: Chladiaca zmes pre Honda Accord 2.4 2010

Příspěvek od davidTJ »

Nie na všetkých autách je na bloku zátka. Al neviem presne ako to má Accord, pozriem návody na youtube.

Inak dík za info, pomohol si mi :wink:
jarson1
Příspěvky: 2088
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Chladiaca zmes pre Honda Accord 2.4 2010

Příspěvek od jarson1 »

este detal k tej zatke:
odporúča sa použiť na závit poistovacie "lepidlo" na skrutkové spoje. Ja to teda nepoužívam ( aj som si kupil, ale je to tuba jak sekundove lepidlo a niekde som to zapotrošil), ale v príručkách to píšu. Len keby si chcel tak daj také, ktoré je na "opakovane rozoberané" spoje. Aby si nabudúce zbytočne nezápasil s jedným šróbom.
Myslím takéto niečo:
https://www.autodielygafa.sk/Products/l ... y--2005479
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Odpovědět