Černá skříňka do auta

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník2

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Návštěvník2 »

Máchal píše:Až ti někdy někdo nedá přednost a vezme tě na blatník, širší úhel záběru se docela hodí. Má to svá pro a proti. Já mám kamerku, která má necelých 150° a klidně bych uvítal širší úhel záběru.
Je to věc názoru.
Já těch 170 ° mám u couvací kamery. Na to je to dobré, protože opravdu vidím doširoka. Kameru mám postavenou tak, že vidím i kraje nárazníku. Ale dozadu, na delší vzdálenost je to bída. Pro přirovnání. Když chci přečíst značku auta za mnou, musí být tak maximálně 3 m za zadkem. Jinak je to tak malé, že by to nezobrazila ani 4k kamera. Ale jinak pro couvání a proto, abych viděl, jestli si za autem nehraje dítě je to super. Proto si myslím, že na záběr dopředu, kdy je potřeba hlídat delší prostor před autem, a čím větší rychlost, tím delší prostor, je potřeba méně širokoúhlý objektiv. Když tě někdo vezme na bok, tak to ta přední kamera stejně neuvidí. To bys musel mít ty kamery 4, na všechny světové strany. Ale i takoví jsou. :)
Máchal

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Máchal »

Z takového množství kamerek si jistě každý najde tu svoji :wink: Ono taky záleží, na jakém čipsetu je kamerka postavená a optika dělá také divy :wink:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Jerry3 »

No a co jsem již dříve napsal?

A pokud jde o Durexova videa, silně pochybuji, že byla pořízena zařízením z probírané kategorie výrobků.
Máchal

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Máchal »

Asi to bude tím, že jsem nesledoval vaši "přestřelku" s návštěvníkem2, nic víc v tom nehledej.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Jerry3 »

Vždyť já v tom hledám pouze mnou zde již propagovanou jednoúčelovovost takového zařízení, která je v daném případě předností, nikoli nedostatkem. Jinak řečeno, čím méně bude mít jiných funkcí, tím lépe bude při dané ceně plnit onen základní účel.
juliusIV
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 24, 2016 13:35

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od juliusIV »

Koukal jsem na kamery od truecamu, máte někdo kameru od této firmy?
Máchal

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Máchal »

V rodině máme jednu A6 (+ zadní, co k tomu dodávají)
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Durex »

Teď koukám,že sem se tu objevil v diskuzi,tak budu reagovat. Tedy alespoň s tím,s čím mám zkušenost. Moje kamera je čínská kopie GoPro. Záznam ve full HD a 30 sn/s . Je to širokouhlý a co se čitelnosti detailů týká,tak naprosto v pořádku. Ono nelze srovnávat couvací kameru s touto ... Každopádně běžný kamerky na zaznamenání případné nehody a pod opravdu stačí a je skoro jedno,co člověk koupí. Pokud budu chtít záznam trasy abych si připomněl tu scenerii a pod,tak tady nároky na kvalitu stoupají. Už bych preferoval 120 sn/s pro Slow Motion. Taky je dobrá wifi konektivita - možnost kontrolovat záběr přes telefon a vlastně vůbec tím ovládat kameru. A samosebou vodotěsnost,protože potápění je taky super :wink: A ono se to hodí i v zimě na lyže,když padne do sněhu :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Durex »

Jen ještě dodám,že čím lepší záznam a snímků,tak dramaticky roste požadavek na místo na kartě a pak následně na výkon pc pro zpracování záznamu ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Jerry3 »

A hlavně to nesmí být umístěné za čelním sklem - tedy pokud jde někomu o kvalitu záznamu pro uchování ve video památníku.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Durex »

Přesně,což je na moto bez problému :lol: teda pokud si nechci nahrát záznam spolu s otáčkoměrem a tachometrem ... :lol: Někdy to totiž dost dokreslí situaci,protože kamera dost zkresluje. Rychlost vypadá o dost menší a kopce jsou skoro roviny :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Máchal

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Máchal »

Durex píše:Moje kamera je čínská kopie GoPro.
SJ4000 WiFi?
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Durex »

jo :wink: :lol: akorát že to mám právě bez wifi. V době kdy sem jí kupoval tam byl dost velkej příplatek. Teď je to už sranda :D
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Máchal

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Máchal »

SJ4000 WiFi má manžel od neteře a nestěžuje si. Za dané peníze super příslušenství, slušná kvalita záznamu a prostě je spokojený :D :wink:
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1861
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od BigBang »

jojo, SJ4000 mám taky a za ty prachy :wink: kupoval jsem jí snad ještě dřív než wifi byly vůbec v nabídce :)
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Odpovědět