Černá skříňka do auta

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník2

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Návštěvník2 »

Kód: Vybrat vše

 A to mne vrací zpět k mému doporučení: vždy je lepší jednoúčelový přístroj, než přístoj nabitý funkcemi, které s tou hlavní nesouvisejí a uživatel je tak jako tak nevyužije.
S tímhle naprosto souhlasím. Telefon má telefonovat, maximálně upozornit kdy má manželka narozeniny, nebo máme výročí svatby, rádio má hrát muziku a navigace navigovat.

Kód: Vybrat vše

Pro mne nejlepší (offline) navigací iGO Primo. TomTom dobré, ale ne moc přívětivé ovládání. Mio, kapitola sama pro sebe :roll:
Igo je dobré, TomTom z mého pohledu lepší včetně jednoduchého ovládání. MIO jsou většinou jednorázovky, kdy koupíš a už nemáš šanci na aktualizaci map.
V tomhle bych vyzdvihl TomTom, který vydává aktualizace 4x do roka, Garmin 1x do roka a ty ostatní, pokud vím, když mají programátoři čas. Mio vůbec ne.

Kód: Vybrat vše

Představ si, že se nacházíš na jediné důležité silnici (tím nemyslím zrovna dálnici) v okruhu mnoha desítek km a nemůžeš dál, poněvadž vpředu se zřejmě něco stalo. Tak si necháš nabídnout "objížďku". A s tímhle ta no-name problém nemá, zatímco značkové jsou v koncích (mám v této situaci vyzkoušený i Garmin a je také plonkový, poněvadž stejně jako ty další značkové trvá na tom, že jinudy to prostě nejde).
V tomhle nemáš pravdu. Všechny značkové mají funkci alternativní trasy, jen se u každé jmenuje jinak a u některých se hůře hledá. Dále všechno závisí na aktuálnosti map. Klidně se může stát, že díky zastaralým mapám jednoduše alternativa neexistuje. Dále záleží na nastavení parametrů výpočtu. To je trochu ošidné, protože pokud, například, budu mít nastaveno Hledat alternativní trasu v okolí 2 km, tak je možné, že v takovém okruhu jednoduše nebude alternativa žádná. Nebo bude nastaveno v parametrech nepoužívat silnice druhé a třetí třídy. A takových možností může být povícero.

Kód: Vybrat vše

Jinak jsem se byl juknout do šuplíku: jde o "značku" MobileAir.
Můžeš trochu více specializovat? Vypadá to na nějaký paskvil do mobilu a strýček Google cudně mlčí. :?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Jerry3 »

Návštěvník2 píše:V tomhle nemáš pravdu. Všechny značkové mají funkci alternativní trasy,... trasu v okolí 2 km, tak je možné, že v takovém okruhu jednoduše nebude alternativa žádná. Nebo bude nastaveno v parametrech nepoužívat silnice druhé a třetí třídy. A takových možností může být povícero.

Můžeš trochu více specializovat? Vypadá to na nějaký paskvil do mobilu a strýček Google cudně mlčí. :?
To, že Google mlčí, ještě neznamaná, že to neexistuje. To bys musel trochu více vědět o tom, jak pracuje... To sem ale nepatří.

MobileAir je čínský výrobek, který se prodával (možná ještě prodává, ale to s určitostí nevím a hledat to nebudu) ve francouzské síti obchodů (primárně s nábytkem a vybavením domácnosti) Conforama. Já jsem ho zakoupil ve švýcarské pobočce, stejně jako řadu dalších věcí, včetně - opět čínského - noťase Lenovo. :D Jinak se jedná fakt o paskvil, poněvadž z vložené SD karty umí přežvýkat hudbu, fotky, videa, .pdf soubory... Zato pravidelně zamrzá při podjezdu/přejezdu dálnic a potom vyžaduje "tvrdý" restart, má strááášně dlouhý studený start, ztrácí signál a v tom momentě přikazuje otočit se atd. atd. :mrgreen:

Ale zpět k navigování: když zjistíš, co je vlastně základem logiky hledání trasy, není nenalezení alternativní trasy v případě např. nehodou zablokované trasy zase až tak s podivem. A mám to v praxi vyzkoušené! Pokud tě zajímá bližší specifikace lokality, nahlédni do mapy Francie, vyhledej si Grenoble, Sisteron a Gap, a předpokládej, že jedeš ze severu na jih nebo opačně.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Jerry3 »

Návštěvník2 píše:Tak to jsi tady jednomu z mudrlantů zatnul tipec. Jsem zvědav na jeho reakci. Ale nejspíš nebude žádná, protože vždy, když je parťák Toma nachytán na švestkách, hraje mrtvého brouka. :mrgreen:
Malé zamyšlení:

Tak nějak jsem počítal s tím (marně), že když už po shora citovaném příspěvku snad konečně došlo na výměnu názorů s Návštěvníkem2 o věci samé (a je úplně jedno, o jaké konkrétně, poněvadž z jeho strany je to vždy pouze a výhradně o osobním útoku), tak se třeba dozvím, která že to z "nepaskvilových" navigací
Návštěvník2 píše:Vypadá to na nějaký paskvil do mobilu a strýček Google cudně mlčí...
by mi poskytla funkci, kvůli které jsem ten čínský paskvil dosud nevyhodil a kterou jsem zatím neobjevil u žádného značkového paskvilu, obvykle rovněž vyrobeného v Číně (pozn.: ten můj paskvil je alespoň z Tchai-wanu). Ale opět se tak nestalo! Tedy se tentokrát pro změnu zeptám já, proč Návštevník2, kterému jsem zatnul tipec prostým odkazem na výrobek, o němž on evidentně neměl ani tušení, navíc nachytán na švestkách neznalostí funkčních limitů značkových navigací, hraje teď mrtvého brouka :?:

Tímto příspěvkem chci naznačit pouze tolik, že Návštěvníkovi2 zde nikdy ani v nejmenším nešlo o to někomu poradit či se o své zkušenosti veřejně podělit, ale pouze škodit. :idea:
juliusIV
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 24, 2016 13:35

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od juliusIV »

Díky za návrh, ale myslím že skoro 9000 kč se mi zas za kameru dávat nechce a bylo by to zbytečný lákadlo pro zloděje. Chtěl bych něco maximálně tak do 4000 kč. A myslím, že vidět v záznamu polohu a rychlost se může hodit.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Jerry3 »

Zloděj hodnotu zařízení stejně nezná a likvidace škody na autě po násilném vniknutí zloděje za účelem získání přístroje vyjde určitě na víc, než kolik stál.

Záznam údaje o rychlosti může být kontraproduktivní... O zbytečnosti záznamu o poloze se zde již hovořilo, tedy snad jen dodám, že hodit se může spíše přesný časový údaj. A ten GPS logy obsahují.
Návštěvník2

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Návštěvník2 »

juliusIV píše:Díky za návrh, ale myslím že skoro 9000 kč se mi zas za kameru dávat nechce a bylo by to zbytečný lákadlo pro zloděje. Chtěl bych něco maximálně tak do 4000 kč. A myslím, že vidět v záznamu polohu a rychlost se může hodit.
Do 4000 se dá sehnat pěkný kousek. A pořiď si to i s GPS. Samozřejmostí je slot na kartu. Pozor na omezení velikosti karty. Čím větší, tím lepší. Až si budeš kupovat kartu, kup si s rychlým zápisem. Jinak by se ti mohlo stát, že ti budou chybět části videa, protože je kamera nestihne zapsat na kartu. A mohla by chybět zrovna ta klíčová část. Ještě bych možná uvažoval o spouštění kamery pohybem, ale nevím, jestli by ses vešel do ceny. A je třeba počítat se zvýšeným odběrem z palubní sítě v době parkování. Ono je to sice pár mA navíc, ale pokud ji sepne pohyb, odběr narůstá. A při delším parkování to může mít nepříjemné následky. Odkaz ti dávat nebudu, je toho plný internet.
Návštěvník2

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Návštěvník2 »

Jerry3 píše:
Návštěvník2 píše:Tak to jsi tady jednomu z mudrlantů zatnul tipec. Jsem zvědav na jeho reakci. Ale nejspíš nebude žádná, protože vždy, když je parťák Toma nachytán na švestkách, hraje mrtvého brouka. :mrgreen:
Malé zamyšlení:

Tak nějak jsem počítal s tím (marně), že když už po shora citovaném příspěvku snad konečně došlo na výměnu názorů s Návštěvníkem2 o věci samé (a je úplně jedno, o jaké konkrétně, poněvadž z jeho strany je to vždy pouze a výhradně o osobním útoku), tak se třeba dozvím, která že to z "nepaskvilových" navigací
Návštěvník2 píše:Vypadá to na nějaký paskvil do mobilu a strýček Google cudně mlčí...
by mi poskytla funkci, kvůli které jsem ten čínský paskvil dosud nevyhodil a kterou jsem zatím neobjevil u žádného značkového paskvilu, obvykle rovněž vyrobeného v Číně (pozn.: ten můj paskvil je alespoň z Tchai-wanu). Ale opět se tak nestalo! Tedy se tentokrát pro změnu zeptám já, proč Návštevník2, kterému jsem zatnul tipec prostým odkazem na výrobek, o němž on evidentně neměl ani tušení, navíc nachytán na švestkách neznalostí funkčních limitů značkových navigací, hraje teď mrtvého brouka :?:

Tímto příspěvkem chci naznačit pouze tolik, že Návštěvníkovi2 zde nikdy ani v nejmenším nešlo o to někomu poradit či se o své zkušenosti veřejně podělit, ale pouze škodit. :idea:
Chtěl jsem se původně zeptat, jestli jsi normální. Nemusím. Nejsi.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník2 píše:....A je třeba počítat se zvýšeným odběrem z palubní sítě v době parkování....
A proč ? Původní dotaz byl
juliusIV píše:Dobrý den, chtěl bych si k Vánocům pořídit kameru do auta....
Já měl za to, že jde o kameru kvůli záznamu event. dopravní nehody při jízdě. Takže na co by měla být funkční při parkování? Tam stačí přece nahrávání během jízdy a v podstatě "jen" na nekonečnou smyčku nějakých 500m/1km dozadu.... Na fotky a videa z dovolené je přece něco jiného....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Jerry3 »

Jde o to, jak se vymezí meze normality. Pro Návštěvníka2 jde zřejmě o rozpětí mezi "škodit málo" a "škodit hodně".
Máchal

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Máchal »

juliusIV píše:Díky za návrh, ale myslím že skoro 9000 kč se mi zas za kameru dávat nechce a bylo by to zbytečný lákadlo pro zloděje. Chtěl bych něco maximálně tak do 4000 kč. A myslím, že vidět v záznamu polohu a rychlost se může hodit.
https://www.tsbohemia.cz/cel-tec-e08-gp ... oCgbfw_wcB
Myslím, že je to za dané peníze slušný model s dobrým záznamem (koukni na YT - ikdyž je to mírně zhoršené komprimací YT)
Za zbytek peněz pořiď 32GB kartu s dostatečnou rychlostí zápisu a je to :wink:
Návštěvník2

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Návštěvník2 »

Kód: Vybrat vše

Já měl za to, že jde o kameru kvůli záznamu event. dopravní nehody při jízdě. Takže na co by měla být funkční při parkování? Tam stačí přece nahrávání během jízdy a v podstatě "jen" na nekonečnou smyčku nějakých 500m/1km dozadu.... Na fotky a videa z dovolené je přece něco jiného....
Existují také kamery, které se aktivují pohybem v jejich zorném poli. Ono to není zase až taková blbůstka. Obzvláště když tě někdo naboří na parkovišti, nebo se nějakému nenechavci zalíbí znak Hondy na přední kapotě. Tyhle kamery jsou stále zapnuté, jen jsou v jakémsi stanby režimu. Ale odběr ze sítě mají stále. Sice malý, ale je. No a v okamžiku, kdy se probudí, tak samozřejmě odběr naroste.
K druhé části připomínky. Někdy je děj, který by byl zapotřebí zaznamenat v daleko delším rozsahu, než nějakých 500 m až kilometr. Jen namátkou předjíždění, vybrzdění, jízda v koloně a další.... No někdo, tím netvrdím, že je to přímo tazatel, má rád záznam ze své cesty. třeba taková jízda na Passo di Stelvio, Gross Glockner a takových míst je spousta stojí pro turistu za zaznamenání.
Návštěvník2

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Návštěvník2 »

Máchal píše:
juliusIV píše:Díky za návrh, ale myslím že skoro 9000 kč se mi zas za kameru dávat nechce a bylo by to zbytečný lákadlo pro zloděje. Chtěl bych něco maximálně tak do 4000 kč. A myslím, že vidět v záznamu polohu a rychlost se může hodit.
https://www.tsbohemia.cz/cel-tec-e08-gp ... oCgbfw_wcB
Myslím, že je to za dané peníze slušný model s dobrým záznamem (koukni na YT - ikdyž je to mírně zhoršené komprimací YT)
Za zbytek peněz pořiď 32GB kartu s dostatečnou rychlostí zápisu a je to :wink:
Pozor na ten úhel záběru. Kamera sice bude vidět doširoka, ale na úkor pohledu dopředu, který bude krátký, jinak řečeno detaily budou vidět tak na 5 - 6 m a dále bude vše tak malé, že to bude k ničemu. Tenhle úhel je dobrý u couvacích kamer. U on board kamer je lepší úhel menší. Maximálně 120 stupňů.
Máchal

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Máchal »

Až ti někdy někdo nedá přednost a vezme tě na blatník, širší úhel záběru se docela hodí. Má to svá pro a proti. Já mám kamerku, která má necelých 150° a klidně bych uvítal širší úhel záběru.
Je to věc názoru.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Jerry3 »

Najednou se tu Návštěvník2 snaží, snad aby negoval mou narážku na to, že nikdy nikomu neporadil. Jenže jeho rady u původního tazatele nejspíše nepadají na úrodnou půdu, poněvadž ten se v technických záležitostech evidentně nevyzná. Klidně to mohu zkomplikovat odstartováním debaty o tom, zda pro "dopravní" účely stačí záznam rychlostí 30 fps, nebo bude lepší hledat něco s 60 fps (pro účely "video-památníku" určitě). Ale proč bych to dělal, když mám obecně silné pochyby o účelnosti podobných zařízení. To Máchal sem alespoň vložil odkaz na konkrétní výrobek, který ovšem Návštěvník2 okamžitě, aniž by však vznesl vlastní protinávrh, znegoval. Prostě škodná v revíru... :evil:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník2 píše:Existují také kamery, které se aktivují pohybem v jejich zorném poli. Ono to není zase až taková blbůstka. Obzvláště když tě někdo naboří na parkovišti, nebo se nějakému nenechavci zalíbí znak Hondy na přední kapotě. Tyhle kamery jsou stále zapnuté, jen jsou v jakémsi stanby režimu. Ale odběr ze sítě mají stále. Sice malý, ale je. No a v okamžiku, kdy se probudí, tak samozřejmě odběr naroste....
No je fakt že kvůli znaku Hondy :?: :twisted: Ale ano, toto má asi svoje opodstatnění :wink:
Návštěvník2 píše:Někdy je děj, který by byl zapotřebí zaznamenat v daleko delším rozsahu, než nějakých 500 m až kilometr. Jen namátkou předjíždění, vybrzdění, jízda v koloně a další.... No někdo, tím netvrdím, že je to přímo tazatel, má rád záznam ze své cesty. třeba taková jízda na Passo di Stelvio, Gross Glockner a takových míst je spousta stojí pro turistu za zaznamenání.
A toto taky. Když Durex natáčel třeba jízdy na okruhu nebo Rumunsko, bylo se pak na co koukat :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět