Černá skříňka do auta

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník2

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Návštěvník2 »

Tak to jsi tady jednomu z mudrlantů zatnul tipec. Jsem zvědav na jeho reakci. Ale nejspíš nebude žádná, protože vždy, když je parťák Toma nachytán na švestkách, hraje mrtvého brouka. :mrgreen:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Jerry3 »

Zatnul tipec? A čím že to konkrétně? Co to mění na tom, co jsem napsal? K čemu je dobrá GPS v kameře? Asi k témuž, k čemu ve foťáku. :twisted:

Je to asi tak stejně účelné, jako prohlížeč fotek a videí, případně čtečka knih v GPS. :idea:

Jinak bych Návštěvníka2 požádal, aby sem alespoň jednou napsal něco k věci a ušetřil ostatní osobních vypadu vůči mé maličkosti.
Návštěvník2

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Návštěvník2 »

Kód: Vybrat vše

K čemu je dobrá GPS v kameře? Asi k témuž, k čemu ve foťáku.
Pro tebe možná k ničemu. Možná proto, že nevíš jak to použít. Ale jinak pro mnohé proto, že později mohou snadno identifikovat kde jaká fotografie či video vzniklo. Pro někoho, kdo vymrskne na dovolence v Burgasu 3 fotky je to samozřejmě zbytečné, ale pro toho, kdo si dokumentuje svoji dovolenou, cestovatelskou dovolenou, je to neocenitelný pomocník.
A nepleť si to prosím s navigací. To ta kamera opravdu neumí.

Kód: Vybrat vše

Jenom upozorňuji, že v některých zemích (AT, CH...) se toto zařízení nesmí nejen používat, ale nesmí být ani přítomno ve voze!
Na tohle téma se před několika lety vařil internet. Výsledek? Stejný jako zprávy o chemtrail, útok na WTC v režii CIA a další zaručené zprávy. :wink:
Jinak neber kritiku své osoby a tvých vyjádření jako osobní výpady proti tvé maličkosti. Tím bys je potvrdil svou slabost. :)
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Brembo »

Návštevník 2 tu sa bavia o kamere do auta,a nie fotoaparátoch. S kamerou do auta nebudem predsa fotografovat,takže záznam o polohe GPS je uplne zbytočné,naviac pokial je kapacita pamate neprestajne prepisovaná,až na záznam ktorý sa uloží. A ked niekto nabura,tak si hádam pamatá,kde sa to stalo,jedine,ked to nerobí 3x denne. Zakladatel témi- skus sa pozriet na aliexpress,su tam síce kamery pod inými menami,no je to tá istá kamera,len pod iným názvom za lepšiu cenu. Beztak všetky pochádzaju a su vyrábané v číne.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Návštěvník2

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Návštěvník2 »

Určitě by tě pomohlo kdyby jsi si příspěvky přečetl několikrát, abys pochopil o čem je skutečně řeč. :?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Jerry3 »

Tak si to rozeberme:
Návštěvník2 píše:

Kód: Vybrat vše

K čemu je dobrá GPS v kameře? Asi k témuž, k čemu ve foťáku.
Pro tebe možná k ničemu. Možná proto, že nevíš jak to použít. Ale jinak pro mnohé proto, že později mohou snadno identifikovat kde jaká fotografie či video vzniklo. Pro někoho, kdo vymrskne na dovolence v Burgasu 3 fotky je to samozřejmě zbytečné, ale pro toho, kdo si dokumentuje svoji dovolenou, cestovatelskou dovolenou, je to neocenitelný pomocník.
Mám fotoaparát s GPS, který umí i RAW i kvalitní video. GPS jsem zpočátku vyzkoušel, stejně jako focení do RAWu, pár videosekvencí občas pořídím. Ano, vše to plus minus nějak funguje, akorát že to žere akumulátor a data (disponibilní kapacitu záznamového média). Jelikož ani jedno jsem následně nepoužil, zejména pak při těch řádově několika tisících fotkách, které během roku pořizuji, prostě jsem to vypnul a nepoužívám to. Na záznam videa z nějaké sportovní aktivity mám miniaturní kameru v HD rozlišení. A na záznam trasy, tedy pokud už si ji chci zaznamenat, mám GPS data logger, kde nehrozí přepis dat v rámci smyčky, s níž pracuje úplně každá kamera do auta.

Ono totiž beze zbytku platí, že
Brembo píše:...A ked niekto nabura,tak si hádam pamatá,kde sa to stalo,jedine,ked to nerobí 3x denne...
Záznam z kamery za čelním sklem je totiž legálně použitelný jen pro účel, který zmínil Brembo. Pořizovat si takový záznam pro jiný účel je nesmysl, poněvadž žádná dash-board kamera (alespoň o takové nevím) neumí pořídit skutečně kvalitní záznam, neboť na to nemá optiku ani "střeva".
Návštěvník2 píše:A nepleť si to prosím s navigací. To ta kamera opravdu neumí.
Příklad sice nikoli kamery s navigací, ale navigace s kamerou (to jsem již dříve zmínil):
https://www.cnet.com/roadshow/news/garm ... d-dashcam/
Existují i navigace, byť neznačkové, které mohou dělat záznam nejen z integrované přední kamery, ale dokonce zároveň ze samostatné zadní kamery + fungují rovněž jako couvací kamery. :idea:
A jestliže jsem to specificiky zmínil, tak právě proto, abych tazatele varoval před pořízením něčeho podobného.
Návštěvník2 píše:

Kód: Vybrat vše

Jenom upozorňuji, že v některých zemích (AT, CH...) se toto zařízení nesmí nejen používat, ale nesmí být ani přítomno ve voze!
Na tohle téma se před několika lety vařil internet. Výsledek? Stejný jako zprávy o chemtrail, útok na WTC v režii CIA a další zaručené zprávy. :wink:
Zkus si to prakticky ověřit např. v mnou zmíněném Rakousku či ve Švýcarsku: třeba se sám dočkáš rozuzlení. Bacha, vyjde to skutečně draho! :twisted:
Návštěvník2 píše:Jinak neber kritiku své osoby a tvých vyjádření jako osobní výpady proti tvé maličkosti. Tím bys je potvrdil svou slabost. :)
Slabost? To si moc namlouváš. Já se tady pouze snažím podle svého nejlepšího vědomí a svědomí poradit tazateli. Co tu děláš ty?
Máchal

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Máchal »

Já pořád nechápu, proč ty žabomyší války? To, že někdo nepotřebuje GPS u kamerky neznamená, že druhý ji nedokáže využít, proboha! Nevím jak u vás, ale mne nejvíc zajímá samotná kvalita záznamu a potom až funkce :roll:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Jerry3 »

Máchal píše:...Nevím jak u vás, ale mne nejvíc zajímá samotná kvalita záznamu a potom až funkce :roll:
Když ono to spolu souvisí: čím více funkcí, tím spíše horší záznam a tím pravděpodobněji celkově šunt. Např. mám tři navigace: největší šunt z nich z hlediska hlavní funkce, tedy navigování, je právě ta s největším počtem funkcí. A to mne vrací zpět k mému doporučení: vždy je lepší jednoúčelový přístroj, než přístoj nabitý funkcemi, které s tou hlavní nesouvisejí a uživatel je tak jako tak nevyužije. :idea:
Máchal

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Máchal »

No, ne vždy to platí, ale v mnoha případech (bohužel) ano. Čím víc funkcí, tím víc adidas. Co máš za navi? (pokud to není tajné)
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Jerry3 »

Mio, TomTom a "něco". Ale teď nejsem doma, abych juknul do šuplíku...
Máchal

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Máchal »

V pohodě, neřeš. Jen mne zajímalo, co používáš za navi. Pro mne nejlepší (offline) navigací iGO Primo. TomTom dobré, ale ne moc přívětivé ovládání. Mio, kapitola sama pro sebe :roll:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Jerry3 »

Jenže ta "něco" má jednu skvělou funkci, kterou bych nazval "výpočet alternativní trasy, když nemůžeš dál". Jenže tahle funkce není obdobou toho, co najdeš u značkových výrobků. :wink:
Máchal

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Máchal »

Pojem alternativní trasa je jasný, co tedy znamená u tvé navigace?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Jerry3 »

Představ si, že se nacházíš na jediné důležité silnici (tím nemyslím zrovna dálnici) v okruhu mnoha desítek km a nemůžeš dál, poněvadž vpředu se zřejmě něco stalo. Tak si necháš nabídnout "objížďku". A s tímhle ta no-name problém nemá, zatímco značkové jsou v koncích (mám v této situaci vyzkoušený i Garmin a je také plonkový, poněvadž stejně jako ty další značkové trvá na tom, že jinudy to prostě nejde).
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Jerry3 »

Jinak jsem se byl juknout do šuplíku: jde o "značku" MobileAir.
Odpovědět