Celoročné pneu namiesto letných...

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
biker610i
Příspěvky: 58
Registrován: ned zář 11, 2011 10:10

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od biker610i »

Ja tiez idem skusit celorocne pneu , akurat som kupil Barumy quartaris 5 tak uvidim ako sa osvedcia ale cital som na ne dobre recenzie celkom, inak ani ja sezonne neprezuvam doteraz som jazdil cely rok na zimnych a vydrzali mi cca 4 roky
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Pedro »

Mam je tri tydny. Recenze nectu, pri běžné jizde na sněhu
do NDR minulý víkend ok.
Dva týdny pred tim v lijacich a teplotach 1az 3+ několik dni v A a taky ok.
Libili se mi vzorkem, tak je koupil. Pro me potreby vhodne. Snih nesnasim a tedy ho dobrovolne nevyhledavam. Hory mam rad, ale jen bez nej.
Jsem poklidný jezdec a uz pracovne dost,, vojety,,. Na kraviny mam jinou hracku a mista.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od jerome »

Napisané s nadhľadom ;)
Jazdím celý rok na 5 ročných zimných Rikenoch :mrgreen: v lete pohoda,keď naprší v zákrutách krásne šmýkajú a v zime sú tvrdé jak kameň a podľa toho aj idem ;) Čo by som dal za takéto celoročky... :D
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Durex »

Tak já si svoje Matador MPS400 Variant All Weather 2 nemůžu vynachválit. Na vodě perfektní. Sníh sem odzkoušel teď o víkendu a v pohodě. Jen mají problém s blátem. Na rozblácené louce sem se skoro nevyškrábal. Ale s tím má problém každá nemotokrosová guma :wink:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Shi »

Zajímavé srovnání letních, All season a zimních při teplotách nad nulou od 0 do 15 stupňů:
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Su ... 0c-15c.htm
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Jerry3 »

Prima testík, díky! :wink:
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od lefort »

Pro mě zajímavé! Uvažuju, že na Fiestu, která beztak v zimě tolik nejezdí, pořídím místo zimáků na příští sezonu celoročky. Mimochodem teď mám ještě pořád letňáky, jelikož auto používám jen občas a spíš pro zábavu. Zimní sada čeká vyvážená v garáži a vypadá, že se ke slovu jen tak nedostane...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Pedro »

Dobry testik? A co tam pisou.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Jerry3 »

Nevím, co tam píšou, neb jsem to nečetl. Shlédl jsem pouze video, přičemž z v něm vložených tabulek pochopíš i bez znalosti jazyka, o co jde. Jenže nejlepší je komentář autora k jeho pocitům při řízení, a to se mi z videa fakt překládat nechce, promiň.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Pedro »

Protože mam odjeto podstatě vic km s velkejma vozidlama, tak mi jeho pocity nezajimaj.
Dalsi test o lejnu. Navic vaginovy vyrobek sirokych gumach mi nezajima.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Jerry3 »

Jenže pocity jsou právě to, co mi v obvyklých testech schází. Protože kdyby tam byly (a bylo na jejich autora/y alespoň trochu spolehnutí), pak bych si zrovna ty zimní gumy, které právě na autě mám, určitě nepořídil.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Pedro »

Jenze ja uz na oso pneu nemam velké nároky. Hlucnost, vliv na spotrebu..., to mi nezajima. Jezdim poklidne, tak tyto veliciny prehlizim. Vzorek vybírám ocima na me pouziti. Mam to, nejen to, uz jednodušší.
Vozidlo na hrani uz je trvale jen k tomu urceno a obuju ho z jara na nejake jete, ne příliš stare zimaky.
Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Shi »

Pedro píše:Protože mam odjeto podstatě vic km s velkejma vozidlama, tak mi jeho pocity nezajimaj.
Dalsi test o lejnu. Navic vaginovy vyrobek sirokych gumach mi nezajima.
Test o lejnu to není ani náhodou, protože kde jinde máte srovnání brzdné dráhy na mokrém při čtyř různých jarně-podzimních teplotách? Že jsou letní za nízkách teplot za sucha v pohodě mě nepřekvapilo, ale překvapilo mě, že vůbec nemusí být v pohodě za mokra.

Pocity řidiče jsou pro mě taky relativně důležité, protože já hlavně potřebuji, aby se pneumatika chovala předvidatelně. Dosahované časy profi řidičem na okruhu jsou pro mě méně podstatné, než pocit, protože já gumu na limit s nejvyšší pravděpodobností nedostanu v zatáčce, ale jen při nouzovém brždění. Pokud je guma předvídatelná, tak se jí dokážu přizpůsobit. Pokud předvídatelná není, tak mě zkusí nečekaně poslat do svodidel.

205/55 není široká guma, je to na nižší střední třídu stále ještě poměrně rozumný referenční rozměr, navíc na některá auta této kategorie se 195/65R15 ani nedá dostat kvůli velikosti komponent brzdového systému.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Pedro »

Vec názoru.
Kazdy jsme jina cloveci.
A mame jine potřeby, naroky.
Asi kdyz bych srovnal 4x4 Ochc se supergumama proti obyčejný Impreze, kombi ci sedan na jebkach.

A ze kde mam možnost srovnání, odzkouseni? Jak píšeš? No prece když si to odzkousim sam!
Navic za ten ztraveny cas dostat mesec. Nevelky, ale proc si nezabejcit s pujcenym autem, firemni pojistkou?

Navic klidně přiznám, ze pneu co jsem koupil, maj jednu velkou vadu. Furt se nutno ucit. Nebo spíše, prehledl jsem to.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od pepoh »

preco vlakno o c-r je zabalastovane zimakmi? sezonne gumy uz svoje vlakno maju :lol: :P :twisted: :mrgreen:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Odpovědět