Castrol oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

roman rudkaj

Příspěvek od Návštěvník »

Nazdarek.... nepatrim medzi Castrolakov... a po precitani príspevkov o tom oleji sa az bojim ho do auta dat.. no spytam sa vas co ste trochu znaly do problematiky olejov...

Mám stary seat ibiza 1,4 44kw r.v. 1996 najazdenych 160 000km (realne, auto je vyuzivane ako druhe auto v rodine). Historia olejov od jeho zakupenia bola: CASTROL TXT 5w-40 (cca.5rokov) potom MOGUL GFPRO (cca. 3roky) potom ESSO Ultra 10w-40 (cca.3roky) , Valvoline DuraBland (2roky) a Valvoline MAXLIFE (2roky).
No ale teraz k meritu veci... synovec sa uci za automechanika a praxuje v jednom autoservise a vcera mi doniesol 4l Castrolu Magnatec.10w-40.. Čaka ma aj vymena oleja tak sa mi to aj celkom hodi no chcem sa vas spytat ci na jednu vymenu môzem pouzit ten Magnatec cca na 10 000km, lebo som toho uz vela precital o usadeninach atd... ale dufam ze jedna vymena by tomu neublizila ale ak sa mylim budem rad ak mi date vediet aby som sa mohol vopred vyvarovat. Dakujem
modelář

Re: roman rudkaj

Příspěvek od modelář »

Anonymous píše:synovec sa uci za automechanika a praxuje v jednom autoservise a vcera mi doniesol 4l Castrolu Magnatec.10w-40..
To je ten olej, co zákazník XY zaplatil, ale motor jeho vozu nedostal?
Návštěvník

Re: roman rudkaj

Příspěvek od Návštěvník »

modelář píše:
Anonymous píše:synovec sa uci za automechanika a praxuje v jednom autoservise a vcera mi doniesol 4l Castrolu Magnatec.10w-40..
To je ten olej, co zákazník XY zaplatil, ale motor jeho vozu nedostal?
to veru neviem ale vyspovedam ho ale ak by to tak bolo tak ho zjebem riadne... a este je to k tomu autorizovany servis Škoda tak kde praxuje...ale vacsinou nosi rôzne filtre ako vzduchove a pelove atd alebo sviecky... no teraz mi doniesol ten Castrol Magnatec.. tak by som sa chcel spytat ci ho môzem pouzit do tej Ibizi.. ja si myslim ze ano predsa je to len starsi motor..ale necham si od vas poradit
emge

Příspěvek od emge »

Myslím, že pri Magnatecu by sa dalo diskutovať o reklamnom slogane a pomere cena/kvalita. No ak sa človek trocha porozhliadne po internete, tak aj tá cena je v pohode.
Ja používam Castrol 10W-40 (aktuálne Magnatec) vo Felicii už cca 8 rokov (8 výmen) a najazdil som s ním cca 65000 km. Motor funguje bezchybne a medzi výmenami nedolejem ani kvapku oleja (nulová spotreba oleja). Motor som ešte nemal dôvod rozoberať, takže neviem posúdiť prípadné usadeniny, ale pri nastavovaní ventilov vidím na tyčkách a vahadlách len hnedastý povlak. Nedávno som prvýkrát čistil škrtiacu klapku a bol tam len tenký čierny pásik v mieste dosadania klapky. Takže moje skúsenosti s olejom sú dobré.
Netvrdím, že ten olej je najlepší, ale niektoré reakcie naň mi pripadajú prehnané. A nepoužiť ho by bol nezmysel.
Stejsky77

Příspěvek od Stejsky77 »

Na tu jednu výměnu ho klidně můžeš použít. Při další ho zkus zaměnit zadalší olej a nebude žádný problém :wink: .
modelář

Příspěvek od modelář »

emge píše:A nepoužiť ho by bol nezmysel.
Zvláště když je zadarmo, tedy nejspíše tzv. "za pět prstů", že?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pánové kdo nekrade okrádá rodinu :D
roman rudkaj

roman rudkaj

Příspěvek od roman rudkaj »

modelář píše:
emge píše:A nepoužiť ho by bol nezmysel.
Zvláště když je zadarmo, tedy nejspíše tzv. "za pět prstů", že?
asi tak, :-) takze ho puzijem na jednu vymenu na tych 10 000km a potom dam asi Q8.. lebo par vymen som mal Valvoline a o tom som si dnes precital aj tu na forme od uzivatela Moja a aj od inych ludi ze s nim nie su nejako spokojny.. a na Q8 som zatial len od ludi pocul chvalu ziadne staznosti tak skusim asi ten... ale cez vikend tam hodim teda ten CASTROL diky moc :-)
modelář

Příspěvek od modelář »

Anonymous píše:Pánové kdo nekrade okrádá rodinu :D
Tu jednu velkou, jakoby cizí všude kolem, aneb z cizího krev neteče?! Problém je pouze v tom, že ten celkový marasmus všude kolem je právě důsledkem takovéhoto přístupu k věci. :cry:

P.S.: Zrovna nedávno jsem četl zajímavou studii o tom, proč lidé v určitých časových vlnách (podle toho, co je zrovna v módě) dělají určité věci, kupují zboží značky, která právě frčí, jezdí na dovolenou tam, kam jezdí většina sousedů atd. atd. Údajně se jedná o projev: 1/ přirozené lidské potřeby nezaostávat za ostatními příslušníky určité skupiny lidí; 2/ přirozené potřeby přispívat vlastním dílem k udržení, stmelení a ještě lépe zvětšení té skupiny; 3/ přirozeného hladu lidského mozku po dopaminu, který mu poskytuje pocit blaženosti, resp. mozek dostane dopamin, pokud se člověk z hlediska vlastního vnímání nějak "zaslouží" dle bodů 1 a 2. No a v Čechách či na Slovensku zřejmě největší dávku dopaminu zajistí uspokojení z toho, jak dobře se člověku jezdí např. na "olej zadarmo".
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: roman rudkaj

Příspěvek od NOVON »

roman rudkaj píše:
modelář píše:
emge píše:A nepoužiť ho by bol nezmysel.
Zvláště když je zadarmo, tedy nejspíše tzv. "za pět prstů", že?
asi tak, :-) takze ho puzijem na jednu vymenu na tych 10 000km a potom dam asi Q8.. lebo par vymen som mal Valvoline a o tom som si dnes precital aj tu na forme od uzivatela Moja a aj od inych ludi ze s nim nie su nejako spokojny.. a na Q8 som zatial len od ludi pocul chvalu ziadne staznosti tak skusim asi ten... ale cez vikend tam hodim teda ten CASTROL diky moc :-)
Samo jej tam nalej,nic se po 1 použití určo nezakarbonuje..Dělal jsem ted rozvodový řetěz na jedné feldě,která jezdí cca 70 tis.km na CINOL 10W-40 a ŽÁDNÝ zakarbonovaný motor jsem nezjistil,vše jen zlatavý povlak a ve vaně taky žádný sajrajt nebyl..Se "divím",že je to u tak "zatracovaného" oleje možné.. :lol:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Cinol není zatracovaný, jenom s ním ještě není taková řada zkušeností jako s jinými oleji. Zatím jsou ohlasy jen pozitivní a to mě nahlodává ho taky zkusit :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:Mám stary seat ibiza 1,4 44kw r.v. 1996 najazdenych 160 000km (realne, auto je vyuzivane ako druhe auto v rodine). Historia olejov od jeho zakupenia bola: CASTROL TXT 5w-40 (cca.5rokov) potom MOGUL GFPRO (cca. 3roky) potom ESSO Ultra 10w-40 (cca.3roky) , Valvoline DuraBland (2roky) a Valvoline MAXLIFE (2roky).....
Doufám, že tam nebyly ty oleje na jednu výměnu - ty roky? :?
Anonymous píše:....mi doniesol 4l Castrolu Magnatec.10w-40.. Čaka ma aj vymena oleja tak sa mi to aj celkom hodi no chcem sa vas spytat ci na jednu vymenu môzem pouzit ten Magnatec cca na 10 000km....
Jak napsal Stejsky77 :wink:
Stejsky77 píše:Na tu jednu výměnu ho klidně můžeš použít. Při další ho zkus zaměnit za další olej a nebude žádný problém :wink: .
pro jednou se nic nestane - zvláště, pokud po 10-ti tkm (nebo 1rok) použiješ jiný......
.....a ty dříve používané -> :wink:
roman rudkaj

roman rudkaj

Příspěvek od roman rudkaj »

Pitris píše:
Anonymous píše:Mám stary seat ibiza 1,4 44kw r.v. 1996 najazdenych 160 000km (realne, auto je vyuzivane ako druhe auto v rodine). Historia olejov od jeho zakupenia bola: CASTROL TXT 5w-40 (cca.5rokov) potom MOGUL GFPRO (cca. 3roky) potom ESSO Ultra 10w-40 (cca.3roky) , Valvoline DuraBland (2roky) a Valvoline MAXLIFE (2roky).....
Doufám, že tam nebyly ty oleje na jednu výměnu - ty roky? :?
Anonymous píše:....mi doniesol 4l Castrolu Magnatec.10w-40.. Čaka ma aj vymena oleja tak sa mi to aj celkom hodi no chcem sa vas spytat ci na jednu vymenu môzem pouzit ten Magnatec cca na 10 000km....
Jak napsal Stejsky77 :wink:
Stejsky77 píše:Na tu jednu výměnu ho klidně můžeš použít. Při další ho zkus zaměnit za další olej a nebude žádný problém :wink: .
pro jednou se nic nestane - zvláště, pokud po 10-ti tkm (nebo 1rok) použiješ jiný......
.....a ty dříve používané -> :wink:

nie nie tie roky co som tam pisal su kolko rokov sa pouzivala dana znacka.. vacsinou som olej menil po jednom roku cca. 10 000km....
Takze na tu jednu vymenu ho dam a potom dam asi tu Q8
diky za reakcie
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

roman rudkaj píše:....nie nie tie roky co som tam pisal su kolko rokov sa pouzivala dana znacka.. vacsinou som olej menil po jednom roku cca. 10 000km....
:wink:
Pitris píše:Doufám, že tam nebyly ty oleje na jednu výměnu - ty roky?....
Ta poznámka byla spíš "z legrace".....těch 10tkm a rok na výměnu oleje je v pohodě.
Stejsky77

Re: roman rudkaj

Příspěvek od Stejsky77 »

roman rudkaj píše:
modelář píše:
emge píše:A nepoužiť ho by bol nezmysel.
Zvláště když je zadarmo, tedy nejspíše tzv. "za pět prstů", že?
asi tak, :-) takze ho puzijem na jednu vymenu na tych 10 000km a potom dam asi Q8.. lebo par vymen som mal Valvoline a o tom som si dnes precital aj tu na forme od uzivatela Moja a aj od inych ludi ze s nim nie su nejako spokojny.. a na Q8 som zatial len od ludi pocul chvalu ziadne staznosti tak skusim asi ten... ale cez vikend tam hodim teda ten CASTROL diky moc :-)
Ano Q8 se jeví jako skutečně kvalitní olej :wink: . Osobně jej zkouším již nějaký pátek na pěkné řádce aut.
Odpovědět