Castrol oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pitrisi to ví snad každé malé dítě že je potřeba vyměnit i olejový filtr proto jsem to napsal ,některé servisy se neuráčí ani vypustit všechen olej vypustí ti jen 3 litry a zbytek dolejí novým. Proto auto do servisu pokud možno nedávám a takové prkotiny jako výměnu oleje řeším sám aspoň vím na co jezdím.
modelář

Příspěvek od modelář »

Tak už alespoň víme, proč mohou být oleje Cinol tak levné:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy ... ?id=666459
Doporučuji pročíst si i diskusi pod článkem - na rozdíl od zdejšího fóra je nejspíše mnohem (statisticky vzato) reprezentativnější.

Na a ještě jeden odkaz k tomu fenoménu pod názvem "Tschechisch einkaufen":
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... omaty.html
Jan Nowak

Příspěvek od Jan Nowak »

Jan Nowak píše:Tohle fórum už opravdu stojí za dámské přirození
Pitris píše:Kvůli takovým, jako jsi ty, a tobě podobní.....
Obávám se, že to není mnou, ale lidmi, kteří se tu bijí v hruď a vykřikují jak je Castrol Magnatec fuj, jak zanáší motor a bla bla - to jsou kecy! A prosím neohánějte se tu žádnými ´´osobními´´ zkušenostmi.

Neprodávám Castrol, nemám rád Castrol (předně kvůli jeho cenové politice), ale nevěřím tomu, že Castrol Magnatec je něco horšího než průměrný olej - to jsou kecy. A ve vší ústě k vám Pitrisi - vy tyhle kecy jen přiživujete.

Víte jaká zkušenost by měla vypovídající hodnotu? Vy Pitrisi dejte při příští výměně do své Hondy Magnatec. Jezděte jako normálně a měňte olej jak jste zvyklý po 7 (+-) tis km. Takhle to dělejte alespoň 2 roky. Potom motor rozeberte a vyfoťte - bude totiž standardně ´´čistý´´ a ´´kupodivu´´ bude standardně dobře dále fungovat.

Toto je pravda (a ne moje).
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

V tomhle musím souhlasit s Nowakem já jsem rozdělal a viděl takových zahnojených motorů a nebyl tam vůbec castrol ,jestliže vy někomu rozděláte motor a věříte majiteli že měnil pravidelně a včas olej tak je to čistě vaše věc, tak jako moje že hnůj z motoru poteče i když tam není castrol a když tam nedejbůh dáte olej o třídu lepší tak ho zadřete protože vám rozpustí usazený karbon a mazací kanálky to nepoberou. :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Jan Nowak píše:....Neprodávám Castrol, nemám rád Castrol (předně kvůli jeho cenové politice), ale nevěřím tomu, že Castrol Magnatec je něco horšího než průměrný olej - to jsou kecy.....
Právě - na to, jak je někým vychvalován, je bohužel jen průměrný,
"extra" je jen jeho cena :oops:
Jan Nowak píše:Víte jaká zkušenost by měla vypovídající hodnotu? Vy Pitrisi dejte při příští výměně do své Hondy Magnatec. Jezděte jako normálně a měňte olej jak jste zvyklý po 7 (+-) tis km. Takhle to dělejte alespoň 2 roky. Potom motor rozeberte a vyfoťte - bude totiž standardně ´´čistý´´ a ´´kupodivu´´ bude standardně dobře dále fungovat.....
Já právě proto, že mám s Magnatecem zkušenost, (a jsem rád, že je mám), si ho do motoru nedám.
Ale tady na fóru jsem (alespoň já) vždycky psal, že ten motor s Magnatecem není čistý po DLOUHODOBÉM !! používání - tak nad 50tkm. Kdybych to udělal podle toho, jak píše Jan Nowak, je docela klidně možné, že motor čistý bude - ale upřímě řečeno, kolik lidí mění olej 2krát ročně, a po sedmi tisících ?? Řekl bych, že podstatně zažitější praxe je (bohužel pro motor) měnit po 15-ti 20-ti (i více) tkm, anebo, pokud najede za rok třeba jen těch 7tisíc, tak tam olej nechá roky dva, nebo i tři - "je to přece Castrol / ten vydrží". A v těchto případech, pokud se to tak udělá 5krát 6krát po sobě, tak už ten motor čistý nebude. Je fakt, že v těchto případech bude motor asi "zasviněný" po polovině značek olejů, ale po Magnatecu je v motoru "kupa blata".
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:V tomhle musím souhlasit s Nowakem já jsem rozdělal a viděl takových zahnojených motorů a nebyl tam vůbec castrol ,jestliže vy někomu rozděláte motor a věříte majiteli že měnil pravidelně a včas olej tak je to čistě vaše věc, tak jako moje že hnůj z motoru poteče i když tam není castrol a když tam nedejbůh dáte olej o třídu lepší tak ho zadřete protože vám rozpustí usazený karbon a mazací kanálky to nepoberou. :lol:
Ano, pokud někdo dlabe na výměny oleje, tak je opravdu jedno, co tam je nalito.
Stejsky77

Příspěvek od Stejsky77 »

Jan Nowak píše:Tohle fórum už opravdu stojí za dámské přirození
Pitris píše:Kvůli takovým, jako jsi ty, a tobě podobní.....
Jan Nowak píše:Obávám se, že to není mnou, ale lidmi, kteří se tu bijí v hruď a vykřikují jak je Castrol Magnatec fuj, jak zanáší motor a bla bla - to jsou kecy! A prosím neohánějte se tu žádnými ´´osobními´´ zkušenostmi.

Neprodávám Castrol, nemám rád Castrol (předně kvůli jeho cenové politice), ale nevěřím tomu, že Castrol Magnatec je něco horšího než průměrný olej - to jsou kecy. A ve vší ústě k vám Pitrisi - vy tyhle kecy jen přiživujete.

Víte jaká zkušenost by měla vypovídající hodnotu? Vy Pitrisi dejte při příští výměně do své Hondy Magnatec. Jezděte jako normálně a měňte olej jak jste zvyklý po 7 (+-) tis km. Takhle to dělejte alespoň 2 roky. Potom motor rozeberte a vyfoťte - bude totiž standardně ´´čistý´´ a ´´kupodivu´´ bude standardně dobře dále fungovat.

Toto je pravda (a ne moje).
Nevím jak je to možné, ale u několika býv. služebních felicií provozovaných po celou jejich životnost na castrol magnatec a došlo k mnou popisovému jevu, zanesení motoru, u všech stejně. Proto jsem reagoval, neříkám, že castrol je špatný, to ne, ale tohle je jedna zkušenost, proto jsem o ní mluvil. Značku samotnou sice nepoužívám, ale nic proti ní nemám, jak jsem říkal, také jsem používal chvíli SLX LL 3. Toť můj názor, jestli mi ho chceš upřít, můžeš to zkusit, ale mě je to stejně jedno :D , říkám co jsem viděl nic víc, nic míň.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Už to nemělo nic společného s oleji - je to v "Ostatní"-ch / Politika, peníze....
modelář

Příspěvek od modelář »

Já se pro změnu domnívám, že to mělo mnoho společného: politika Castrolu je totiž především o tlaku na zákazníka ve vazbě na jeho peníze, a ten, kdo ji horlivě baští, obvykle stejně horlivě baští i tu obecnou. Analogicky přitom platí, že průměrný zákazník neumí počítat, stejně jako si neumí dát svých pět dohromady průměrný volič.

Ale to už jsem zase tam, kde to Pitris mít nechce, tak ať to raději smaže, než aby to přidával k již přesunuté části původně tohoto vlákna: ten přesun totiž zrušil vazbu na Castrol, která je - přinejmenším dle mého názoru - symptomatická.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

modelář píše:.....ten přesun totiž zrušil vazbu na Castrol, která je - přinejmenším dle mého názoru - symptomatická.
Ta vazba tam možná byla, ale s oleji jako takovými to už fakt nemělo moc společného....
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

:lol:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Všechno souvisí se vším ,ale jak napsal K.Čapek nejhorší pro náši společnost je, študovaný hlupák.Dnes je trend aby všichni študovali aby nemuseli dělat rukama,bohužel tím pádem hlupáků přibývá a kvalifikovaných odborníků zručných i manuelně skoro nenajdeš.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

A úplně nejhorší je nekvalifikovaný nemakačenko na sociální podpoře s plnou hubou potroublých keců. :wink:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

ok :lol:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Když to vemete z druhé stránky, kdyby tito nemakačenkové makali ,co by tělaly ty zástupy úředníků ze sociálek a pracovních úřadů,ti by byli bez práce a stali by sez nich nemakačenkové.Takže oni se navzájem potřebují . :wink:
Odpovědět