Brzdovka

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Ten nejdebilnější tester,který je k prdu vyjde na cca 500,-Kč ,1/2 l DOT 4 vyjde na 80,-Kč . :D Troufám si tvrdit,že ten tester 6-8 let nevydrží. :mrgreen: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

lengy60 píše:Ten nejdebilnější tester,který je k prdu vyjde na cca 500,-Kč ,1/2 l DOT 4 vyjde na 80,-Kč . :D Troufám si tvrdit,že ten tester 6-8 let nevydrží. :mrgreen: :wink:
Pokud bychom na to uplatnili čistě ekonomické hledisko, tak se tester nevyplatí ani při výměnách brzdovky v servisu. Ani tam ji totiž vždy nemění po 2 letech... 8) . A pokud by ukazoval tester potřebu výměny kapaliny v souladu s předepsanými intervaly, tak na co ho pak mít, že? Mě by spíš zajímala rychlost absorpce vlhkosti, určitě taková informace by nebyla na škodu.
Ragazzi, kdo z vás už uvařil brzdovku? Kromě Marečka, Hustolesa a Návštěvníka, samozřejmě...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Brzdovka

Příspěvek od lengy60 »

Jak nemění v servisu po 2 letech?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
španěll

Re: Brzdovka

Příspěvek od španěll »

-kdo z vás už uvařil brzdovku?-
ti už ti to možná neřeknou. a třeba pár jich bylo i z Grossglockneru.
Itall

Re: Brzdovka

Příspěvek od Itall »

lengy60 píše:Jak nemění v servisu po 2 letech?
Mě řekli po 2 letech v Peugeotu, že je dobrá. Asi mají kvalitní tester :idea: . V Suzuki ji po 2 letech měnili...tedy...říkali, že měnili :idea: .
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Brzdovka

Příspěvek od lengy60 »

Asi Tě mají v Peugeotu přečteného :mrgreen: dost bych se divil,že by si tohle v autorizovaném servisu Suzuki lajzli,ale na druhou stranu jsem zažil,že byla zákazníkovi účtovaná výměna oleje,ale ve skutečnosti... :twisted:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Brzdovka

Příspěvek od Itall »

lengy60 píše:Asi Tě mají v Peugeotu přečteného :mrgreen: dost bych se divil,že by si tohle v autorizovaném servisu Suzuki lajzli,ale na druhou stranu jsem zažil,že byla zákazníkovi účtovaná výměna oleje,ale ve skutečnosti... :twisted:
1) Těžko bych V Peugeotu protestoval v záruce proti úkonům, které jsou součástí garančních prohlídek. Tehdy jsem si olej dodal sám, přesto mi ho chtěli naúčtovat, takže nějaká jejich obava z výměny brzdovky nehrozí.
2) Ano, myslím, že mi brzdovku u Suzuki vyměnili, ale zkontrolovat to nedovedu, ani jsem nezkoušel, beztak bude stejné barvy, podívám se. Už ani na filtr oleje jsem nekoukal. Mám za to, že kdyby chtěli, tak nevýměnu brzdovky by si zrovna lajzli, páč se to nepozná, je to zánovní auto (2 roky) a dobře vědí, že se nestane nic. Takový olej se pozná dobře a snadno, tam bych se dost divil, kdyby ho nevyměnili, kdekoliv, otázka už je co tam dali. Filtr už je věc jiná. V Peugeotu ani v Suzuki se zákazník nemůže dívat na servis svého vozu, což je chyba a jeden z důvodů, proč tam asi už nepojedu, ale ani jsem jim to neříkal. Mám pocit, že by to bylo házení hrachu na zeď. Jako u mě s tou brzdovkou... :lol: .
e1H

Re: Brzdovka

Příspěvek od e1H »

Vidíte, keby ste mali dobrú českú Škodovečku, tak takéto problémy s (tým správnym) autorizovaným servisom riešiť nemusíte. :mrgreen:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Brzdovka

Příspěvek od NOVON »

Lengy60:Snad nevěříš autorizovaným servisům..Mno stále se naivní lidé najdou..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Brzdovka

Příspěvek od NOVON »

Ital: Důvod proč se zákazník nemůže dívat na servis svého vozu je údajně ten,že to nedovolují Bezpečnostní předpisy..
Osobně mě to taky vadí,když mi někdo čučí pod ruky,akorát to znervózňuje..Mno ale jak mám dobrou náladu,tak to překousnu :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Brzdovka

Příspěvek od lengy60 »

NOVON píše:Lengy60:Snad nevěříš autorizovaným servisům..Mno stále se naivní lidé najdou..
Tak jak kterému,já má třeba servis Citroen u nás v UL,kam bych nikdy auto nedal,ale do jiného jedu bez obav a nikdy mě neojebali.Můžeš se přes sklo dívat a dokonce jsem byl i na dílně,když jsme řešili jeden problém. :D Druhá věc je,že Tě může ošulit i ten garážník nebo neautorizovaný servis,je to o zkušenostech a lidech obecně. :wink: Jinak mému šemíkovi nevadí,když mu koukám pod ruce. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Brzdovka

Příspěvek od Návštěvník »

španěll píše:-kdo z vás už uvařil brzdovku?-
ti už ti to možná neřeknou. a třeba pár jich bylo i z Grossglockneru.
No vždyť jsem už napsal:
Návštěvník píše:P.S.: Ty, co se při tom ještě i nabourali, naštěstí řešil někdo jiný.
A ti, kdož vědí, čím se živím, nejspíše tuší, kam tím mířím... :)
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:... Ani tam ji totiž vždy nemění po 2 letech... 8) . A pokud by ukazoval tester potřebu výměny kapaliny v souladu s předepsanými intervaly, tak na co ho pak mít, že? ...
Tohle vyjadřuje naprosté nepochopení toho, jak funguje servis, přinejmenším během záruky. Jestliže totiž výrobce v servisním plánu předepisuje výměnu brzdovky v nějakém intervalu, tak zákazník tu práci s její výměnou zaplatí vždy, bez ohledu na to, zda byla či nebyla vyměněna! :idea: Ona práce je totiž zahrnuta v celkových nákladech na servisní prohlídku po určitém km proběhu či době. Jinými slovy, pokud zákazník za prohlídku zaplatil a neprotestoval proti "nevýměně" brzdovky, nechal se ošulit.
Návštěvník

Re: Brzdovka

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:2) Ano, myslím, že mi brzdovku u Suzuki vyměnili, ale zkontrolovat to nedovedu, ani jsem nezkoušel, beztak bude stejné barvy, podívám se. Už ani na filtr oleje jsem nekoukal. Mám za to, že kdyby chtěli, tak nevýměnu brzdovky by si zrovna lajzli, páč se to nepozná, je to zánovní auto (2 roky) a dobře vědí, že se nestane nic. ...
Opět vyjádření mimo mísu: "výměna brzdovky" pouze v nádobce je snadno odhalitelná. Pokud člověk zrovna nemá "řídké hliníkáče", skrz které je vidět na brzdové třmeny, přesněji na jejich odvzdušňováky, pak stačí sundat jedno kolo a podívat se: pokud bylo s odvzdušňovákem/ky manipulováno, snadno se to na něm/na nich už na první pohled pozná. :idea:
Itall

Re: Brzdovka

Příspěvek od Itall »

NOVON píše:Ital: Důvod proč se zákazník nemůže dívat na servis svého vozu je údajně ten,že to nedovolují Bezpečnostní předpisy..
Osobně mě to taky vadí,když mi někdo čučí pod ruky,akorát to znervózňuje..Mno ale jak mám dobrou náladu,tak to překousnu :-)
Ano, to je údajně ten důvod. Značkový servis by měl být tak vybaven, aby zákazník mohl přihlížet z bezpečného místa, nemusí se motat přímo kolem auta.
Ano, dívat se na práci může pracovníka znervózňovat. Tam, kde je dívání dovoleno, si mechanik prostě musí zvyknout. V mojí práci klient také může přihlížet a je to tak dobře. Co tomu říkám já nebo kolegové, se nikdo neptá.
Odpovědět