BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Bramborak3 »

Takze nebude vadit jo?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Pitris »

Nebude. A co si tedy vybral?
Já zkombinuji kotouče Textar (vzal jsem nakonec všechny čtyři) a desky zelené EBC.
(Jestli ty desky dojdou - mám je objednaný už přes měsíc ale kvůli brexitu to údajně trčí na celnici) :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od jarson1 »

To je teda riadne choré s týmto... Darmo su strasne extremy v doprave dnes jak ten covid vsetko komplikuje... .
Od číny až po Ameriku.
Z číny bežne tovar dorazí do nemecka ( najcastejšie) za cca- 3-4 dni. Potom ale niekde trčí mesiac, kým príde ku mne.
Japonci dodávali bez problémov za 10-14 dní. pričom z JPN na na Sk to bolo do 5-6 dní, zvyšok trvalo Slovenskej pošte posledných "100 metrov" . Cez Covid ale ani neodosielaju. SK maju v nejakom zozname "výluk".
A posledná skusenost - v porovnaní s týmto teda riadny extrem :
USA - balik z Miami (Florida ) - objednané 14.2.21 23:35 , dodané 26.2.21 13:22 :mrgreen:
... a to tam este bola poznámka , že oneskorené dodanie :)
"2021 12:46 PST
Pokus o doručenie - problémy / oneskorenie doručenia spôsobené príjemcom"
... no bol som v práci, tak som ho poprosil, aby mi to hadil tam a nie na adresu. takže zmeškal plánované dodanie o viac ako 30 minut, čím vraj prekročil povolenu toleranciu, tak tam už má poznámku od sledovacieho systému. Chápete - pol hodina na ceste z Miami do Rv ?! To su teda iný pacienti toto :mrgreen:
A to vlastne jediná ta US dodávka sa preclievala, ostatné bez zdržania na colnici.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Bramborak3 »

Pitris píše:Nebude. A co si tedy vybral?
Já zkombinuji kotouče Textar (vzal jsem nakonec všechny čtyři) a desky zelené EBC.
(Jestli ty desky dojdou - mám je objednaný už přes měsíc ale kvůli brexitu to údajně trčí na celnici) :roll:
Nebudu vymyslet a dam Ate kotouce a ate desky. Obyc. Verzy jak desek, tak kotoucu. Mohl bych i ty lepsi desky na obyc kotouce, ale na moje brzdeni...premyslim i nad kotouci a deskama Trw. Preci jen ted pocitam kazdou korunu. Trw 4 kotouce a desky o 650 levneji. Jestli to ale stoji za to setrit na brzdach
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od rousini »

Já bych v případě počítání korun začal myšlenkou způsobu provozování auta a zbytkové životnosti. Pokud nejezdím ostře, tak nehledám top komponentu, stejně tak pokud možná příští rok budu kupovat jiné auto.
Je několik výrobců kotoučů/desek a zbytek je přebal. Já vzal na indiána febi-bilstein (přebal). Nakonec nebylo třeba dělat předek, takže jen na zadní nápravu. Tam ty brzdy nejsou zdaleka tak zatěžovány, tak jsem to nehrotil. Navíc dny indiánovy mohou být rychle sečteny...
Mrkni na motora.cz (asi nejlepší ceny). Upřednostni lakované kotouče a přední vysoce nauhličené.
edit: Pokud bude Bosch levnější než ATE, Brembo...., tak by to mohla být důstojná náhrada.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Pitris »

Já bral Textary na mlparts....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Bramborak3 »

Pitris píše:Já bral Textary na mlparts....


Ja taky uz roky beru dily na ML parts. Budu tam brat i filtry a zarovky. Textary maji jen zadni kotouce. Prave auto chci mit jeste min 2 roky. Nejlepe 4. Proste 2 technicke.
S autem nejezdim ostre a ani casto ostre nebrzdim. Obcas no. Spis brzdim motorem a dojizdim v klidu do obci na vyrazeny kvalt nebo brzdim motorem. Obcas ale musim brzdam dát at se zahrejou a nereznou v zime. Takze by Trw meli stacit...ne ? Bo uspora na deskach a kotoucich 1450kc. Predni lakovane vysoce nauhličene
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od rousini »

Já si myslím, že určitě můžeš. a) je to výrobce b) cena to pasuje do určité kvalitativní kategorie
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od BigBang »

TRW dělá kvalitní brzdy, jen jejich destičky jsou proslulý, že hodně práší, což ale na funkci rostlináře nemá vliv :wink:
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Bramborak3 »

BigBang píše:TRW dělá kvalitní brzdy, jen jejich destičky jsou proslulý, že hodně práší, což ale na funkci rostlináře nemá vliv :wink:
.

Aspon potvrzení, ze nebudou moc zrat kotouce. A budou brzdit. Takze ok. Nic se me nestane kdyz 1x do roka sundam kola a procistim trmeny, cepy a umyju kola.
NOP

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od NOP »

Pouze krátce jsem tady „nakouknul“ a nikde nevidím kotouče a desky od fy Zimmermann. Ano, ty vrtané nebo dokonce s drážkami jsou docela drahé, ale i s těmi základními jsem udělal dobrou zkušenost. Na dvou Avensisech, které jsem měl v minulosti byly kotouče i desky Bosch. Ty destičky neskutečně prášily, byly dost měkké. To bylo vydáváno za výhodu, údajně tolik neničily kotouče. Ale v kombinaci s Toyotou dodávanými slitinovými koly (nevím, kdo jim to dodával), které byly lakovány nějakým „divným“, možná porézním lakem to byl doslova „vopruz“ Umyl jsem auto, z těch kol to moc nešlo ani spec. přípravky a než jsem dojel domů… Prostě to nevypadalo dobře, a to nejsem žádný puntičkář. Na kolech od jiných výrobců to bylo o chlup lepší. Přišel čas na výměnu a na doporučení jsem nechal dát kotouče i destičky Zimmermann a bylo po problému. Navíc to velmi dobře brzdilo i když, chtělo to takový řekl bych více chlapský přístup a tím míním poněkud větší tlak na pedál. Ale možná se mi to jenom zdálo při přechodu od těch od fy Bosch. Potom mi někdo říkal, že ty jejich destičky jsou skutečně tvrdší. Ale na nějakém větším opotřebení kotoučů to znát nebylo. Pomalu se začínám zajímat, protože vpředu mám kotouče 330 mm a ta výměna časem asi zrovna levná nebude.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Pitris »

Já Zimmermanny v mém rozměru nenašel :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od BigBang »

Mám Zimmermany sport na Mazdě (kotouče + destičky) a za mě dobrý. Dokonce se mi podařilo bloknout kola na suchým hrubým asfaltu tlakem na pedál, kterým bych v A2 ani nerozehrál ABS. A to se traduje, že MX-5 moc nebrzdí... Jinak poznatek po zimním odstavení (od října do minulého víkendu) - kotouče měly jen lehounkou vrstvu rzi, která šla dolů na první křižovatce. A to mi do garáže na podzim zatékalo :wink:
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
NOP

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od NOP »

BigBang píše:Mám Zimmermany sport na Mazdě (kotouče + destičky) a za mě dobrý. :wink:
Tak jsem se díval, co že to je ten Zimmermann sport a zjistil jsem, že to jsou ty vrtané kotouče, dokonce by se mohlo jednat o ty drážkované. Protože mám vpředu "třistatřicítky", tak jsem se po přečtení Tvého příspěvku koukal na ceny a přiznávám, poněkud mne přešla chuť. To už je tedy docela "ranec" na ježdění pro důchodce... :lol: Až přijde čas na výměnu, tak Zimmermann asi ano, byl jsem s nimi spokojený, ale asi to bude ta klasika. Jinak potvrzuji, ty kotouče (téměř) nerezaví. A také to zkombinuji s jejich destičkami, tehdy mi to fungovalo velmi dobře a měl jsem to takto na obou Avensisech. Jeden je ještě v rodině, tak se musím poptat, jak to nyní vypadá...
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Brembo »

tak sa pozri na ceny originálnych kotučov pre Insignia OPC priemer 350 mm-jeden kotuč 500€,sada brzdových doštičiek na 1 nápravu 120€. Takže materiál na výmenu 2240€.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Odpovědět