Brzdová kapalina

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od NOVON »

Pitris píše:A takhle obrezlý pístek ve třmenu, nebo vnitřní koroze brzdového válce?
Ale to já jen tak, aby řeč nestála :)
Ano ano,viděl jsem nesčetně krát.Hlavne v brzdičich dostává brzdovka "kartáč",ohřívá se/chladne a s každým chladnutím kondenzuje vlhkost.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od jarson1 »

Mirec29:
"jemný poklep" budem v blízkej dobe zrejme aplikovat na moj superstroj z roku 92. :D
Toto vlákno ma tak trochu vybudilo k akcii.
Totiž už dvaja "mechanici", ktorých som požiadal o výmenu kvapaliny, dali od zadných brzd ruky prec.
každopádne aj ja si radšej preventívne prichystám nové "prasiatka" .
Novon, Pitris - kolegovia asi maju príliš "nové" autá...
Inak počul som , že Chuck Norris v pohode nemenil brzdovku na 3 ročnom aute desať rokov a nič sa nestalo :mrgreen:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od torro »

Hlavně to chce trpělivost. Nastříkat uvolňovák, poklepat a to několikrát opakovat. Pokud to jde, nechat působit uvolňovák do druhýho dne.
I když přiznám se, kdybych měl v záloze nová prasátka, myslím doma koupená a ne připravená někde v krámě, tak bych je raději vyměnil. :wink:
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od jarson1 »

ja viem. prvoplánová logika to hovorí jasne.
Ale mám skusenost, ktorá to trochu nahlodáva.
Raz, na mojej prvej carine, vtedy hned po kúpe, mi zlomili vzadu odvzdušňovák a samozrejme islo nové prasiatko - TRW? myslím... - po 60tkm zacalo tiect. Druhé originál, staré cez 20 rokov ( vtedy) uplne v pohode. Tentokrát som ale už kupil namiesto tohoto tiež originál. Ale dobre som zohnal za cenu 15€ aj s dopravou , tak to bolo jasné. Teraz ale nemám po ruke "dobrý" zdroj a 60€/kus - ano, tolko chce toyota za blbé prasiatko - teda rozhodne nie som ochotný dávať. mam v plane kupit klasicky u nas v meste nejaké "rozumnej" značky. Viacmenej si ich len pripravím a ked nebudú potrebné, proste vrátim. len ako "poistka", aby som nezostal imobilný.
To je výhoda tunajších kamenných obchodov.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Mirec 29 »

Ako aj lekári vravia : najdôležitejšia je prevencia... Pri mojom predošlom fiate som už toho veľa nezachránil ale pri tomto vsádzam na prevenciu ( dva krát do roka vždy pri prezuvaní papučiek ) všetko čo budem niekedy v blízkej či vzdialenej budúcnosti povoľovať alebo inak manipulovať prestreknem konzervačným olejom v spreji a len dúfam že nebudem riešiť podobné problémy 8)
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Pitris »

torro píše:I když přiznám se, kdybych měl v záloze nová prasátka, myslím doma koupená a ne připravená někde v krámě, tak bych je raději vyměnil. :wink:
Tady jde ale o to abys povolil u prasátka taky i tu matku na přívodní trubce.
Já se takhle kdysi na "stodvacítce" dostal od nepovolenýho odvzdušňováku přes tu matku na trubce u prasátka, a pak přes rozvodku až k hlavnímu brzdovému válci....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od torro »

Tak to mohu potvrdit. Také jsem jednou takhle dopadl. :mrgreen:
Johnny55
Příspěvky: 161
Registrován: pon srp 29, 2011 19:42

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Johnny55 »

Zatiaľ dobré knipexky povolili každú matku aj zatiahli. Za cenu šesť hranu....ale funguje. Nuž korózia je sviňa. Alebo oceľ, hliník, posypova soľ
Volvo S80 2.0T
Audi A6 2,7TDI manuál 6st. bez DPF
Motul X-Cess
Mobil Rally Formula
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od jarson1 »

Páni, dakujem za "podporu morálnu", napriek tomu som optimista 8)
Mimochodom, aby sme boli trochu konkretnejší - aký "povolovač" ( myslím sprey alebo tak napríklad) máte osvedčený?
Prakticky prosím , nie "počul som , že..."( toto je poznámka pre Miša- keby sa tu objavil) :)
A kedže je to už silno OT, kludne do SZ. Alebo aj nie, ak to ostatnému kolektívu nevadí.
A tie Knipexky nie je zlý nápad...myslíš klasiku sika, alebo raptora?... raptora som ale na tak malé
rozmery nevidel, ja tam mam odvzdušnovak myslím 8...ale možem sa mýliť.
Naposledy upravil(a) jarson1 dne úte zář 08, 2020 9:48, celkem upraveno 1 x.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Mirec 29 »

Tie "knipexky" alebo akékoľvek kliešte by mali byť posledná možnosť... pokiaľ máš ale náhradnú skrutku/ maticu nech sa páči... :|
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Brembo »

najlepší povolovák je teplo. Sprejov som vyskušal vela,no zatial sa neviem priklonit k žiadnemu. Najlepšia prevencia je medená pasta a menit najneskor po 3 rokoch. Ked budeš čakat pridlho a kupiš nejaku trošku agresívnejšiu kvapalinu-Velvana,tak sa ti može stat,že budeš zanedlho menit gumičky.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Pedro »

Menit gumicky? Nejezdíme v Hundrtkach.
Nepamatuju, kdy bych menil sobe, i na meluchach gumicky. Kde to zijes, clovece.
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od jarson1 »

no ja som raz menil gumičky, pravda....ale islo o vozidlo Fiat 850 z roku 68, ktorý predtým , než som ho kupil, stál niekolko ( asi dosť :) ...majitel sa nepamätal) rokov pod plachtou v stodole.
Po výmene kvapaliny, este nejakej červenej myslím , to postupne začalo púšťať na prasiatkach a nakoniec aj hlavný valec. Docela sranda teda - jednookruhové brzdy a všade bubny. Tažko povedať, či to bolo novou kvaplinou - taká čo v ňom pôvodne bola sa už nedala kupit - alebo proste tie tesnenia mali už svoj čas. Viem ale , že čo sa hlavného valca týkalo, nepomohol ani repas, bola tam už vnutorná korozia. Proste ten vnútorný povrch valca už bol narušený a ani nová sada tesnení to nezachránila. Prasiatka sa vtedy este dali kupit, resp. pasovali z iného ( to už si presne nepamätám), ale ten valec ma dost vtedy potrápil. nakoniec myslým zo žiguláka ? som dával...neviem fakticky ,už je to dávno.
Vskutku dobrodružné vozidlo to bolo. Na tomto aute som sa okrem iného naučil jazdiť bez brzd :mrgreen:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Misojogi »

Johnny55 píše:Zatiaľ dobré knipexky povolili každú matku aj zatiahli. Za cenu šesť hranu....ale funguje. Nuž korózia je sviňa. Alebo oceľ, hliník, posypova soľ
mozes dat aj link na konkretne osvedcene? knipexiek je totiz mrte roznych
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
kater
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 09, 2020 21:59

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od kater »

Mišo:Knipex je značka a ešte som sa nestretol s ich zlým výrobkom.V oblasti klieští pod.náradia je to asi TOP.
Odpovědět