Brzdová kapalina

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:P.S.: Ona je nádržka dělená? :?: :lol:
Prave proto ji nelze "vypustit" :!:
A prave proto vede snaha o jeji "vypusteni" k zavzdusneni systemu, jak ses ostatne sam presvedcil. :P
Itall

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:
Itall píše:[ad1) To poznám špatně. Příště budu kapalinu vysávat, tak uvidím, zda to poznám lépe. Vizuálně těžko, stejně jako u vypouštění...
Jak u blbejch na dvorku! Co je na tom, kyho dasa, k nepochopeni :?:
U P107 se do nádržky shora nepodíváš, takže bych se mohl jen s určitou pravděpodobností domnívat, že jsem kapalinu vysál. Na vysávání kapaliny bych měl jen nějakou "stříkačku" s hadičkou, hadičku bych dal někam na dno, a pak opět na druhou stranu někam na dno (snad) atd. A díval bych se z boku přes stěnu nádržky. Čili vidím totéž, jako když vypouštím. Pouze u vysávání více mohu spoléhat na to, že jsem kapalinu vysál. :idea: Co je na tom k nepochopení? 8) Asi místní situace u P107. Kdo to neviděl... :shock:
Itall

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:
Itall píše:P.S.: Ona je nádržka dělená? :?: :lol:
Prave proto ji nelze "vypustit" :!:
A prave proto vede snaha o jeji "vypusteni" k zavzdusneni systemu, jak ses ostatne sam presvedcil. :P
Proč by nešla vypustit? Zavzdušnil jsem to, páč jsem zrovna vypouštěl zadní část nádržky a v přední stále byla hladina. Vidět je tam z boku blbě, tak mě to nekleplo. Vím už, že nádržky jsou vlasně dvě, tak je musím v dolní části vypouštět jako 2 nádržky. Nejprve jednu polovinu, a pak druhou, kdybych to dělal. Přes zadní kola to jde dobře a svižně, okruhy jsou křížem, takže nejprve jedno zadní, pak druhé zadní a hlídat hladinu. Nevidím problém, ale v nejbližší době mě to nečeká...
Návštěvník

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Návštěvník »

Cele je to o tom, ze kdyz nadobku vypoustis, nikdy se nevyhnes riziku zavzdusneni, zatimco pri odsati kapaliny takove riziko vubec nenastava. Uz opravdu nevim, jak lepe to napsat, abys to konecne pochopil.
Itall

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Itall »

OK, příště odsávám. Ale jestli mi to nepůjde, tak si mě nepřej :D a stejně to vyšlapu... :roll:
Itall

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Itall »

Abyste temu rozuměli, ragazzi, tak odkaz na pěknou fotku - pohled pod kapotu P107.
http://www.auto-motor-und-sport.de/bild ... ow_item=21
Doufám, že vidíte nádržku brzdové kapaliny. Vysaj, prohlédni, vyčisti, dolij, hlídej hladinu. Kteréhokoliv Návštěvníka by z toho vomyli. Zase uznejte, že napoprvé jsme to s oteckem neměli nijak jednoduché... jen tak v garáži a se zatajováním důležitých informací :lol: .
Návštěvník

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Návštěvník »

Jsem myslel, že to je horší: na manipulaci s hadičkami ideál. :lol:
Návštěvník

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Návštěvník »

A co spojka? Ta je ovládána jak?
Itall

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:A co spojka? Ta je ovládána jak?
Lankem.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9842
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Colommbo »

Obrázek :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Durex »

Itall píše:Abyste temu rozuměli, ragazzi, tak odkaz na pěknou fotku - pohled pod kapotu P107.
http://www.auto-motor-und-sport.de/bild ... ow_item=21
Doufám, že vidíte nádržku brzdové kapaliny. Vysaj, prohlédni, vyčisti, dolij, hlídej hladinu. Kteréhokoliv Návštěvníka by z toho vomyli. Zase uznejte, že napoprvé jsme to s oteckem neměli nijak jednoduché... jen tak v garáži a se zatajováním důležitých informací :lol: .
To říkám furt. Nekupujte si ty malý auta a nebo auta,kde je motor obestavěn kastlí :lol: kdo tam pak má strkat ruce ... :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Pitris »

Durex píše:....základ je opravdu odsátí nádobky,popřípadě vyčištění pomocí uchošťouchů,nalití nové kapaliny,průhledná hadička na odvzdušňováku,našlapat,pak sešlápnout pedál (páčku) a povolit odvzdušňovák. Tešně před koncem chodu pedálu (páčky) utáhnout odvzdušňovák. sleduju jaká kapalina teče (barva a kolik jde nebo nejde bublin) Tímto stylem jednak vyměním kapalinu a zároveň to krásně odvzdušním....
Nějak mě to připomíná to, co dělám(e) už od dob Š120.... :twisted:
Durex píše:Nekupujte si ty malý auta a nebo auta,kde je motor obestavěn kastlí....
:P :P :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1747
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Možná trošičku odběhnu od tématu ale u motorek ještě dodám, že když se zdá být účinek brzd menší, tak je dobrý třeba přes noc izolepou přilepit páčku k řidítku a otevřít nádržku.
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Pedro »

jak asi vypada kapalina ve skutru,po skoro 5letech nonstop jezdeni...
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1747
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

PePe píše:jak asi vypada kapalina ve skutru,po skoro 5letech nonstop jezdeni...
Barvou jak kofola, hustotou jak kofola a možná bodem varu nečekaně jako kofola :lol:
Asi ne moc dobře :wink:
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Odpovědět