bmw f31 b47

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
pumpy1337
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 11, 2019 17:51

bmw f31 b47

Příspěvek od pumpy1337 »

Dobrý den,

potřeboval bych poradit, dnes jsem poprvé měnil olej ve svém bmw 318d s motorem b47. Specifikace oleje jsem vybíral podle bmw ll-04 (dle návodu) - zvolil jsem nakonec Castrol Edge TITANIUM FST 5W-40.

Můj dotaz je v tom, že na e-shopu, kde jsem ho kupoval a spoustě dalších e-shopů je specifikace ll-04 uvedena: viz https://jaknaauto.cz/Produkty/Oleje-a-m ... gK8g_D_BwE

nicméně mně přišel olej s jinou etiketou (ale podle eanu to odpovídá pouze tomu, že se vyměnily etiekty, protože ean je stejný) na kterém specifikace ll-04 není uvedena, všechny ostatní specifikace jiných značek odpovídaji přesně. Olej jsme už měli vypuštěný, takže jsem se rozhodl ho použít, ale nedá mi to, chvíli jsem hledal na netu a našel jsem toto forum, kde by mi snad někdo mohl poradit, zda je to ok a jen to neni uvedené na etiketě nebo to ok není.

jedná se přesně o tento olej i obal - bohužel ani na strákách castrolu specifikace ll-04 výslovně uvedená není:
https://www.castrol.com/cs_cz/czech-rep ... iesel.html

díky moc za každou odpověď

petr
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: bmw f31 b47

Příspěvek od Pitris »

Škoda že sis dřív než olej nenašel vlákno kde už to je: bmw-a-long-life-intervaly-t5589-15.html
Nicméně sis vybral (sice nevím proč zrovna) Castrol EDGE 5w40 s ACEA C3, tak ho tam klidně dej.... Ta C3 je důležitá.
Při krátkých jízdách ho měň po 10-ti tkm, a při klidných dlouhých do 15-ti tkm/1rok.
Nechej motor dobře prohřát než na to šlápneš, a když na to šlápneš nechej ho dochladit. A ber kvalitní naftu....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
pumpy1337
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 11, 2019 17:51

Re: bmw f31 b47

Příspěvek od pumpy1337 »

Dekuju moc za odpoved. Jezdim 95% dalnici, 100km tam 100km zpet, menim olej kazdych 15.000 km a tankuju jen na benzine z toho cca 1-2x mesicne vervu takze to si myslim ze je ok.

Proc castrol, doted jsem mel octavii 3 a 100.000 km jsem menil jen Castrol Edge po 15k km a vse bylo ok, takze ze zabehle zkusenosti jsem to zvolil i ted u bmw.

Mne jen zaskocila ta specifikace ll-04, ktera nebyla na oleji vyslovne uvedena a ACEA C3 je v navodu jen jako alternativa na doliti, bal jsem se, jestli jsem nezvolil neco, co me zitra necha se zadrenym motorem uprostred dalnice. :)

Tento olej vymenim drive, treba po 10tis km a dam tam neco z vlakna co jsi mi poslal.

Dekuju
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: bmw f31 b47

Příspěvek od Pitris »

Ten interval výměny je důležitější než jaká značka oleje. Ten Castrol Edge je normální olej, ale na svou kvalitu je drahý. Jestli příště vybereš třeba to Yacco nebo Ravenol, dostaneš za své peníze víc....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět