Bishop's

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1147
Registrován: čtv srp 06, 2009 17:55

Příspěvek od Harry »

Colommbo píše:A první dojem přesně jak píše Harry - znatelné ztišení motoru i po studeném startu. Ona ta benzínová V6 obecně nedělá velkej kravál a auto stálo na sluníčku, ale to ztišení mi připadalo markantní a když jsem se pak byl projet a motor se ohřál, bylo na volnoběh ticho téměř ohlušující... :oops: Zítra ráno jedu Prahu, startovat budu ještě za chládku tak kolem půl šesté a pak v průběhu dne to bude celkem kolem 250km, tož jsem zvědav a budu hodně poslouchat a vnímat... :)
To jsem rád, že aspoň první dojem je výrazně příznivý. :D
Až se vrátíš z Prahy, tak sděl dojmy z té štreky. Doufám že auto bude (ne o moc, ale aspoň) o trochu svižnější..... :wink:
Subaru Outback 3,0 - objem ničím nenahradíš.

Castrol NEBRAT !

Se Subaru včas u baru,... a na věčné časy :wink:

Není dne, aby se člověk nenas*al.

Umění žít spočívá v tom, aby člověk věděl, na co se má vys*at.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Příspěvek od Colommbo »

Zdravím, chlapi a Harry! Tož včera ten výlet do Práglu, motor šlape krásně a potichu, jsou prakticky slyšet jen gumy, podvozek a ventilátor topení, takže prvotní příznivý dojem přetrvává (ať to trvá věčně...! :oops: ) A jestli je auto o trošičku svižnější, to já u těch papírovejch 180k a 240Nm nepoznám... :? Najeto 240km, z toho asi 110 po Praze, spotřebováno 18,5 l benzínu při průměrný rychlosti 55 km/h (údaje podle pal.poč), tož to vychází asi kolem 7,7/100km, což je slušný. Takže zatím u mě dobrý! :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Moja

Příspěvek od Moja »

Při průměrné rychlosti 55Km/h je to vysoká spotřeba.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..vsak polovic najazdil po meste preto je priemerka 55 podla mna spotreba paradna
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1147
Registrován: čtv srp 06, 2009 17:55

Příspěvek od Harry »

Colommbo píše:Zdravím, chlapi a Harry! Tož včera ten výlet do Práglu, motor šlape krásně a potichu, jsou prakticky slyšet jen gumy, podvozek a ventilátor topení, takže prvotní příznivý dojem přetrvává (ať to trvá věčně...! :oops: ) A jestli je auto o trošičku svižnější, to já u těch papírovejch 180k a 240Nm nepoznám... :?
Tak to jsem rád, že jsem Tě svoji radou nezklamal. :)
O tom, co píše "Moja" není třeba diskutovat................... :lol:
Subaru Outback 3,0 - objem ničím nenahradíš.

Castrol NEBRAT !

Se Subaru včas u baru,... a na věčné časy :wink:

Není dne, aby se člověk nenas*al.

Umění žít spočívá v tom, aby člověk věděl, na co se má vys*at.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Příspěvek od Colommbo »

:) :oops: :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1147
Registrován: čtv srp 06, 2009 17:55

Příspěvek od Harry »

Colommbo píše::) :oops: :wink:
:)
Subaru Outback 3,0 - objem ničím nenahradíš.

Castrol NEBRAT !

Se Subaru včas u baru,... a na věčné časy :wink:

Není dne, aby se člověk nenas*al.

Umění žít spočívá v tom, aby člověk věděl, na co se má vys*at.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Příspěvek od Colommbo »

Přetěsnění ventilových vík + Mobil1 5W50 namísto předchozího 5W40 + Bishop's = spotřeba oleje za ujetých cca 3500km klesla zhruba na třetinu a všechny prvotní příznivé dojmy nadále přetrvávají... :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Bishop's

Příspěvek od Pitris »

Tak to, co tady pokračovalo, je tady: http://www.oleje.cz/forum/pridady-do-oleju-t5074.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarouš

Re:

Příspěvek od jarouš »

Colommbo píše:Přetěsnění ventilových vík + Mobil1 5W50 namísto předchozího 5W40 + Bishop's = spotřeba oleje za ujetých cca 3500km klesla zhruba na třetinu a všechny prvotní příznivé dojmy nadále přetrvávají... :wink:
Možná jsem drobet natvrdlý, ale tomuhle nějak nerozumím - někde výše je psáno, že používáš Mobil1 5W-50 a následně jsi použil Bishops (odkalení a uvolnění pístních kroužků). Takže spotřeba oleje klesla po přetěsnění víka a použití Mobil1 5W50, nikoli po předchozím 5W40 + Bishops?
Dík
Jarouš
xxx

Re: Bishop's

Příspěvek od xxx »

Dobrý den,
no jistě - když přetěsníte těsnění víka ventilů tzv. výměnným způsobem - koupíte nové těsnění které ještě mechanik dotěsní tmelem na motory ( kudy vám teče olej ) spotřeba oleje následně klesne i kdyby jste jel na olej z friťáku . Chápete to správně.

Snad to téma zde vydrží ( on to Pitris pořád maže a blokuje )
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Bishop's

Příspěvek od Colommbo »

Mno, asi jsem to napsal ne tak úplně jednoznačně, omlouvám se... :oops: Původně tedy olej 5W40 a spotřeba od koupě (ojetého) auta celkem nemalá (i když pan Adam Opel uvádí normu až 0,75litru/1000km a připouští dokonce i celý litr... :? ) A pak ty tři následný kroky víceméně současně: přetěsnění ventilových vík, přechod na 5W50 a přidání Bishop's přísady do oleje (receptura 906GDC, ne na odkalení a uvolnění kroužků.) Pokles spotřeby oleje zhruba na třetinu, nejdůležitější bylo logicky asi přetěsnění, nicméně summasumárum prostě dobrý! :wink:
P.S. A Pitris to tu pořád nemaže a neblokuje, jen přesunul do samostatného nového vlákna příspěvky, které tohle vlákno "zaplevelily"... :x Proč pak bylo to nové vlákno celé smazáno, víme, ale to už je jiná písnička...
Naposledy upravil(a) Colommbo dne pon zář 03, 2012 10:03, celkem upraveno 1 x.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
xxx

Re: Bishop's

Příspěvek od xxx »

Jo jinak řečeno , spotřeba oleje šla dolů po opravě těsnění motoru a cca 1000,- kaček za aditivum v prachu, nefekt nelze posoudit byla udělána pologenerálka polomotoru souběžně s aplikací nového oleje a adiva. :idea:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Bishop's

Příspěvek od Colommbo »

Nikdo tady netvrdil a netvrdí, že spotřeba oleje poklesla pouze díky aditivu a jestli jsou něčí prachy v prachu, může být přece každému přispěvateli taky jedno... Že by se zase někdo pokoušel plevelit...? Že by pan xxx = pan machkor, který sem do fóra přispívá hned pod několika nicky a nenicky...? :roll:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
martin46

Re: Bishop's

Příspěvek od martin46 »

asi by to tu chtělo začít blokovat ip adresy...
Odpovědět