Bishop's

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
adosM

Re: Bishop's

Příspěvek od adosM »

Když bych chtěl provést uvolnění píst.kroužků u Bmw metodou 560 Bishops. ( podle recenzí na bmw forech to dost pomůže) mohl bych před tou metodou, použít proplach Millers oil engine flush namísto receptůry 501 ? Millers stojí 180kč a Bishops 750...Dekabornizace jako dekarbonizace. Samozřejmě že se tím bishop jistí. Olejožrout extra nemám, ale vypozoroval jsem, že to spápne cca max 0.35 deci na 1000km na 5w50. Takže nic moc. Zádná tragédie, takže jestli to vůbec řešit...
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Bishop's

Příspěvek od Jerry3 »

Neřešit! Může to dopadnout tak, že na tom budeš hůř.
adosM

Re: Bishop's

Příspěvek od adosM »

Jerry3 píše:Neřešit! Může to dopadnout tak, že na tom budeš hůř.
Právě auto má najeto 350 tis km, a motor si přede pěkně. Může to dopadnout huř a nebo líp a to riziko se mě nechce podstupovat..
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Bishop's

Příspěvek od Pitris »

adosM píše:Když bych chtěl provést uvolnění píst.kroužků....
Esterová složka má mj. i dobré karbon a úsady rozpouštějící vlastnosti. Máš Galaxii GT - nech to na ni....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Bishop's

Příspěvek od adosM »

Jo nechám je tam už 1500km a občas nějakou tu decku doliju. Za těch 1500km 0.350 L s tím že po dalších 500 tam cca zas 0.3 l dám. Samozřejmě občas ten motor zažije co je omezovač...d a k čemu tam je. Od toho jsem si 3 litra kupoval. Ikdyž tak nějak nechápu spotřebu toho auta. Ted za 150 km průměr 7.8 L....Kousky 15 km na koupák, 65 km po dálnici do 140km/h, město...Kde udělali soudruzi chybu. :D

Pitris: Jak je psáno na oleje.cz. Estery mají větší rozpouštěcí schopnost než uhlovodíky čili oleje bez esteru.
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Bishop's

Příspěvek od bjukemen »

pisane to je, ale zalezi ktory olej ako..v minulosti boli oleje ktore mali velmi dobre cistiace ucinky a neboli to esterove oleje aj ked zlozenie bolo lepsie ako terajsie
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Bishop's

Příspěvek od Colommbo »

Ano, nech to být a nic nedekarbonizuj...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
MatesAN
Příspěvky: 9
Registrován: čtv bře 01, 2018 12:55

Re: Bishop's

Příspěvek od MatesAN »

Ahoj olejáři,

pročetl jsem zde i jinde mnoho vláken a článků o olejích, dodatečných aditivech a podobných produktech. Něco se jevilo jako blábol, jiné byly celkem zajímavé, osobně mi z toho vychází, že pokud do oleje lít něco navíc, tak Bishop`s. Jen mě dost zaráží, nemožnost dohledat výrobce těchto produktů, existují zastaralé weby různých dealerů, českých, polských a podobně. Nicméně u amerického výrobku, bych čekal, že google vysype mnoho výsledků amerických firem a hlavně web výrobce, avšak nic.
Mám tedy dva dotazy:
1. kde sídlí a jak se jmenuje výrobce?
2. existuje web výrobce?
V dnešní době je celkem běžné, že se spousta exkluzivních výrobků dá koupit pouze přímo u výrobce, máte pak jistotu v pravosti originálu. Nebo má výrobce aktualizovaný web, s uvedenou distribuční sítí.
V případě Bishop`s original nic takovýho nenajdete, dokonce to v usa nemají eshopy s náhradními díly. Na youtube najdete spoustu videí na věci, které fungují a svět se o ně zajímá, bishop`s mezi ně nepatří, existuje jakýsi slovenský kanál s trapným taxikářem, pak je tam jedno video od poláka který provádí zadírací test a poslední je předpotopní video na původní produkt slick50.
Všechno co uvádím ve mě budí silnou nedůvěru k věci, která se prodává po troškách zde, v Polsku a na Slovensku.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Bishop's

Příspěvek od Pitris »

V tomto případě by si se měl s oběma otázkami obrátit zřejmě sem: http://www.bishopsoriginal.cz/
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Bishop's

Příspěvek od bloke »

Tieto konkrétne výrobky nepoužívam, ale na zorientovanie sa, mi postačilo pár klikov z českej stránky na lubovolne vybraný bezpečnostný list (po ktorom som išiel cielene, keď na stránke nemajú uvedenú až tak kompletnú históriu - O firmě), a hneď v ňom vidno:
Podrobné údaje o dodavateli bezpečnostního listu/Výrobce
Jméno nebo obchodní jméno Bishop´s Original Products Inc.
Místo podnikání nebo sídlo 7111 Clinton Drive, Houston, Texas 77020

z toho názvu som sa nasmeroval na síce stále EU (cz?) stránku, kde je toho už pomerne dosť - história, uvedené rôzne názvy týchto produktov na jednotlivých trhoch:
Over the years the special proprietary formulations found in XcelPlus products have been used, with permission of its manufacturer, by several marketing companies for resale under their own private label. Listed below are several of the private labels.
http://www.bishopsoriginal.eu/private.htm
http://www.bishopsoriginal.eu/overwiev.htm
http://www.bishopsoriginal.eu/bishop-en.htm
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
MatesAN
Příspěvky: 9
Registrován: čtv bře 01, 2018 12:55

Re: Bishop's

Příspěvek od MatesAN »

Jsem rád za reakce. Na distributora se zatím obracet nechci. Uvedenou adresu jsem našel, nicméně chemická továrna to asi nebude, posuďte sami:
https://www.google.cz/maps/place/7111-7 ... 95.2976055
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Bishop's

Příspěvek od bloke »

Tým že v USA asi nie sú podnikajúci DPH-čkari, ako v EU, by som predpokladal že z toho množstva nakladacích rámp/brán do tých kamionov aj niečo užitočné nakladajú, nielen napríklad cukor (či aj nič s nákladnými listami), ktorý sa preváža za hranice tam a späť. takže prvotné podozrenie podla mňa zmizlo, že ide napríklad o šuflikantov len z našich krajín. Ale kde všade to vyrábajú skutočne, k tomu už odpoveď nebudem mať, bude potrebné ich skontaktovať, či preskúmať samotné popisy výrobkov.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Re: Bishop's

Příspěvek od tomvm »

Chtel bych se s vama podelit o zkusenosti s bishopem do prevodovky a benzinu. Daval jsem je do fabie2 a stare skody 105. V prevodovce adidivum citit hned neslo, az po par jizdach a razeni jde lepe, nejen ze razeni zmeklo ale i lepe padaji kvalty a u 105tky jdou az zazracne kvalty i na studeny motor bez meziplynu podrazovat a jde radit jednicka i bez uplneho zastaveni. Jde videt ze bishop 451 fakt funguje. A aditivace benzinu 1-C6-951 taky funguje. Zatim sem zkousel ve 105tce. Tam na vlazny motor sem kopec jezdil na 3ku, na 4ku pouze s prohratym motorem a najednou ho jedu na 4ku s vlaznym. Jde citit vetsi vykon. Ten bishop se zda byt dobry.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Bishop's

Příspěvek od Pitris »

Bishop's do posilovače řízení....
Už jsem ho použil při výměně oleje v posilovači v minulých Civicu i Accordu, a mám ho nachystaný i teď do "nového" autí....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Bishop's

Příspěvek od Bramborak3 »

Ja ho taky nalil do BMW...Ale rok potom mě odešlo servo. Praskla hřidel uvnitř..ko. Mechanik říkal, že to bylo tím aditivem...Bla bla...To mu nevěřím. A to že u těchto bmw ty servomorory odchází a můj měl 18 let a 372 tis km z výroby..To už neřešil..
Odpovědět