Bionafta - neškodlivost?

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Bionafta - neškodlivost?

Příspěvek od NOVON »

skodovkar: Kravál?No mě to až tak nepříjde..,teda uvnitř určitě ne..Máme najeto nějakých 230 tis.km poctivých-pro rejpaly,historii znám od novoty,koupeno z rodiny..
Jinak do egru jsem hleděl,ale žádné drama se tam nekoná,jen trošičku karbonu a olejový film.Na čištění to ještě není,tak jsem aspoň sundal ovládací hadičku a zaslepil ji..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
šulda

Re: Bionafta - neškodlivost?

Příspěvek od šulda »

skodovkar píše:V tanku nic, ale na živo jsem si poslechl jak ruské, tak německé druhoválečné a OT64.
Uvnitř je to taky kravál ale přes kuklu se to ztlumí i při střelbě z laufu 125mm :mrgreen: Jinak souhlasím s NOVON, klasicky se to tu jen přehání :twisted:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Bionafta - neškodlivost?

Příspěvek od skodovkar »

Jeden by se lekl když to naskočí. Taky to pořád moc nejede, ale po výměně vzduchového filtru šla spotřebu dolů (cca až 0,75l) i táta si všiml a byl upřímně šokován :idea:
Ještě tomu dávám šanci kvůli EGR, pokud ani to nepomůže, tak budu zklamán.
Teď mám zase na víkend fáčko a nemůžu si ho vynachválit. Mrštné, kompaktní, výborný výhled všemi směry, skvělá sedadla, lehounké a zábavné. Chrochtávka nemá ani jednu tuto vlastnost :x
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Bionafta - neškodlivost?

Příspěvek od lefort »

skodovkar píše:Mrštné, kompaktní, výborný výhled všemi směry, skvělá sedadla, lehounké a zábavné.
Člověk by čekal, že se jedná o popis Alfy 4C... :mrgreen:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Bionafta - neškodlivost?

Příspěvek od NOVON »

Skodovkar: Tak je to diesel,tak se to trochu zatřepe jak to chytne,žádné drama..Jinak co se týče te spotřeby,tobě se 4.6 zdá hodně?Výkon se u naší 66-ky zdá být v poho,naprosto dostačující.Pokud to prohnat,tak je potřeba více vytočit,bo 1360 kg není zrovna málo..,a to od 1500 otáček nevystřelí..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
šulda

Re: Bionafta - neškodlivost?

Příspěvek od šulda »

lefort píše:Člověk by čekal, že se jedná o popis Alfy 4C... :mrgreen:
:wink: :twisted:
skodovkar » 66kW není zrovna raketa a pokud je k tomu mizerná údržba, viz vzducháč, tak co chtít :mrgreen: Ale sedí se v tom blbě, to souhlasím.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Bionafta - neškodlivost?

Příspěvek od NOVON »

šulda: Jj,vzducháč se doporučuje u TDI při každé výměně oleje..
Jinak by měl škodovkář zajet na diag a nechat si zkontrolovat předvstřik,čidlo teploty nafty i vody a nalogovat váhu vzduchu..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Návštěvník

Re: Bionafta - neškodlivost?

Příspěvek od Návštěvník »

Se stejným autem jsem jel někdy v r. 2005 nebo 2006 do Itálie. Bylo služební a mělo najeto něco málo přes 100 tis. km. Dodnes si pamatuji, jak mne celkově sr.alo, jen ta spotřeba byla fakt zázračná: hlavně podle PP, realita byla holt už "reálnější". Ale nejvíc mne dostalo, když jsem se na hranicích mezi IT a AT (tehdy ještě standardně fungovaly hraniční kontroly na přechodech) snažil předjet rodinku s plně naloženou AR 147 1,6 benzín (evidentně jeli na dovolenou ne sever) a navzdory tomu, že já jel sám s pár kg zavazadel, se mi to proti tomu dálničnímu stoupání nepodařilo. Přitom pocitově to auto "jelo", jenom holt člověk nesměl mít srovnání s okolním provozem.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Bionafta - neškodlivost?

Příspěvek od skodovkar »

NOVON píše:šulda: Jj,vzducháč se doporučuje u TDI při každé výměně oleje..
Jinak by měl škodovkář zajet na diag a nechat si zkontrolovat předvstřik,čidlo teploty nafty i vody a nalogovat váhu vzduchu..
Bude, bude. Mimochodem jak má velký vliv čidlo teploty vody u tohoto dieselu? Čidlo je tam špatné, byl jsem na to upozorněn a chci ho vyměnit- ukazuje méně.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Bionafta - neškodlivost?

Příspěvek od lefort »

Jak už jsem tu psal, měli jsme chrochtávku s tímto motorem a připadala mi dobrá, ovšem jen do té doby, než jsme přesedli do za skoro stejnou cenu pořízeného Mondea :shock:
Návštěvník: ten pocit, že to jede je dán tím koncernovým TDI zátahem "vocpoda", který ovšem po překročení ani ne 3tis. otáček/min. hodně rychle skončí...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Bionafta - neškodlivost?

Příspěvek od NOVON »

Skodovkar: Co ukazuje méně?To čidlo teploty vody je zdvojené pro budík i ECU motoru..Pokud ukazuje méně do ECU,tak to samo problém je..
Kup jen origo HELLA,u čidel se šetřit nevyplácí..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Bionafta - neškodlivost?

Příspěvek od NOVON »

lefort: Tak osmiventily tahají obecně "jen odspodu"...To mi právě vyhovuje u benzínu i dieslu..Nerad motory vytáčím,aby to jelo..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Bionafta - neškodlivost?

Příspěvek od Pitris »

Ale právě ta výkonostní špička začínající v otáčkách, kde někteří už končí....:wink: To ale nic pro "naftu".
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět