bezvodý líh s benzínem

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

2233

bezvodý líh s benzínem

Příspěvek od 2233 »

Prosím o skušenosti s mícháním lihhu s benzinem.
Mám favorita (karburátor) r.v 91, v práci mám přístup k bezvodému lihu, proto se chci zeptat jestli ho mohu lít do nádrže s benzínem. Zajímalo by mě v jakém poměru, kamoš ma škodu 120 a dává 1:1, a hlavně jestli mýchat se specialem, nebo s naturalem95. Děkuji za odpovědi
Návštěvník

Re: bezvodý líh s benzínem

Příspěvek od Návštěvník »

2233 píše: v práci mám přístup k bezvodému lihu, proto se chci zeptat jestli ho mohu lít do nádrže s benzínem.
Znamená to, že máš možnost ho krást? :roll:
PKod

Příspěvek od PKod »

moc konkretniho neporadim, jenom jsem v jedne knize o biopalivech cetl, ze problem lihu je v korozi a degradaci casti palivoveho systemu. Take ma velke vyparne teplo proti benzinu coz sice muze zvysit mnozstvi nasavane smesy ale take zpusobit problemy se studenym startem. Doporucuje se michat do benzinu cca 20procent lihu ale maximalni hranice je bez uprav motoru asi 70. lepsi je startovat na benzin a az po ohrati motoru pripojit michane palivo. To se ale hur realizuje.

Ted jsem se zeptal pritele google(a) a nasel toho spoustu tak sem dam jenom to zajimavejsi. ostatni si jiste najdete sam

http://www3.fs.cvut.cz/web/fileadmin/do ... 103_01.pdf

http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php ... b2a4b409cb

http://www.tc.cz/dokums_raw/alkoholovap ... 360339.pdf
PKod

Re: bezvodý líh s benzínem

Příspěvek od PKod »

Anonymous píše: Znamená to, že máš možnost ho krást? :roll:

nemuzu nereagovat:
nejsem sice tazatel ale nevim proc se ptate takto jizlive na zdroj lihu. Je vam do toho... pokud teda nejste okradenym. Priste alespon poradte neco k tematu.
To je zavist nebo co? Koukam ze asi specialita CR. To ze nekdo jezdi na lih od zamestnavatele preci neznamena ze ho krade. Jak Vas to napadlo? Nedavno se me ptal soused, jestli mu ze sluzebniho auta kterym jsem prijel domu nedam naftu. Nenechal si vysvetlit, ze pokud jedu sluzebkou soukrome platim si naftu sam. Nechape ze nemam duvod okradat zamestnavatele ci kohokoliv jineho, dostavam preci svou vyplatu. On chodi do hospody misto do prace a zavidi, dela chudaka... a taky jim je ale v jinem smyslu slova.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Zajímavý názor. Pokud není člověk okradeným, nic mu do toho není. Hmmmm... :o

Tazatel napsal "...v práci mám přístup k bezvodému lihu" a ne "mám možnost koupit", tak proto můj dotaz. Zloděje nesnáším bez ohledu na to, zdali okrádají mě nebo někoho jiného.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jerry3 »

Anonymous píše:Zajímavý názor. Pokud není člověk okradeným, nic mu do toho není. Hmmmm... :o

Tazatel napsal "...v práci mám přístup k bezvodému lihu" a ne "mám možnost koupit", tak proto můj dotaz. Zloděje nesnáším bez ohledu na to, zdali okrádají mě nebo někoho jiného.
Já se přidávám! On to totiž v každém případě stejně nakonec musí "někdo" zaplatit. A tím "někdo" je obvykle daňový poplatník, tedy každý z nás.
2233

Příspěvek od 2233 »

děkuji za rady k mému tématu, a těm chlapíkům co se tak zajímají jestli ten líh kradu, můžu říct jen to že mě ani ve snu nenapadlo, že se někdo bude zajímat o původ toho lihu, snad jen ten, co sám krade a mrzího že zrovna ten líh krást nemůže.
2233

Příspěvek od 2233 »

A za další nemám pocit že zrovna daňoví poplatníci mají platit líh který používá někdo jiný, zítra mi přivezou nový auto, taky mi ho zaplatí daňoví poplatníci????
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jerry3 »

"Všichni kradou, nikomu nic nechybí...", či jak to přesně znělo. Ale to byl, je a bohužel (pro ty ostatní) vždy bude jen mylný dojem! Protože cokoli kdokoli komukoli kdy ukradl, způsobil tím někomu škodu, byť tím "někým" je jakoby "neviditelná" část společnosti (např. obec), nebo společnost celá, tedy státní rozpočet. A jesliže někdo napíše, že "má v práci přístup k...", pak tím přinejmenším naznačuje, že nehodlá "řádně nakupovat"! Také mám např. "přístup k litinovému poklopu na ulici před vlastním prahem" a přesto neuvažuji, zda by se "náhodou nedal nějak využít"...
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jerry3 »

2233 píše:A za další nemám pocit že zrovna daňoví poplatníci mají platit líh který používá někdo jiný, zítra mi přivezou nový auto, taky mi ho zaplatí daňoví poplatníci????
V naší společnosti je bohužel až příliš mnoho lidí, kterým daňoví poplatníci zaplatili nejen to nové auto! Vždyť jen kolik každého z nás stála sanace bankovního sektoru - a ty peníze se přece "neztratily" (v pravém slova smyslu toho slova), těch si někdo prostě užil a pravděpodobně ještě dlouho užívat bude!!!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

2233 píše:A za další nemám pocit že zrovna daňoví poplatníci mají platit líh který používá někdo jiný, zítra mi přivezou nový auto, taky mi ho zaplatí daňoví poplatníci????
Tak to je pocit chybný. Pokud jezdíš na palivo, které nebylo řádně zdaněno, dopouštíš se daňového úniku. Proto se leckde ve světě paliva barví aby mohlo být kontrolováno, zdali lidé nejezdí na nezdaněné palivo.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Anonymous píše:Tak to je pocit chybný. Pokud jezdíš na palivo, které nebylo řádně zdaněno, dopouštíš se daňového úniku. Proto se leckde ve světě paliva barví aby mohlo být kontrolováno, zdali lidé nejezdí na nezdaněné palivo.
Zloděje taky rád nemá, ale daňový únik spočívající v používání ekologického paliva mě nechává chladným. Spíš mě s@rou takoví vyčuránci co jsou věčně daňově na nule nebo ve ztrátě, pobírají všechny možné dávky a vlastní haciendy atd.
byloObrázek
je Obrázek
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jako daleko lepší nápad než vymejšlet využití nezdaněných, třeba i "ekologických" paliv mi přijde následující postup:

Uvážit, zdali jízda autem, kterou hodlám podniknout, je nezbytná a zdali se věc nedá vyřešit jinak.

Dále, když už musím jet, tak jedu jako člověk a ne jako vymatlanec. Lehkou nohou, "spýváním s proudem", citlivou jízdou ušetřím více peněz za palivo, gumy, brzdy, atd., než ředěním paliva nějakým lihem. Motor spaluje to palivo, na které byl stavěn a jeho opotřebení je minimální.

Poslední, ale možná nejdůležitější věc: Jedu bezpečně a to má pro mě větší hodnotu než skvělý pocit z ošizení státu na daních.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Podla mna je toto diskusne forum zamerane na techniku a nie na medziludske vztahy. Takze prispevky typu "urcite to ukradol" a podobne by ste si mali nechat pre seba.
Otazka bola stanovena dost jasne a odpovedi k nej je len par.. ostatne offtopic, aj kvoli tomu klesa odbornost tohoto fora a casto je veelmi tazke dopatrat sa ku vecnym odpovediam ku teme hlavne kvoli ludom ktory nemaju cim prispiet k danej teme len zanasat forum dristami :(
Petr1968

Etanol

Příspěvek od Petr1968 »

Klid pánové.Bavte se odborně. Takže Léto: 3:1 MAX. Zima 1:1 MAX .E75 léto.E50 Zima. Při větších koncentracích lihu v palivu to hůř startuje a než se to ohřeje má to tendenci zdechat a cukat.Favorit BMM 40kw
Odpovědět