Benzín od Globusu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

mates_lancer

Benzín od Globusu

Příspěvek od mates_lancer »

Ahoj, nedávno jsem vzal plnou v globusu v Praze na Zličíně, auto nic moc nejelo a zdá se mi, že mám nějakým způsobem zanesený palivový filtr a vstřiky, je to možné? (šetřit na benzínu se má, ale rozumně)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Až to vyjedeš, natankuj u značkové pumpy, přidej aditivum pro čištění vstřikování, třeba STP je dobré. Jestliže příčinou snížení výkonu byl skutečně nekvalitní benzín, mělo by se to postupně zlepšit.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:Až to vyjedeš, natankuj u značkové pumpy, přidej aditivum pro čištění vstřikování, třeba STP je dobré. Jestliže příčinou snížení výkonu byl skutečně nekvalitní benzín, mělo by se to postupně zlepšit.
Dobře, máte s tím nějaké zkušenosti? Mám přeci jenom drahé auto a nerad bych ho zničil.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
Anonymous píše:Až to vyjedeš, natankuj u značkové pumpy, přidej aditivum pro čištění vstřikování, třeba STP je dobré. Jestliže příčinou snížení výkonu byl skutečně nekvalitní benzín, mělo by se to postupně zlepšit.
Dobře, máte s tím nějaké zkušenosti? Mám přeci jenom drahé auto a nerad bych ho zničil.
Asi už jsem ho zničil tím, že jsem natankoval v globusu. Člověk si říká, že to nemůže být tak zlé, když tam tankuje tolik lidí.. Já bych jim to zavřel tyhle benzínky!
mates_lancer

Příspěvek od mates_lancer »

Asi to nebude tak zlý, že. Piodle mě to může jenom pomoci. Přeci jenom ve válci je určitej tlak, tak se to tam spálí, ale jde o to, jestli to bude mít vliv jen při jedné aplikaci, protože jestliže asni, tak by mě zajímalo, jeslti to nebude mít nějaký špatný vliv na těsnící kroužky v motoru.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

mates_lancer píše:Asi to nebude tak zlý, že. Piodle mě to může jenom pomoci. Přeci jenom ve válci je určitej tlak, tak se to tam spálí, ale jde o to, jestli to bude mít vliv jen při jedné aplikaci, protože jestliže asni, tak by mě zajímalo, jeslti to nebude mít nějaký špatný vliv na těsnící kroužky v motoru.
nalej do nadrze BG 44K
vice se muzes dozvedet tady www.44k.cz
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
mates_lancer píše:Asi to nebude tak zlý, že. Piodle mě to může jenom pomoci. Přeci jenom ve válci je určitej tlak, tak se to tam spálí, ale jde o to, jestli to bude mít vliv jen při jedné aplikaci, protože jestliže asni, tak by mě zajímalo, jeslti to nebude mít nějaký špatný vliv na těsnící kroužky v motoru.
nalej do nadrze BG 44K
vice se muzes dozvedet tady www.44k.cz
Tak to je pecka!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
Anonymous píše:
mates_lancer píše:Asi to nebude tak zlý, že. Piodle mě to může jenom pomoci. Přeci jenom ve válci je určitej tlak, tak se to tam spálí, ale jde o to, jestli to bude mít vliv jen při jedné aplikaci, protože jestliže asni, tak by mě zajímalo, jeslti to nebude mít nějaký špatný vliv na těsnící kroužky v motoru.
nalej do nadrze BG 44K
vice se muzes dozvedet tady www.44k.cz
Tak to je pecka!
především pro kešeňu.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
Anonymous píše:Až to vyjedeš, natankuj u značkové pumpy, přidej aditivum pro čištění vstřikování, třeba STP je dobré. Jestliže příčinou snížení výkonu byl skutečně nekvalitní benzín, mělo by se to postupně zlepšit.
Dobře, máte s tím nějaké zkušenosti? Mám přeci jenom drahé auto a nerad bych ho zničil.
Začalo to blbnout hned po natankování? Jestli ano, tak to bylo pravdopodobně benzínem. Některé motory jsou skutečně na kvalitu benzínu choulostivé, naopak u některých se to vůbec neprojeví. Až tam dáte jiný benzín, tak uvidíte, co to bude dělat. Že by tento benzín zničil motor pochybuji, to by se tam musel dát technický, tak mizerné benzíny zase u pump nemají, i když se někdy stane, že motor cuká nebo má nižší výkon. Značkové přípravky na čištění vstřikování stojí tak kolem 150 korun a motoru rozhodně neublíží, spíše naopak, někdy se srovná i nepravidelný volnoběh a zlepší akcelerace. Jestli máte drahé auto a chcete chvíli pojezdit, tak raději tankujte u značkových pump, ale nemusíte brát hned třeba drahý Shell Power, i když se někomu osvědčil, také se zde o tom diskutovalo.
Pepa

Příspěvek od Pepa »

Osobně, když se mi někde povede z nouze natankovat s*it, tak to řeším postupným dotankováváním co se vejde a první polovinu nádrže tankuju N98, říkám si, že jestli je tam částečně natakovanej šmejd, tak to N98/N100 alespoň trochu srovná - samozřejmě to ale nemusí být jen o oktanech...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pepa píše:Osobně, když se mi někde povede z nouze natankovat s*it, tak to řeším postupným dotankováváním co se vejde a první polovinu nádrže tankuju N98, říkám si, že jestli je tam částečně natakovanej šmejd, tak to N98/N100 alespoň trochu srovná - samozřejmě to ale nemusí být jen o oktanech...
Jak se motor po natankování špatného paliva chová, myslím tím konkrétně Váš automobil.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
Anonymous píše:
Anonymous píše: nalej do nadrze BG 44K
vice se muzes dozvedet tady www.44k.cz
Tak to je pecka!
především pro kešeňu.

pro kesenu, jak ty pises to bude pecka, az budes muset menit nejaky soucastky, timhle tomu predejdes ...z vetsi casti...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
Pepa píše:Osobně, když se mi někde povede z nouze natankovat s*it, tak to řeším postupným dotankováváním co se vejde a první polovinu nádrže tankuju N98, říkám si, že jestli je tam částečně natakovanej šmejd, tak to N98/N100 alespoň trochu srovná - samozřejmě to ale nemusí být jen o oktanech...
Jak se motor po natankování špatného paliva chová, myslím tím konkrétně Váš automobil.
Nejde do otáček, značná prodleva akcelerace, motor klepe na volnoběh, svíčky nové lambda nová zapalovací kabely nové.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše: nalej do nadrze BG 44K
vice se muzes dozvedet tady www.44k.cz
Kravin je na tohle forum hromada a prevazne od anonymu, reklam je tu uz mene, ale reklama a takovahle kravina zaroven je tu snad poprve.

mates_lancer: Benzinem z Globusu Tve problemy s velkou pravdepodobnosti zpusobene nejsou. Benzin je v zasade stejny jako jinde a jezdi na nej (bez problemu) spousta ridicu.
Samozrejme chyba se muze stat vsude a muze se do nadrze CS dostat jine palivo nebo dokonce palivo nekvalitni. Jiste problemy nejsou zajem CS a pro tento pripad je na miste uplatnovat reklamaci u CS. Dalsi moznost je pri neuspechu reklamace proverka COI.

Nadruhou stranu je velka pravdepodobnost, ze palivo je naprosto v poradku a Vas by to stalo nemale naklady za rozbory (znalecky posudek).

PS: hazet spinu umi kazdej...
Pkod

Příspěvek od Pkod »

Kurna, pisu o anonymech a sam se zapomenu podepsat...
Odpovědět