Benzin E10 vs. auta

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od pepoh »

prijde mi utopia, aby hocjaka pumpa na uzemi sk nerespektovala zakon o E palive. :mrgreen:
jedine E0 na uzemi sk je plyn.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
BMW
Příspěvky: 126
Registrován: úte lis 28, 2017 16:15

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od BMW »

Este som tak rozmyslal,aby som nemusel tankovat tento drahy "100 oktan"ci by nebolo lepsie dat tu E10 a pridat viacej vifu mozno by to tu biozlozku vyzralo...alebo ostat pri drahom "100 oktane"? :roll: Lebo cca 1,50 za liter benzinu je nehorazna cena :evil:Skoda ze nebyvam pri ceskych hraniciach samozrejme imaginarnych :mrgreen: Zlate cesko tam by som tankoval natural 95 :wink:
BMW X1 (E84) xdrive 18d
Ravenol VMP 5W30
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od jarson1 »

vsak klud, pepoh práve objavil vsade dostupné palivo E0, tak žiadnu paniku :)

Budme ale realisti.
Keby mi islo len o prevadzku približovadla spotrebného - napríklad mám staru feldu, co má tak akurát dost a melie z posledného a proste musím jazdit týmto autom, lebo inu možnost nemám , tak idem co sa paliva týka po cene a je mi jedno co to urobí s autom. Budem jazdit na E10 , lebo je najlacnejšia dostupná a hotovo, kým to pojde...
....alebo to predam a kupim iné, ktoré toto páliť môže...nakoniec, tiež už dnes ich je kopec k dispozícii za pár šupov.

Alebo mam Auto ku ktorému mám nejaký vztah, alebo proste nejaký dovod , že mi na nom záleží, a potom kaslem na cenu paliva. Budem si ho hýčkať a jazdit pre radost. A na kazdodenné pracovné hltanie kilometrov , kvoli nákladom , holt budem musiet riešit inú možnost.
Oboje dokopy nejde.

Osobne to vidím tak, že Hondu degradujem na spotrebák a Carina bude relaxacná kára.
A keby to nestacilo, prípadne by medzirocne ekopakovia "prilievali " Ecka coraz viac a prestalo by to byt unosné, potom nastupi variant Pepoh a jeho riešenie E0. Nakoniec R18A od hondy s tým ako prax ukazuje nemá žiadny problém.
Proste už som z toho celeho unavený a nemám chut to donekonecna riešit. Co je dostupné vieme, co može ktoré auto pálit vieme tiež. Možno nevieme celkom detailne co vsetko sa pokaká, ked to nedodržíme, ale to je fuk, proste stačí vediet, že to je zlé. Ani u rakoviny nemám potrebu dopodrobna skumat jej mechanizmus zkazy , stačí min vediet, že zabíja. Tu je to podobné.
Obávam sa , že toto vlákno už nic nové, prevratné, k danemu problému neprinesie .... :?
Proste sa budeme musiet prisposobit podmienkam, tak ako pred nami trabantisti a po nich "olovisti".
Predsa nás neznechutia nejakí ekoteroristi :)
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
maran5
Příspěvky: 127
Registrován: pát dub 07, 2017 18:45
Bydliště: ...vidím Tě dvojmo

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od maran5 »

Tak teď jsem se díval,že benzín Maxxmotion 95 je dostupný na některých čerpačkách OMV v Bratislavě a dále na hlavních tazích.Ať obsluha vyvalí dodací listy,počítejte s tím,že se může a asi bude šklebit a cukat-rafinerie,typ biokomponentu a přítomnost aditiv tam musí být uvedena.Musíte být nároční,chlapáci,stejně jak já,při ceně 34,30Kč/litr mi ani nic jiného nezbývá :lol:
O2 FL 09 1.8 TSI 118kW spotřeba oleje 0,5l/10tis.km
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od Misojogi »

benzín Maxxmotion 95 je dostupný na některých čerpačkách OMV v Bratislavě
mozes prosim menovat konkretne ze kde? pojdem to osobne overit a natankovat si
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
maran5
Příspěvky: 127
Registrován: pát dub 07, 2017 18:45
Bydliště: ...vidím Tě dvojmo

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od maran5 »

Ještě než se mi zasekl počítač,tak jsem zjistil,že Maxx95 je na OMV Lamačská cesta 1B, ale bude jich tam alespoň ještě dalších 5.Mrkněte sem,když kliknete na detail stanice,zobrazí to dostupná paliva https://www.omv.sk/sk-sk/cerpacie-stani ... ich-stanic

Počítám,že budete muset oproti obyč. Super 95 přihodit tak 8-10centů na litr,ale neváhal bych to aspoň zkusit.Měl by mít modro-zelenou barvu,mám s ním jen ty nejlepší zkušenosti :wink:
O2 FL 09 1.8 TSI 118kW spotřeba oleje 0,5l/10tis.km
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od Brembo »

No Benzina v SR má v každom prípade ceny pomerne vysoko.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od jarson1 »

maran5 - je to jedno, každá ba95 , nech je kolko chce motion, ak sa predáva na SK, musí byt po novom roku vo verzii E10. Ale dik za snahu.
jedine co má E5 a je k dispozícii na uzemí SR su BA98 , teda známe premiovky alebo inak ludovo 100-vka benzíny.
Ale chcel som iné...jazdím druhu nadrž toho jedu E10 v honde ( tam je povolený). Musím ale povedat, že nesledujem žiadne extra negatívum, dokonca sa mi zdalo, že spotreba isla mierne dole. Ale to je zatial iba pocit. Naschvál som to vselijak skúsal co to urobí a tak...proste nie je to celkom porovnatelné s mojimi bežnými jazdami... Síce to Vifujem, to je pravda, ale to som odnedávna robil aj s E5-kou.
Tak ti nevím Bohumile... :roll: bude treba pár nádrží vypálit a uvidíme.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od Pedro »

J1-
A co cekals? Si rozumny, podle info ne mladej blbecek, tak se fakt nic nestane.
Ja lil e85 do Corolly 1990.
Pomer uz jsem psal, kdysi. No to bylo kecu. Duvod? Tehdejsi fy mi proplacela vsechny jizdy. Soukr i sluz.
Tak jsem to zkusil. Daval jsem Vifinu o trochu vice. Bylo to v divne dobe, mi osobně, fuj..., i finančně.
Corolla pak odprodana do Toysbirky, bo v CZ atypicka.
Uz chrape, pry v muzeu.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od pepoh »

https://www.youtube.com/watch?v=ATGSBi1kBl0 asi to nebude tak moc zhave..
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
emge
Příspěvky: 369
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od emge »

Na túto tému bol dobrý článok na stránke Topspeed:
https://www.topspeed.sk/dalsie-fakty-o- ... ujte/16906

Podstatný rozdiel medzi súčasnými benzínmi E10 a "prémiovými" benzínmi E5 je v tom, že prémiové benzíny neobsahujú vôbec etanol, ale zložku ETBE. Tá odstraňuje množstvo problémov, a hlavne - nie je hygroskopická. Lebo je to práve naviazaná voda, ktorá spôsobuje väčšinu problémov.

A otvára sa aj možnosť, aby výrobcovia dodali na trh nové "prémiové" benzíny s nižším oktánovým číslom (95?). Ovplyvniť to môže aj dopyt.

Ja som zatiaľ natankoval do Felicie na Slovnafte EVO 100Plus a uvidím, ako sa situácia vyvinie. E10 s etanolom tankovať neplánujem.
Už pri E5 som dosť vyberal, rozdiely v správaní sa motora boli evidentné. SHELL Fuelsave bola úplná s*ačka. Dobré skúsenosti som mal s OMV (na čerpačke, kde bol vyšší obrat) a v poslednom období som tankoval uTech na JOPI. S tým benzínom auto "ožilo".
http://www.jopics.sk/paliva
Ale momentálne majú len E10.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od Brembo »

dnes som bol v Suzuki pre vidlicu a tak sme hodili reč okolo servisu a tak. Servisný technik mi povedal,že sučasné bio benzíny sa rapídne podpisuju na palivovej sustave moto. Korozia,oxidácia je bežný jav a čiastočne to zlepšuju aditíva-no odstránit korozívny charakter paliva uplne nedokážu. Dost si to odnášaju vstrekovače a palivové čerpadlá. Na niektorých moto menia palivové čerpadlá v rámci záruki.A to nebola reč o E10
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od Pitris »

https://youtu.be/mpmyfaDWca4?t=24
Já do Hondy CBR dávám VERVU 100 a občas i tam přidám VIF. Snad se s tím ta holka nějak vypořádá :wink:
Do auta N95 s VIFem - když ten už doaditivovaný, tak VIF 1 : 2000. Ale u nás snad E10 ještě (dlouho) NE
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od Pedro »

Kluci, netrapte se kravinama.
Muj bejvaly Hornet, přes rok nejezdil, ano s vyšší Vifinou a pak po prskani a obcasnem vynechání, v poho ustalil volnoběh. Sytic pul min, maximalne.
A v nadrzi cca 5L.
Jezdi dodnes, jakozto stroj v autoškole s dvojtyma riditkama. :D
Alma taky pres rok stala skoro s prázdnou bandou a Vifi, po oziveni, zadny problém. Pak rok a neco fungovala co by sluzebni auto a tahac. A muj hodně dobry zivitel. (ji jsem rovnez neosidil).
Neprojevil se E5.
Mejte klidne spani.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od Jerry3 »

Já ho tedy rozhodně klidné nemám, poněvadž už E5 spolehlivě likviduje membrány čerpadel karburátorů zahradní techniky. Jejich výměna už mne stála dost peněz a tam, kde je obtížné opravnou sadu sehnat, řeším, zda ty stroječky rovnou vyhodit, nebo se k nim pokusit sehnat jiné karburátory s membránovým čerpadlem. :x
Odpovědět