Benzin E10 vs. auta

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od Misojogi »

slovnaft je medzi slovakmi sproste slovo, nepochopil som preco.
mozno kvoli tomu ze ho vlastni madarsky MOL ... Ja som to nikdy nikdy vazne nad tym nezamyslal ale su aj takito ludia, ktorym Oskar Vilagi vadi, co narobim s tym? ja sa vacsinou pohybujem medzi ludmi ktori toto neriesia .....
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od Brembo »

tak neviem,ked natankujem Fuel Save alebo Jopi trade mám tiež 53 cetánov a protipenivostnu prísadu-len cena je iná. Shell 1,030 a Jopi 0,969. Tak neviem,prečo by som mal priplácat za obyčajnu naftu od Slovnaftu,len s prikrášleným názvom a cenou.
Oskar Világi je podvodník a zlodej so skvelími vztahmi s podsvatím a prašivým klamárom a tlčhubou Bugárom-človek ktorého riadi Világi a za službičky Bugára mu dá občas zobnut z nejakého kšeftu..
Naposledy upravil(a) Brembo dne pon kvě 25, 2020 18:58, celkem upraveno 2 x.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od bloke »

:wink: :evil:
Tiež by som nič nemal ani proti MOLu, a vôbec nie voči Slovnaftu, keby sa do nich tak slonoporcelánovo nesrali (až finálne klincovo k faktickému zániku Slovnaftu - nedobrovolným vyvlastnením posledných SK akcionárov pred pár mesiacmi). Keby som mal vypísať všetky pripomienky, prečo ich obchádzam, tak zaplnia také dve A4.
Ale už som tu heslovito viacraz spomínal.

Jopi - to sú tiež nejakí výtečníci, s kontaktami na spomínaných molov v SR
https://www.aktuality
https://www.aktuality
https://www.aktuality

Ani tie ich MOL palivá na Slovensku nie sú asi vždy to, čo marketingovo prezentujú (bez bioetanolu, E5 a podobné fóry).
Naposledy upravil(a) Pitris dne ned kvě 17, 2020 20:36, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Ty odkazy smazány. S politikou běž(te) do zadele!! Admin
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od Brembo »

zákon je jasný,bio tam musí byt !!!! Nafta 7%,benzín 9 až 10%
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od tonny »

jarson1 píše: Pointa je totiž v tom, že pestovanie surovín pre biopalivá vzalo príliš vela priestoru pre pestovanie potravín , ako pre ludí , tak pre zvierata. A nejde o pár políčok repky v našich končinách. Celosvetovo su to mega plochy kukurice a trstiny. Popri nich je náš repkový problémik ako sedmikráska uprostred hektára buriny.
Problémy s nedostatkom potravín na seba nenechali dlho cakat, jedna vlna už tu bola a bude sa to opakovat stále dokola. Proste nožnice sa roztvárajú - na jednej strane menej potravín a na druhej strane viac ludí. Takže ako sa vraví, "tudy ne, přátelé".
Když jsem dočetl Tvůj příspěvek, musel jsem se zasmát. Nevěřil jsem, že by si to konečně někdo uvědomil, jde přeci o kšeft, který podporuje zelená politika. Zeptal jsem se strejdy Googla a opravdu jsou tu články i v češtině. https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/eu ... 5900fea04/
Takže alespoň dnes pro mne dobrá zpráva, že to s tou E10 nebude tak žhavé jako u Vás na Slovensku. :wink:

Také jsem si říkal, co pak s tou ropou, když bude tolik baterkoaut, že už jí pak nebudou muset pančovat. :D
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od bloke »

Dúfam, že tie ascendenty konečne zaklapnú :), nech je už koniec tejto pomýlenej tlačenky v podobe ultimatívneho 7,5 - 10% bioetanolu na pokusných králikoch v SR.

*Odkedy sa OMV pochválili so zmenou prímesí v maxxmots, tak už mi ani neodpovedali, či ide pre trh SR stále výhradne o rakúsky benzín, ani na % ETBE a bioetanolu ni ťuk. Pred pár mesiacmi som pritom dostával odpovede v priebehu dňa, celkovo asi 4 maily behom pár dní (teda kedy by ma niekto lenivý v infolinkovej práci považoval trebárs za otravného).

A cena sa nám došplhala takmer k 1,40 EUR/l za jediný v SR dostupný benzín E5 (cena OMV), teraz v neznámej podobe, no tak teda že díky, radšej nie.
Ešte keď som čítal občasné pepohove pripomienky, že sa aj iné svinstvá primiešavajú do palív, tak im v našej krajinke, kde je možné záujmovým skupinám presadiť všetko, nijak zvlášť neverím.
maran5 píše: Co se týče budoucnosti,očekávám jednoznačně,že bude ukončena výroba MEŘO a ethanolu,začíná to už hodně probublávat na světlo a začíná to být už i dokonce politicky neudržitelné,těch negativních vlastností a okolností je tam tolik,že ani neexistuje varianta udržitelnosti na 2-3 roky dopředu.Letos v prosinci začíná oficiálně Věk Vodnáře,high-tech znamení vynálezů a inovace(pozitivní),takže za nějakou dobu nebude problém vyrobit cokoli z čehokoli.A naopak. :lol: :wink:
*Edita 28.7.20 Tak dovolenkové obdobie, odpoveď som napokon dostal aj teraz.
Potvrdenie pre MM100+ = stále pôvod AT, a zloženie len cez nahliadnutie "Presné parametre produktu vrátane podielu ETBE a bioetanolu ...na ktorejkoľvek čerpacej stanici OMV na Slovensku (tzv. Certifikát kvality produktov OMV)."
Lenže - takže, u nás nebude len s domiešaným ETBE ako v ČR, už na jar som totiž čítal k MM100+ E5 vyjadrenie, že "obsahuje do 5% bioetanolu s prímesou ETBE".

V SR rvú všetci do celej škály benzínov ten kukuričný ETOH ako najatí, OMV aspoň sumárne neprekročí 5% bia (ETOH s ETBE) v tzv. prémiovom palive, na rozdiel od Slovnaft MOLí.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
BMW
Příspěvky: 126
Registrován: úte lis 28, 2017 16:15

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od BMW »

Vcera som po velmi dlhom case natankoval natural 95 + vif.Chcel som vediet ci bude nejaka zmena po dlhom jazdeni na 100 oktan.A veru bol som dost prekvapeny auto malo kludny tichy chod motora akceleracia vyborna spotreba tiez normal...Ako je to riadny diabol tato E10 ale musim povedat ze sa mi paci viac ako 100 oktan :oops: Predsa je na natural 95 vacsia vytoc a je cerstvejsi ako 100-vka.Len casom mam obavy ze si to auto odskace.Nevie niekto ci vifko zneskodni tu biozlozku celu v tom benzine?Alebo ho staci cim najskor vyjazdit a natankovat cerstvy?
BMW X1 (E84) xdrive 18d
Ravenol VMP 5W30
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od Mirec 29 »

Zmenu nečakaj ihneď... počkaj až vyjazdíš nádrž natankuj znovu a sleduj...určite rozdiel je no príde trošku neskôr si myslím...
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od pepoh »

vif ma antikoroznu zlozku
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od Pitris »

Nějak mi nevadí že jsme v tomto pozadu :)
Byť nás to taky dožene :( https://www.mix24.cz/povinny-podil-bios ... .sznhp.box
Ale naštěstí Natural 98 totiž biosložku nemá obsahovat ani do budoucna....:wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od Colommbo »

Motoru mého eMBéčka by palivo E10 vadit nemělo, tankování prémiových paliv třeba aspoň na střídačku však v budoucnu vyloučit nemohu (istota je guĺomet)... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od Hombre »

A bude se zase čarovat, benzín B95 v zahraničí je lepší, než naše B98. Tak se do toho opřou a budou prodávat B95 bez biosložky pod B98 a poznáme kulové.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od Colommbo »

Nějaký střelec/vykuk si to možná lajzne, obecně bych takové obavy nesdílel...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od Bramborak3 »

BMW píše:Vcera som po velmi dlhom case natankoval natural 95 + vif.Chcel som vediet ci bude nejaka zmena po dlhom jazdeni na 100 oktan.A veru bol som dost prekvapeny auto malo kludny tichy chod motora akceleracia vyborna spotreba tiez normal...Ako je to riadny diabol tato E10 ale musim povedat ze sa mi paci viac ako 100 oktan :oops: Predsa je na natural 95 vacsia vytoc a je cerstvejsi ako 100-vka.Len casom mam obavy ze si to auto odskace.Nevie niekto ci vifko zneskodni tu biozlozku celu v tom benzine?Alebo ho staci cim najskor vyjazdit a natankovat cerstvy?
Záleží co máš za motor a zda máš pro deklarovany vykon v Tp psaný benzin Ba98 nebo 95. Ja natankoval ba95 a vif, ( protože Millers oils +2 oktan došel ) a rozdíl v reakci na plyn a akceleraci jsem teda kurva poznal..
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Benzin E10 vs. auta

Příspěvek od Bramborak3 »

Pitris píše:Nějak mi nevadí že jsme v tomto pozadu :)
Byť nás to taky dožene :( https://www.mix24.cz/povinny-podil-bios ... .sznhp.box
Ale naštěstí Natural 98 totiž biosložku nemá obsahovat ani do budoucna....:wink:
Pro mě podstatna informace...
Odpovědět