Aral Ultimate diesel

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Janek

Aral Ultimate diesel

Příspěvek od Janek »

Pokud jezdíte do Německa či Rakouska,natankujte si naftu ARAL ULTIMATE DIESEL,a budete tak vyprdlý z výkonu a tichosti,že se vám už žádnou pančovanou břečku v ČR nebude chtít tankovat.
mipesa
Příspěvky: 763
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Taky jsem slyšel, že je tahle nafta dobrá.Měl bych jet v nejbližší době do Německa tak jí prubnu a dám vědět.
apach

Příspěvek od apach »

v testech vyšla velmi dobře jak u nás, tak v Německu, takže to rozhodně žádná břečka nebude...
mipesa
Příspěvky: 763
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Musím potvrdit kvalitu Aral ULTIMATE DIESEL.Měřeno podle pal.PC.Průměrná spotřeba klesla o 0,75l na 1000 km,výkon motoru je znát, chod motoru mírně klidnějí a dynamičtější, kouřivost jsem moc nesledoval, ale natankoval jsem si dvacku sebou domu tak to zhodnotim.Náklady jsem moc nepočítal.Vyjel jsem cca 2 a půl nádrže(180 l).
sportka

Příspěvek od sportka »

Ta úspora nic moc 0,75l na 1000km to je slaby.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

sportka píše:Ta úspora nic moc 0,75l na 1000km to je slaby.
Asi se překlepl, myslel na 100km, ne?
mipesa
Příspěvky: 763
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Anonymous píše:
sportka píše:Ta úspora nic moc 0,75l na 1000km to je slaby.
Asi se překlepl, myslel na 100km, ne?
..ne je to skutečně brané na 1000 km.Prvních 1000 km na Naší naftu.Prům. spotřeba 6,91)dálnice+města,okresky), dalších 1000 km 6,16(dálnice 120-180km/h, cca 300 km na tempomat)),další nastavení jsem nedělal, ale nyní je průměr 6,13 l(Opel Vectra Caravan 1,9 CDTi, 88 kW).Jel se mnou ještě kámoš z oktávkou 1,9 TDi 77kW a ten měl ještě větší rozdíl ve spotřebě a také tu naftu hodnotí pozitivně.
sportka

Příspěvek od sportka »

Že ta nafta má vliv na chod motoru je jasny,ale srovnávat jízdu namixovanou /město,dálnice,okresky / s jízdou jenom po dálnici a porovnávat spotřebu to se asi nedá.
mipesa
Příspěvky: 763
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Ultimate jsem již vyjezdil, než jsem jel pro Naší naftu tak na PC byl průměr 5,96, jízda směs.Tak to asi opravdu o něčem svědčí.Je mi jasné, že nemůžu počítat pozitivum spotřeby na specificky jiném provozu.Je pravda, že s tím autem nyní jezdí hlavně "paní, co se mnou bydlí doma" a ta má určitě lehčí nohu než já.
Odpovědět