Aky sporak je lepsi ? plyn alebo elektrina ?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Marekk

Re: Aky sporak je lepsi ? plyn alebo elektrina ?

Příspěvek od Marekk »

rousini píše:Já to nečet celé, tak se omlouvám jestli to už někdo zmínil. Já mám sklokeramiku a už bych ji nekoupil.
Je to taková fiflena na uvaření brambor a podobných sraček. Jakmile potřebuješ hodit na pánev 2 flákoty nebo prudce orestovat třeba 1kg masa, tak ta deska není schopna okamžitě přisouvat dostatečné množství tepla a maso začne pouštět vodu, dusit se a je to mezi půlkama.

Nejsem kuchař, ale navařit dovedu a kolikrát se doma najím líp než v hospodě, hlavně v těch drahejch...
Na plynovým sporáku je na pytel, že prskající omastek se připéká na hořáky, stojánky a celé je to horší na údržbu.

Takže sklokeramiku, když chceš mít pořádek, plynové hořáky, když chceš uvařit něco víc než omáčku v kastrolu.

Prostě kuchařina je řemeslo, dělá se rukama, je při tom bordel a potřebuje adekvátní prostory - svoji dílnu. To jen my někteří blbci jsme si udělali kuchyni v obýváku a vyšperkovali to kotelnou - krbem :mrgreen:
Ahoj, moc se mi líbí že máš super přehled, když už tady řešíme kuchyni, tak se tě zeptám, manželka po mě chce koupit nový dřez a já se bojím těch granitových - nejradši byh koupil něco takového ale ona mě pořád tlačí aby to mělo hezký design. Já se prostě bojím že to nevydrží že se to rozbije, máš s tím zkušenosti nebo někdo z okolí?Díky za rady!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aky sporak je lepsi ? plyn alebo elektrina ?

Příspěvek od Pitris »

Toto přes dobrou omáčku smrdí reklamou :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Aky sporak je lepsi ? plyn alebo elektrina ?

Příspěvek od rousini »

Marekk píše:
rousini píše:Já to nečet celé, tak se omlouvám jestli to už někdo zmínil. Já mám sklokeramiku a už bych ji nekoupil.
Je to taková fiflena na uvaření brambor a podobných sraček. Jakmile potřebuješ hodit na pánev 2 flákoty nebo prudce orestovat třeba 1kg masa, tak ta deska není schopna okamžitě přisouvat dostatečné množství tepla a maso začne pouštět vodu, dusit se a je to mezi půlkama.

Nejsem kuchař, ale navařit dovedu a kolikrát se doma najím líp než v hospodě, hlavně v těch drahejch...
Na plynovým sporáku je na pytel, že prskající omastek se připéká na hořáky, stojánky a celé je to horší na údržbu.

Takže sklokeramiku, když chceš mít pořádek, plynové hořáky, když chceš uvařit něco víc než omáčku v kastrolu.

Prostě kuchařina je řemeslo, dělá se rukama, je při tom bordel a potřebuje adekvátní prostory - svoji dílnu. To jen my někteří blbci jsme si udělali kuchyni v obýváku a vyšperkovali to kotelnou - krbem :mrgreen:
Ahoj, moc se mi líbí že máš super přehled, když už tady řešíme kuchyni, tak se tě zeptám, manželka po mě chce koupit nový dřez a já se bojím těch granitových - nejradši byh koupil něco takového ale ona mě pořád tlačí aby to mělo hezký design. Já se prostě bojím že to nevydrží že se to rozbije, máš s tím zkušenosti nebo někdo z okolí?Díky za rady!
Já dizajn dřezu neřeším, pro mě je to jen výlevka na přebytečné tekutiny. Abych zbytečně neplýtval místem na kuchyňské lince opatřil jsem si dřez zabudovaný do zdi (vertikálně) se speciální antiadhezní vrstvou, doplněný elektromagnety po obvodu, které dovedou svým pulsujícím silovým polem lokálně eliminovat gravitaci a udrží hladinu v obvyklé poloze vzhledem k instalační poloze dřezu.
Firma Drainmatrix vyvíjela projekt původně určený do kosmického programu, ale pak někomu došlo, že tam to půjde vyřešit jednodušeji a tak to pustili ke komerčnímu využití.
Co mám informace asi 2 roky staré, tak se to dalo dohledat už jen na izraelské Heuréce, ale je to trošku vopruz s hebrejštinou.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Aky sporak je lepsi ? plyn alebo elektrina ?

Příspěvek od skodovkar »

Využiji tento OT :mrgreen:
Kdo se vyzná ve sporácích? Mora A2379 nejede v případě, že není zapnuta do proudu. Je tam plynový hořák, a zapalovací elektroda, která hází jiskru při stlačení tlačítka. Potud je vše dobře.
Jenomže vedle každého hořáku je ještě jedna jakási elektroda, která nic nedělá. Plyn nešel zapnout ani sirkou. Je možné, že by sporák měl elmag. ventil, který by byl ovládán tou druhou elektrodou, která by byla teplotním čidlem? :|
Jsem z toho naprosto zmaten :shock:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Aky sporak je lepsi ? plyn alebo elektrina ?

Příspěvek od Jerry3 »

Tedy ne že bych se v tom vyznal, ale předpokládám, že jde o ochranu před únikem plynu v případě, že není přítomen plamen. Jinak řečeno, přívod plynu odblokovává elektroventil.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Aky sporak je lepsi ? plyn alebo elektrina ?

Příspěvek od pepoh »

mam nejaku amicu, bez elektriny to jde, ale treba sirku a drzat zatlacene (syci plyn), kym sa nenahreje ta ochrana. potom ide furt. asi to je bimetal bazmek, ten extra cudlik v plameni :?:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Aky sporak je lepsi ? plyn alebo elektrina ?

Příspěvek od skodovkar »

Něco takového to asi bude :idea:
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Aky sporak je lepsi ? plyn alebo elektrina ?

Příspěvek od Brembo »

Mám electrolux,vrch plyn,truba elektirna multifunkčná-elektrické zapalovanie plamena. JJe to ochrana,tá tzv dalšia elektroda je snímač teploty,ked sa nezapáli plyn-je prerušená dodávka plynu. Bez elektriny je nefunkčná. Pri spustení horáka je nutné držat niekolko sekundzapalovanie,i ked už plyn horí. Inak je prívod plynu po pustení zapalovania uzavretý. u modelov Bez elektrického zapalovania no s bezpečnostnu funkciou je nutné držat stlačený prívod plynu ešte dlhšie.Elektrická rura zase je nefunkčná-ked sa na displeji nenastavý čas po výpadku prudu.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Aky sporak je lepsi ? plyn alebo elektrina ?

Příspěvek od Ital »

Ke dřezům: Při nedávné rekonstrukci kuchyně (tedy spíše se jednalo o výměnu nábytku) jsem rovněž narazil na výměnu dřezu. Dnes se dávají do skříněk a možností je jakoby spousta, ale když se nastaví parametry, zas tak moc jich není. Pokud se nechce drahý luxus, tak granitový nebo ten takzvaný granitový nebo nerezový. K luxusním jen perličku, co jsem slyšel od odborníků: paní měla keramický krásný dřez za cca 35000,- Kč. Bohužel jí do něj spadl hrnec a dřez praskl. Tak si objednala nový za 35000,- Kč. Když ho montovali, bohužel s ním klepli a ulomili roh. Tak ho zas odvezli a dodali nový (za 35000,- Kč). Ten třetí už ona jistě neplatila, ale je to docela ilustrativní příklad. Touto cestou jsem se vydat nechtěl. Vybíral jen tedy jen mezi granitem, jakogranitem a nerezem. Poté, co jsem na fórech zjistil, že granitový také občas praskl, světlý se špinil k neumytí a montuje se s výrazným přesahem nad pracovní desku (dřez má celkem vysoký "lantr"), vybral jsem nakonec nerez. Dá se vybrat i takový, který má výšku nad desku jen v rozměru síly jeho plechu, ale tam jsem nenašel pro mě dostatečnou sílu plechu. Nějaký "papírový" dřez jsem vyloučil předem a v síle kolem 1 mm (což je dnes skoro maximum) jich také zas tolik není. Nakonec jsem vybral dřez Teka o síle 1 mm, záruka 75 let :D . Hlavně mě uklidnilo, že mě přežije 8) . Nad desku nějaký ten mm vystupuje, ale ne tolik jako granitový. Hrnce do něj padat mohou a údržba je velmi jednoduchá. Hadr a setřít odkapávač. Nejsem dáma, nicméně v kombinaci s vhodnou barvou pracovní desky (v našem případě bílo-šedý mramor) vypadá i dobře. Další poznatek je k lesklému povrchu kuchyně - jestli je to problém na údržbu - on není povrch jako povrch, mám kvalitní (vysokotlaký laminát, celkem se hůře shání a není levný, česky zvaný umakart) a v barvě slonová kost to vůbec problém není. Až se divím. Samozřejmě nikdo nechodí a schválně po tom nemaká. K tomu umakartu - dříve se vyráběl ve vzhledově ne tak atraktivních povedeních, v lesku ne, ale zas byl i v síle 1 mm, což při likvidaci (staré kuchyně) je na rozbrusku. Dnes i na pracovní desky (dřevotříska 40 mm a povrch HPL z jedné strany) je v síle 0,5 mm. Dá se to řezat, třeba výřezy na dřezy (se rýmuje :D ). Deska ze staré kuchyně má 20 mm dřevotřísku a HPL o síle 1 mm z obou stran ve stejném dekoru! To by dneska nikdo nevyráběl. A pilou by to zkusil řezat jen jednou 8) .
Odpovědět