Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

shark
Příspěvky: 17
Registrován: úte dub 14, 2020 14:03

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od shark »

Bramborak3 píše:Rozhodíš akorát dobře namíchaný olej Mobil fs 5w50. Ten má v sobě vše potřebné i pro gufírka. Tim že je formulovan pro motory co už olej žerou. Takže se na aditiva zvlášť vyser...Sežen Mobil Fs 5w50 který je ověřeně z trhu z Německa a spol a klid. Ja mám najeto 382 tis na 330i a ted si motor sežral na 750 km cca 2 deci oleje 10w50. Takže tak. Ale zase mám konceptně úplně jiny motor. Nicméně troufnu si tvrdit, že ti Fs 5w50 sníží spotřebu oleje oproti původnímu 5w40 na cca 0,6 - 0,7 l na 1800-2000km. Což je na ten obří motor přijatelná spotřeba.
Dík za radu :wink: Dobre teda dám tam čistý fs 5W-50 a uvidím aká bude sporteba oleja.
Ak to začne v budúcnosti žrať viacej ako doteraz, tak potom porozmýšľam nad aditívami ...
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od pepoh »

uvazujem tak ze pruzna cast bude nejaky syntetik guma, mozno aditivum ich trochu nabobtna a zacnu trochu viac tesnit.
ale ak su vypalene, a zdeformovane teplom a casom, asi moc aditvum nepomoze...
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od Colommbo »

shark: Z vlastní zkušenosti soudím, že na nedostatečně fungující (ztvrdlá) ventilová gufera žádné aditivum nepomůže. U své předchozí Omegy (2.6 V6, 5,75 litru olej. náplň) jsem vyzkoušel leccos, marně. Jsou-li příčinou zvýšené spotřeby oleje právě gufírka, řešením je jen jejich výměna (spotřeba oleje z cca třičtvrtě litru na tisíc km klesla na necelý litr během výměnného intervalu 12tis.km.) Výševiskózní olej maličko pomoci může, fakt jen trošku. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
shark
Příspěvky: 17
Registrován: úte dub 14, 2020 14:03

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od shark »

pepoh píše:uvazujem tak ze pruzna cast bude nejaky syntetik guma, mozno aditivum ich trochu nabobtna a zacnu trochu viac tesnit.
ale ak su vypalene, a zdeformovane teplom a casom, asi moc aditvum nepomoze...
Colommbo píše:shark: Z vlastní zkušenosti soudím, že na nedostatečně fungující (ztvrdlá) ventilová gufera žádné aditivum nepomůže. U své předchozí Omegy (2.6 V6, 5,75 litru olej. náplň) jsem vyzkoušel leccos, marně. Jsou-li příčinou zvýšené spotřeby oleje právě gufírka, řešením je jen jejich výměna (spotřeba oleje z cca třičtvrtě litru na tisíc km klesla na necelý litr během výměnného intervalu 12tis.km.) Výševiskózní olej maličko pomoci může, fakt jen trošku. :)
Asi máte pravdu. Ja iba špekulujem ako oddialiť tú výmenu gufier :cry: :lol: Je to kopec roboty, motor musí von. Dá sa to urobiť aj s motorom v aute, ale treba nato nejaké špeciálne nástroje atď .... :roll:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od Colommbo »

Já se toho taky bál, ač motor ven není třeba, úplně stačila představa demontáže hlav. Takže jsem jezdil a doléval, až mi kamarád řekl o svém známém mekánikovi, který umí gufera vyměnit bez sundání hlav(y.) Nejdřív udělal jemu 16v čtyřválec a mně že by gufera udělal taky. Tož jsem do toho hned skočil a povedlo se. Když mi předával auto, říkal, že véšestku už raději nikomu slibovat nebude... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od Bramborak3 »

Mě současné 330i spapalo 0.8 l na 2400km a mám pořád 2mm pod horní měrku. Takže dolivat půl litru budu až tak za 1000km. Coz je v pohodě. 10w50 je dobrá volba zvlášť při 390 tis km...
Odpovědět