Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

shark
Příspěvky: 17
Registrován: úte dub 14, 2020 14:03

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od shark »

Jerry3 píše:Proto je ze strachu o studené starty nejlepší zničit si motor olejem s nízkou viskozitou. :mrgreen:
Preto by som tam nikdy nedal menej ako 5W-40.
Neviem, či náhodou v USA nedávajú dokonca 0W-30 do týchto motorov :roll:
shark
Příspěvky: 17
Registrován: úte dub 14, 2020 14:03

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od shark »

pepoh píše:
shark píše: Neskôr to bralo 1l/600 - 1000 km oleja.
toto je wartburg teritorium :?
Wartburg s logom BMW na kapote :lol:
shark
Příspěvky: 17
Registrován: úte dub 14, 2020 14:03

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od shark »

Pitris píše:Ty popsané problémy jsou nejspíš opravdu důsledkem přetažených výměn oleje, bo 30 tkm je velká PRASÁRNA, ale když motor produkuje více tepla, je vhodnější (ne-li nutný) olej s vyšší tepelnou odolností (vyšší "letní" viskozitou). Proto xw50. A 5w kvůli těm studeným pocukům....
Mobil1 5w50 FS má aditiva pro už jetější motory (podobně jako Valvoline MaxLife - ten je ale 5w40), Yacco Galaxie GT 5w50 je základ PAO+ester, a ten Ravenol VST 5w40 obsahuje docela nabušený aditivační balíček pro zatěžované motory. Každý z nich jde na ochranu motoru trošičku jinak, ale všechny hóódně dobře. Včasná výměna je ale základ.
Ďakujem za tipy. Teda Mobil 1 FS 5W-50 alebo Ravenol VST 5W-40.
Ďalšia výmena oleja bude za 2000 km, to bude tak cca za 2 mesiace. Dovtedy sa rozhodnem, ktorý tam dám :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od Pitris »

Ten Mobil1 5w50 by mohl trošku snížit spotřebu oleje.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
shark
Příspěvky: 17
Registrován: úte dub 14, 2020 14:03

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od shark »

Bramborak3 píše: Nezlob se na mě, ber to jako realitu. Ale takto jezdit s 4.4 L motorem je teda velká prasárna a rozežranost...A je to škoda motoru. Na to si kup Fabiu za 35 tis...A nebo mnohem lepší pokud to dopravní situace dovolí kolo, Autobus. Protože na ten studený motor jde do ovzduší nejvíc sraček. Nechci tady moralizovat, ale každy se tak chovat...Aspon trošku schovívavý k život.prostředí. Už ted je u nás v ČR takový pudní sucho...a ti dementi řeší jen vymyšlenou korunu...Už mě jebou. A Jerry3 mě to kdysi říkal, olej 5w50 se defakto v zimě zahřeje dřív jak 0w40 nebo 5w40. Vetším odporem právě. S ním se nehádej. Chytrý chlapík. Ale 7.5-8 L oleje se v tom motoru rychle zahřeje tak houby za 5 km... Muj motor 330i je po 6 km v zimě lehce vlažný...
A ako mám s tým jazdiť teda ??? Na dlhé trasy (dialnice a pod.) mám naftu. No ja to vidím tak, že keď s tým autom spravím mesačne takto 800 - 1000 km, AJTAK budú celkové emisie nižšie, ako keby som s tým za ten mesiac spravil napr. 3000 km. Samozrejme na studený štart je bohatá zmes a z toho sú vyššie emisie ako keby bol motor zohriaty, ale dá sa iba polemizovať o koľko. Predsa ten motor je homologovaný pre EU trh tak musí spĺňať EU normy, aj za studena :!: .

"Nechci tady moralizovat, ale každy se tak chovat..." - každý nebude chcieť jazdiť s 4.4L V8 a mať spotrebu 14-15l/100 km za studena v meste

"A je to škoda motoru" - s tým súhlasím. Ten motor má byť v DE na dialnici pri 250 km/h. No musí pretrpeť aj mestské výletíky do tesca a pod. :) A keď na to umre tak bohužial, spraví sa mu dôstojný pohreb a pomodlíme sa zaňho :cry: :lol:

"a ti dementi řeší jen vymyšlenou korunu" - a vidíš, ako sa zlepšilo ovzdušie jak prestali lietať lietadla ? Ale ne tie autá majú veľké emisie treba ďalší filter, 0.5l objemu motoru, olej 0W-00 a 3-4 turba :roll:

"S ním se nehádej." - ja sa s nikým nehádam ani sa nechcem hádať.

"Ale 7.5-8 L oleje se v tom motoru rychle zahřeje tak houby za 5 km" - je tam 8.5l oleja. Nemôžeš porovnávať zohrievanie 30i vs 50i :!: To sú dva konštrukčne odlišné motory. Vyhľadaj si obrázky motoru N63. Ja nehovorím, že za 5 km je olej v prevádzkovej teplote. Ale vlažný tiež není, ani v zime pri -10 C. Po 5 km v zime je teplota vody už 90 C, v lete 95+ C (ten motor má prevádzkovú teplotu vody 105 C). Po 5 km v zime na motore ruku dlho neudržíš.
Po 10 km v zime (-10 C) ten motor musí byť v prevádzkovej teplote - to sú prevažne aj trasy ktoré jazdí denne (tých 5 km je skôr výnimočne)
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od Bramborak3 »

Pitris píše:Ten Mobil1 5w50 by mohl trošku snížit spotřebu oleje.
To rovnež Ravenol Hvt 5w50. Za super penize super olej s malou odparnosti
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od Pitris »

Asi ano....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od Bramborak3 »

shark píše:
Bramborak3 píše: Nezlob se na mě, ber to jako realitu. Ale takto jezdit s 4.4 L motorem je teda velká prasárna a rozežranost...A je to škoda motoru. Na to si kup Fabiu za 35 tis...A nebo mnohem lepší pokud to dopravní situace dovolí kolo, Autobus. Protože na ten studený motor jde do ovzduší nejvíc sraček. Nechci tady moralizovat, ale každy se tak chovat...Aspon trošku schovívavý k život.prostředí. Už ted je u nás v ČR takový pudní sucho...a ti dementi řeší jen vymyšlenou korunu...Už mě jebou. A Jerry3 mě to kdysi říkal, olej 5w50 se defakto v zimě zahřeje dřív jak 0w40 nebo 5w40. Vetším odporem právě. S ním se nehádej. Chytrý chlapík. Ale 7.5-8 L oleje se v tom motoru rychle zahřeje tak houby za 5 km... Muj motor 330i je po 6 km v zimě lehce vlažný...
A ako mám s tým jazdiť teda ??? Na dlhé trasy (dialnice a pod.) mám naftu. No ja to vidím tak, že keď s tým autom spravím mesačne takto 800 - 1000 km, AJTAK budú celkové emisie nižšie, ako keby som s tým za ten mesiac spravil napr. 3000 km. Samozrejme na studený štart je bohatá zmes a z toho sú vyššie emisie ako keby bol motor zohriaty, ale dá sa iba polemizovať o koľko. Predsa ten motor je homologovaný pre EU trh tak musí spĺňať EU normy, aj za studena :!: .

"Nechci tady moralizovat, ale každy se tak chovat..." - každý nebude chcieť jazdiť s 4.4L V8 a mať spotrebu 14-15l/100 km za studena v meste

"A je to škoda motoru" - s tým súhlasím. Ten motor má byť v DE na dialnici pri 250 km/h. No musí pretrpeť aj mestské výletíky do tesca a pod. :) A keď na to umre tak bohužial, spraví sa mu dôstojný pohreb a pomodlíme sa zaňho :cry: :lol:

"a ti dementi řeší jen vymyšlenou korunu" - a vidíš, ako sa zlepšilo ovzdušie jak prestali lietať lietadla ? Ale ne tie autá majú veľké emisie treba ďalší filter, 0.5l objemu motoru, olej 0W-00 a 3-4 turba :roll:

"S ním se nehádej." - ja sa s nikým nehádam ani sa nechcem hádať.

"Ale 7.5-8 L oleje se v tom motoru rychle zahřeje tak houby za 5 km" - je tam 8.5l oleja. Nemôžeš porovnávať zohrievanie 30i vs 50i :!: To sú dva konštrukčne odlišné motory. Vyhľadaj si obrázky motoru N63. Ja nehovorím, že za 5 km je olej v prevádzkovej teplote. Ale vlažný tiež není, ani v zime pri -10 C. Po 5 km v zime je teplota vody už 90 C, v lete 95+ C (ten motor má prevádzkovú teplotu vody 105 C). Po 5 km v zime na motore ruku dlho neudržíš.
Po 10 km v zime (-10 C) ten motor musí byť v prevádzkovej teplote - to sú prevažne aj trasy ktoré jazdí denne (tých 5 km je skôr výnimočne)
Tak ale kvuli 5km jet 4.4 obsahem...no takto myšleno. Ano pak jezdis i dal. To jsem nevěděl, že tak brzo zahřáté..Ja mam taky v - 8st vodu po 5km na 90st. Ale olej tou dobou bude max 40.. Ale jestli maš i teplotu oleje...super vec.Ano to jsem rád, že se příroda čistí...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od Pitris »

Olej (potažmo motor) se prohřeje podstatně později než chladicí kapalina.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od Jerry3 »

Pitris píše:Olej (potažmo motor)...
...potažmo celý agregát.
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od Bramborak3 »

Jerry3 píše:
Pitris píše:Olej (potažmo motor)...
...potažmo celý agregát.
Ano to že je olej na 90st ještě neznamená, že je prohřáty cely agregát...
shark
Příspěvky: 17
Registrován: úte dub 14, 2020 14:03

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od shark »

Bramborak3 píše: Tak ale kvuli 5km jet 4.4 obsahem...no takto myšleno. Ano pak jezdis i dal. To jsem nevěděl, že tak brzo zahřáté..Ja mam taky v - 8st vodu po 5km na 90st. Ale olej tou dobou bude max 40.. Ale jestli maš i teplotu oleje...super vec.Ano to jsem rád, že se příroda čistí...
Teplotu oleja tam nemám, musel by som zobrať diagnostiku a pozrieť to počas jazdy. Niekedy to skúsim pozrieť, celkom má to zaujíma, koľko stupňov C ma ten olej po napr 5-6 km, 10 km atď..
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od pepoh »

shark píše:
pepoh píše:
shark píše: Neskôr to bralo 1l/600 - 1000 km oleja.
toto je wartburg teritorium :?
Wartburg s logom BMW na kapote :lol:
aspon ma katalyzator :wink: :mrgreen:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od Pitris »

Při množství spáleného oleje které tím katíkem proletělo bych řekl že ten už to stejně bude mít brzo za sebou.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
shark
Příspěvky: 17
Registrován: úte dub 14, 2020 14:03

Re: Aký olej do BMW V8 Twinturbo

Příspěvek od shark »

Pitris píše:Při množství spáleného oleje které tím katíkem proletělo bych řekl že ten už to stejně bude mít brzo za sebou.
Tam sú 2 katalyzátory, každý pre 1 rad valcov, takže si ten olej rozdeľujú 50/50 :lol:
V novembri 2019 to bolo na EK a hodnoty CO a HC skoro nulové, lambda tiež ok hodnoty.
Preto myslím, že tie katy budú ešte ok. Určite ale majú niečo (dosť) za sebou :|
Odpovědět