Aku kupit Gola sadu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Aku kupit Gola sadu?

Příspěvek od Pedro »

Maggi mi smakuje i samotny... V Gaspacu taky nepoznam rajdy vs protlak. Tedy v ČR, venku to asi nesidi, nebo maj lepší ingr :mrgreen:
Cvakajici ventily..., bez komentu. Se serizenim to nema nic spol.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Aku kupit Gola sadu?

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:Obdoba téhož: "Cinkají ti ventily, nech si je seřídit." (pro nechápavé = dnešní LSPI) :mrgreen:
Zvoní zvoní chudák píst, chudák píst!
Pročpak musel proti tlaku lízt?
Turbo milované, turbokompresor.
Tupý ovladač je krutý agresor!
Cheš-li píst něžně pohladit,
musíš si pěkně podřadit!
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Aku kupit Gola sadu?

Příspěvek od Jerry3 »

:wink: :lol:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Aku kupit Gola sadu?

Příspěvek od Jerry3 »

Durex píše:Jde o to,že se toto spojení zažilo a lidi na to slyší,tak proto se asi pořád používá ... navíc klasické uhlíky tam prostě nejsou,takže se nelže...
Trochu jsem o tom přemýšlel a vymyslel jsem mnohem adekvátnější výraz: bezkartáčový. Jednak jde o přesný překlad anglického "brushless", jednak "uhlík" je primárně název prvku, výraz "bezuhlíkový" tedy navozuje "nepřítomnost uhlíku", což je samozřejmě blbost.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Aku kupit Gola sadu?

Příspěvek od Durex »

On ten výraz už existuje a používá se. Viz třeba tu:

https://www.gme.cz/bezkartacove-dc-motory

Mě je to jasný. Je problém,když se běžně používá názvosloví uhlík třeba tu:
https://www.uhliky-do-naradi.cz/?gclid= ... gLGAvD_BwE

a mělo by se to nazývat třeba jako tu:

https://www.elektro-motory.cz/uhlikove-kartace-drzaky/

I když pak se taky píše o uhlíkách
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Aku kupit Gola sadu?

Příspěvek od Brembo »

Z Proxonu som už vyrástol. Je to len priemerná kvalita za elitnu cenu. Príklad frézka Proxon vyderžala 3 minuty frezovania-cena 13€ za frézku,potom hlavička odletela,bola nalepená. čínske zázračné frézky sada za 9,96€,10ks v sade,ešte ani jedna nezlyhala. Nie som síce zástancom číny,no niekedy sa skrátka iné nedá jednoducho zohnat-príklad frézok do vzduchovej mini brusky. U toho klbového prevedenia je problémom samotný klb,rohatka v račne vydrží podstatne vačšie zataženie,než ten klb.
Naposledy upravil(a) Brembo dne stř říj 24, 2018 8:43, celkem upraveno 1 x.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Aku kupit Gola sadu?

Příspěvek od Brembo »

u aku vrtačiek su uhlíky problémom,pretože sa nedaju menit. U kvalitného náradia to nevadí,maju velmy dlhu životnost. U lacného čínskeho prefabrikátu to už ale neplatí. Problémom bude u toho tzv. bezuhlíkového motora elektonika,tá je zle vyladená už u lacnejšieho uhlíkového prevedania-nekonštantná regulácia otáčok,v niektorých polohách skokovo. Ako sa bude tá elektonika správat u lacného náradia,ked značková vrtačka v bezuhlíkovom prevedení stojí nad 350 € ?
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Aku kupit Gola sadu?

Příspěvek od Jerry3 »

No a pak třeba zjistíš, že motor je sice "bezuhlíkový", ale zároveň také "bezložiskový"... :mrgreen:
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Aku kupit Gola sadu?

Příspěvek od tonny »

A nebo že ten motor se pro různé výrobce vyrábí na jedné lince daleko na východ. Dnes nic nového.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aku kupit Gola sadu?

Příspěvek od BigBang »

Ono se to ele. nářadí nemusí vyrábět daleko na východ, často se vyrábí nedaleko od našich severozápadních hranic, kousek od Chemnitzu...
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Aku kupit Gola sadu?

Příspěvek od Misojogi »

nejake diskusie na nete na tuto temu
ludia pisu co sa im osvedcilo
skusil som informacie z diskusie zhrnut do kratkeho prehladu aby to clovek nemusel vsetko citat

https://forum.autobazar.eu/naradie-aka- ... 50542.html
https://www.bmwklub.sk/bmw-pokec/naradi ... 86779.html
http://www.bmwklub.sk/bmw-nakupna-porad ... 70772.html
http://www.bmwklub.sk/bmw-pokec/sada-na ... 60997.html
Výhoda Proxxonky je že má atypickú dlžku predlžovacích nadstavcov, v spojení s inou golou si potom človek nemá problém vyskladať ideálnu dlžku predlženia. Určite to nejeden servisák pozná ked bud kúsok chýba, alebo treba o kúsok menej. Samozrejme ja mám tých predlžení tolko že mi nerobí problém naskladať aj viac ako 0,5m ked treba. Tot som fotil tie nádstavce jednomu pánovi, ktorý maturoval nad tým ako na motorke vymeniť sviečky ked mu to nijak nevychádza
Mne sa kedysi niekto chválil že kúpil za dobrú cenu sadu očko-vidlicových klúčov a ked som mu z nej vytiahol 8 + 10 a povedal nech sa pozrie na to očko ako presne je opracované a ukázal mu následne 8 + 10 z mojich klúčov tak pochopil prečo bola dobrá cena...

Na nejakej 13 či 17 to až tak človek nezbadá, ale tie menšie sú dobré akurát tak na to aby si človek utrhol hrany na matici
nemám dôveru v náradí, kde je všetko v jednom kufríku, od goly, cez vidlicové klúče až dokonca po kliešte

Chcem golu, kúpim golu, chcem sadu TORX, kúpim extra sadu TORX, chcem vidlicové/očkové klúče kúpim extra sadu, chcem kliešte, kúpim to čo treba

Nehovorím že to musí byť horšia kvalita, ale dá sa to jednoducho zistiť na očkových klúčoch pri pohlade na vlastné oči, treba zobrať očko nejakú 8 a pozrieť sa na ten tvar, že či sa s tým dá niečo povoliť, alebo je to hodné len na ztrhnutie hrán
zda sa ze najviac chvalia KStools TRIUMF a Proxon
pripadne take Gedore,Bahco, Tona, Jonesway.
alebo
ATX, Honiton, Proteco a Triumf , Lincos,
Fortum(ponuka dozivotnu zruku)
taiwansky vyrobca FORCE.- pomerne neznama znacka ale naradie je velmi kvalitne a za dobru cenu
take drahsie znacky ako BETA, HAZET, WURTH.
Absolutna TOP-špička v náradí je americká SNAP-ON
STANLEY je taky lepsi cinsky smejd
extol ponuka 3 stupne produktov - craft, premium a industrial.

-----
vraj je kvalitna Cimco ...
mannesmann, BGS, STAHLWILLE
Na udery kladivom su rovne ockove kluce este lepsie nez vratidlo, kedze sila uderu posobi priamo v ose a nie mimo ako cez orech. Len musi byt dost presny a tvrdy, nech sa nezozuje...
keď tonu tak len starú zdedenú po dedovi, nové sú už nič moc
Práve toto že nové tony už patria inému výrobcovi...S tými starými čo sme na kombajnoch stvárali to až neni možné čo to vydrží...Novu Tonu neodporúčam kvôli račni tam sa po krátkom uživani prepína vypinač smeru a nie len na jednej ale na všetkých čo som mal alebo videl. plati aj pre veľkú aj malu račňu :D
Wera je kvalitka ja už robim v obore už nejakych 15rokov a vzdy som to bral ako velmi kvalitnu znacku
Proxxon je Taiwan vyrobca,a cenou by som povedal skor priemer
To tu budes niektorym nymandom zbytocne vysvetlovat. Klasicky dementny styl buchat po racni kladivom, pripadne ju este nadstavit metrovou trubkou, ked to nejde. A momentovy kluc je najlepsi, lebo ma dlhu rucku a da sa po nom dobre skakat...

Na povolovanie je trhak a ked treba vacsi moment, tak sa trubkou nadstavuje vratidlo. Racna sa pouziva az ked je skrutka povolena na zrychlenie prace. Ked sa naradie pouziva tak ako ma, tak aj lacna racna z Tesca vydrzi dlho.
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Aku kupit Gola sadu?

Příspěvek od Misojogi »

Co sa tyka rozsypanych racni, zaklad je nepouzivat racnu na povolovanie srobov, len na demontaz. Na samotne povolenie treba pouzit vratidlo alebo trhak, az ked srob povoli, potom nastupi racna. Momentovy kluc sa takisto pouziva az na precizne dotiahnutie, nie ze sa s nim zasrobuje kompletne cely srob napravnice. O povolovani momentovym klucom uz ani nehovorim. Kto si nedava pozor, tak racnu za chvilu znici, pretoze pri povolovani zakusnutych srobov vacsinou nevyvijate silu presne v osi racne, ale vselijako ju skrivite a potom sa vyloga cely ten mechanizmus.
Ja mozem velmi odporucit sadu naradia Hitachi z Hornbachu. Kupoval som tu mensiu s 1/4" racnou a dlhymi orechmi + bity, torxy a tak. Stala nejakych 20 EUR, ale zatial si pocina velmi dobre. Male 1/4" vratidlo dokonca prezilo povolovanie srobu na prevodovke, kedy som to mini vratidlo nadstavil metrovou trubkou (velke vratidlo sa nezmestilo)...bez problemov vydrzalo, ani sa neohlo, nic. Bezne lacne sady su makke, vratidla sa ohybaju, orechy sa hned vyzuvaju, popraska chrom...najradsej mam bud take tie strieborne matne orechy, alebo uplne top su matne cierne orechy do razoveho utahovaku, ale tie su dost drahe. Ked kupujem samotne orechy alebo racne, trhaky a tak, tak beriem znacku toptul z intercars, pripadne este sonic.
tiez pouzivam zasadne iba proxxon cca 12rokov, predtym tona..uz len koli tomu ze ked chytim inu znacku do ruky tak to nesedi na tych spojoch ako proxxon. to je ako s kliestami ked porovnam wiha alebo solingen s nejakym narexom... uz to neni ono. treba si vyskusat.. kamarat zas neda dopustit na jonnesway,aj ked sa mu lamu imbusove bity :D
jedna podstatna vec - proxxon je naozaj NEHRDZAVEJUCI, nielen na papieri, a vydrzi aj kyselinu z baterie.
VELKY rozdiel je vyrobok pred Y2K a po nom...a to neplati len pre sersam....bohuzial po tom datume sa aj znacky priblizuju cine...cize to ma clovek skoro jedno, ak sa ti to paci tak si to kup...
bežná 1/4 račňa čo j v proxxon sadách je nič moc, ale ja som si kúpil druhú tiež proxxon takú čiernu račňu a tá je super
Tak tak u Proxxona boli dost nepodarene tie 1/4" male racne bez packy tie sa dost kazili.Ale tie a uz nepredavaju nahradili ich inym modelom.
Proxxon predavame už dobrých 10rokov,Tona dopadla velmi zle na to aka to bola znacka kvality.
a este kvalitne je YATO
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Aku kupit Gola sadu?

Příspěvek od Jerry3 »

Wera anebo KRAFTBOX. :wink:
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Aku kupit Gola sadu?

Příspěvek od Misojogi »

vie niekto ako sa pouziva razovy ockovy kluc?
Obrázek
Obrázek
Očkový kľúč na rázové uťahovanie, používa sa spolu s kladivom na uťahovanie veľkých skrutiek a matíc
to ako vazne mam po nom trieskat kladivom?
vzdy som si myslel ze 12 hran ma mensi zaber ako 6 hran a ked tresnem kladivom (v smere rotacie) tak len donicim hrany na srobe
a trieskat zboku kolmo na os srobu asi zmysel nema a trieskat v osi srobu mozem aj tak (niektori vraj pouzivaju priklepovu vrtacku na uvolnovanie srobov co som bol sokovany)
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Aku kupit Gola sadu?

Příspěvek od Misojogi »

a uz vobec si neviem predstavit trieskat po otvorenom kluci (nastastie 6 hran)
Obrázek
to ma ako vydrzt a neohnut sa, nezapruzit a nezlomit sa?

pripadne ak je naozaj taky tvrdy tak da sa na neho pouzit lesenarska trubka? a potiahnut?
Naposledy upravil(a) Misojogi dne sob lis 03, 2018 23:06, celkem upraveno 2 x.
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Odpovědět