Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Brembo »

Turtle Wax gél je lepší-má dlhšiu výdrž,len sa blbšie aplikuje. Na vonkajších plastoch vydrží dost dlho,na gume sa to sleduje obtiažnejšie-je matný. Ten W5 na pneumatiky nie až tak zlý,len sa niekedy musí aplikovat i 2x,takže cenovo je na tom rovnako,ako Armorall a podobne.Teraz testujem profi čistič plastov Sonax,svetlé plasty s drsným povrchom sa čistia dost obtiažne.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Pedro »

Ja se taky zastánu W5 peny na gumii. Sedici ma na kastli hafo plastu, tmaveho a vydrzelo to na nem celou dovolenou, slunce It a lijaky na dalnici pres Alpy. Cista voda, ani se auto neuspinilo.
Dva tydny pred tim byl Fiat na kompletní hygienicke akci v pry super čistírne. Interiér ok, cisty a nakonzervovany drzi. Venkovni oplasteni a gumii za tyden nejezdeni vypadaly, jako ze na nich nic aplikovat vano nebylo. Pred dovcou aplikovany Lidl drzi stále, samozřejmě jiz pomalu bledne.
Nejlepší zkušenosti mam u aut (zalezi na materiálech) na inter s Amoralem, exterir s W5. Bez kompromisů.
Vyhradne s penou, nikoliv,, mlikem,,.
Podotykam, ze Alma ma vetsinu inter a palubky z měkkého materiálu, tvrdych plastu minimum. Interier mam jeste predfejsliftovy 1997-98. Zmineny Amoral na venkovni vevi nee. Kdyz za par hodin uschne, lokalni fleky a sisuje.
Na moderni auta z tvdych plastu ci co to je za recyklaty, to asi bude jinak.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Pitris »

:wink:
bjukemen píše:Pitris nemozes porovnavat W5 s armor all penazny rozdiel je vysoky.. W5 pripravky funguju dobre len ako vidim si voci nim zaujaty
W5 možná funguje. Pěna na pneu ale ve srovnání s Armor-Allem ne. Možná je W5 lepší jak Regum, ale na vikinga nemá ani omylem (a možná ve finále ani cenou, bo sice už nevím kolik stála ta pěna W5, a kolik s ní uděláš gum aby vypadaly - a aby dlouho tak vypadaly, ale já s Armorem za necelý dvě stovky udělám 32 gum - resp. 4x přezutí a gumy oboustranně). A TADY je Armor-All za solidních 149,- :wink: :wink:
Ale chraň bůh abych Vám tu W5-ku nebo "Kauflanda" bral. Když Vám to v autě funguje, tak jen dobře.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od BigBang »

když bych měl zareagovat k W5 čističi kol, tak několik let zpět to byl super přípravek, kterej fakt fungoval na jedničku. Bohužel po čase změnili recepturu a začal stát za prd...
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Brembo »

Ja mám zrejme už tu renovovanu edíciu-v oblých flaškách,staré už nemám. Ani neviem,na čo to použit,kým vydrhnem jedno koleso,je už tak vyschnutý,že ho nezmyje ani tlaková umývačka,a disk vyzerá horšie,ako pred umytím. Ja už dávnejšie tvrdím,že prvé edície tovaru z Lidl stoja noazaj za tie peniaze,skor by som povedal,že prevyšuju svoju cenovu reláciu. Ich nové klony a už spravidla su na hovno. Dnes som kupil na skušku digitálnu spájkovačku ,musím pochválit,v tejto cene zrejme nič lepšie nie je.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od shalibaba »

Jo jo, třeba takový prášek W5 do myčky byl super. Už ho nedělají, mají jen tablety a to už není ono.

Jinak, nevím tedy zda to funguje, ale já to pravidelně aplikuji - spray proti kunám - teď je v Kelly za 129 Kč.
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Misojogi »

já to pravidelně aplikuji - spray proti kunám - teď je v Kelly za 129 Kč.
nie je to nieco podobne ako v tomto vtipe?
V kupe vo vlaku (na Slovensku) sedia dvaja cestujuci.
Jeden z nich obcas vstane, otvori okno a rozsypa nejaky prasok.
Druhy ho pozoruje. Neda mu to a spyta sa:
"Co to rozsýpate ?"
Prvy odpoveda:
"To je uršum, prášok proti tigrom."
Druhy:
Ale ved tu žiadne tigre nie su."
Prvy:
"Vidite ako perfektne to účinkuje !"

Čítajte viac: http://www.sme.sk#ixzz5TkJSxzDk
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od shalibaba »

Třeba na Slovensku nejsou.
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od tonny »

Tak jsem na proplach 2-3tkm vyměnil MO EE 10W-40 za Lidl W5 10W-40 z minulé akce. Byl jsem zvědavý, jestli prémiový 3,5x dražší olej nahradí obyčejný dobrý olej z Lídlu. Mám doporučený interval pro běžný provoz 8tkm, takže u MO EE jsem dal přesně tuto hranici, přestože by bylo lepší s Lpg nájezd trochu snížit (nejen můj názor). Na dynamiku jízdy jsem byl zvyklý, po výměně oleje to obyčejně jede lépe. U tohoto W5, i když to jede pořád dobře, to lépe nejelo (oproti starému oleji) i s vyměněným vzduchovým filtrem a prostříknutou váhou vzduchu. Nejde to odspodu, je to takové tuhé. Kdybych nepoznal MO EE, asi bych to neřešil a bral jako normální olej, na co jsou stavěné velkoobjemové staré ameriky.
Olej byl po 8tkm s Lpg žlutohnědý ještě umocněn BG čističem po 20ti minutách. Po očistné kůře dojde na zimu MO EE 5W-40, dále 10W-40 na léto co mám ještě v zásobě a pak vyzkouším vychvalované Yacco.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Misojogi »

myslite si ze podobna suprava ma vyznam?
Obrázek
https://www.kamax.sk/kategoria/auto-mot ... kvapaliny/
Popis Sada na odvzdušnenie bŕzd a výmenu kvapaliny
Zariadenie pre odvzdušnenie brzdovej sústavy vybavené 2m káblom, výmennými nadstavcami. Univerzálny nástroj pre výmenu brzdovej kvapaliny o objeme 0,75l s magnetom, ktorý blokuje kontajner pre preplnenie kvapalinou.

Univerzálny adaptér pre štyri rozmery:
21 mm na 30 mm
24mm na 32mm
28 mm do 37 mm
32 mm do 41 mm

Technické údaje:
Vstupný tlak: 6-12 bar (87-174 PSI)
Objem nádrže:0,75 l
Spotreba vzduchu: 180 l / min.
Konektor vzduchu: 1/4 "
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Jerry3 »

A k čemu ti to bude?
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Brembo »

ked nemáš pomocníka na výmenu,tak to pomože-ale musíš vybrat všetky odvzdušnováky a utesnit závit. Inak to význam nemá,posluži i pomocník.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od shalibaba »

Anebo zkusit svého mechanika, zda nevlastní toto:

https://www.zbozi.cz/vyrobek/odvzdusnov ... at-740295/

Ideální během výměny oleje, když se s autem na zdviži čeká, až všechen olej vykape. Do půl hoďky výměna brzdové kapaliny bez námahy hotová. (Pokud se tedy brzdová kapalina mění pravidelně a odvzdušňováky jdou povolit).
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od bloke »

S olejom od Orlena v obaloch Tesca je to ako - je cca na úrovni Mogula (tiež pod Orlenom), alebo?
Konkrétne mi ide len o 10W-40 A3/B4 SL/CF, s 5W-40tkami som až prezásobený (a takú má Tesco/Orlen už len vo verzii C3).
Mali ho vo výpredaji, do môjho trojlitra by vyšla náplň rovnako, ako štvrťkilová káva :P.
===========================================================
Dodatok po dňoch: stál som znova nad tými 10W-40 tkami, zvažoval že ktorú verziu vziať: SL/CF (Orlen, Total, Mobil, Carlson,..) alebo SN/CF Mogul, a nakoniec si hovorím, že takýto výber mám aj svojich zásobených 5W-40, nič by tu neosožilo, tak som si zobral aspoň ďalšie tri palivové estépy.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od tonny »

tonny píše:Tak jsem na proplach 2-3tkm vyměnil MO EE 10W-40 za Lidl W5 10W-40 z minulé akce....
Takže zkušenost s W5 10W-40 z Lídlu po prvních 1000km, dost velké zklamání, auto je takové tupé, pomalu leze do otáček, myslel jsem, že jsem natankoval špatný plyn, zkusil jinou ověřenou čerpačku LPG, pak chvilku na Verva 100 a pořád stejné. Nejhorší 10W-40 jakou jsem tam měl (krom MO EE bylo VV MaxLife, Mogul Extreme). Nechám ještě 1000km a půjde ven.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Odpovědět