Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Jerry3 »

Ale on už stačil ožvýkat šestihrany... :idea:

Aneb když to nejde silou, jde to ještě větší silou. Tím chci říct asi tolik, že má(š) naprd nářadí, poněvadž s pořádným to spíše urveš, než abys to ožvýkal.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od lefort »

Nojo, ale pokud to nebude moc, snad to tisícihranem půjde povolit. Jinak asi jen odvrtat. :-/
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Misojogi »

starým červeným Syntolem - brzdovkou
to uz asi nezozeniem ....
Tím chci říct asi tolik, že má(š) naprd nářadí, poněvadž s pořádným to spíše urveš, než abys to ožvýkal.
mozno bola chyba povolovat to razovy utahovakom, najprv som mal asi skusit obycajnou golou a zatlacit, ale chcel som byt rychly
teraz uz viem
najprv WD40 pripadne nieco silnejsie (od Wurthu) a nechat posobit (kludne aj den)
potom zatlacit silnou golou
a nakoniec razovy utahovat
pripadne majzlik a sekanim povolit (toto mi zatial zabralo vzdy ale 14 matica sa zle takto povoluje, skor vacsie)

inak striekal som potom aj sprej ktory vraj ochladzuje na -40 stupnov a tak povoluje, ale nepomohol respektive uz bolo ozviachane.
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od bloke »

Na nárazníky mám Korytnačí (želví) vosk Trim Wax - roztok ktorý potom roztieram napr špongiami, handrami..., na kumy aj čistič v spreji +ďalší sprejový lesk a tuším i zároveň ochranu (Carlson).
Ale keď sa k tomu všetkému dokopem tak raz za rok..:D zvlášť okolie nárazníkov a líšt mi treba vopred olepiť páskou,aby som neopatlal karosériu.
Ten nárazníkový zafunguje pohladom OK, ale keď ho dostatočne "neodleštím" tak prvé dni sa naň lepí vela prachu a potom keď zaprší, zas stekajúce prúdy vody zanechajú po vyschnutí na určitých miestach nárazníkov viditelne iný povrch - pri použití W5 je v tomto nejaký rozdiel? A ide len o W5 penu na gumy, s tou spravíš i nárazníky?
Pedro píše:Diky. Ucite tam vezmu dve pixly peny na gumii, do zasoby, bo dochazi. Sice jsem uz pres mesic vubec nevyjel, ale hodi se. Bo po aplikaci drzi dlouho ciste resp k svetu. A protoze mam i cerne nelakovane a pruzne narazniky, pouzivam to i na ne. Nic nevydrzi tak jako hento z Lidlu
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Pitris »

dany01 píše:....je niekto z Vas schopny naozaj naliat do motora olej z Lidla W5 , Kauflandu, a ostatnych ?
Ked za tu cenu sa da kupit Elf, Total, Valvoline, Texaco, atd....
Tak třeba W5 olej dělá Pennasol - bjuki se kdysi doptal technických listů. Kdo to dělá pro Kaufland netuším, ale chápu šetřílky že je to pro ně lákavé :) Já bych to vzal klidně taky - ALE na proplach, protože jinak si rád za olej připlatím (pro někoho hrozných 50 peněz za litr) a koupím právě třeba ten Total, Valvoline, Elf, Mogul nebo Sunoco....
Já chci vědět OD KOHO ten olej je, ale stejně budou tací co koupí olej do auta i v Albertovi :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od shalibaba »

Spíše jsem chtěl dát vědět, že od čtvrtka bude k nákupu příslušenství, které se před zimou hodí - např. impregnace těsnění dveří se mi osvědčila. Spray na pneu také drží obstojně, sice mám od Soft99 vosk na pneu, ale ten asi použiji až na letní pneu.
Oleje jak píše Pitris, někdo tu dohledal, kdo je výrobcem, ale nikde není psáno, že třeba po roce může změnit dodavatele. TL k tomu nedávají, takže pro mne je to třeba pase.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Pedro »

Saxan-
Jo, gumii i narazniky. A taky predni kapotu, bo je cerna s polepem,, karbónu,,. No i plastove cerne plochy okolo steracu, ochrane gumy na dverich, tesneni oken........., vse cerne. Když uz teda vozidlo umeju a pouzivam. Coz uz hafo týdnů nee...
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Brembo »

W5 autokozmetiku som používal,ale odkedy som skusil lepšie značky,tak k W5 nemám dovod sa vracat. Napríklad čistič diskov W5 je v porovnaní s kvalitnými značkami ako Soft,Gyeon-ako destilovaná voda,navyše zasychá príliš rýchlo-než by stačil naleptat špinu,tak zaschne. Ked zaschne,je umenie ho dostat dole. W5 odmastnovače-drahé a slabé,používam radšej Karcher tuším RM761,ten i riedený je v porovnaní s W5 žieravina. Pri riedení 1:1 rozpustí i bordel na EGR. Netvrdím,že W5 je na nič,len že ked si priplatím niekedy ani nie polovicu,nájdem podstatne učinnejšie prípravky.
Naposledy upravil(a) Brembo dne pát říj 12, 2018 11:08, celkem upraveno 1 x.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Pitris »

Já protože toho vyzkoušel mnohé, tak si dovolím napsat, že na gumy nej je pěna Armor-All, a na plasty a gumy dveří funguje Coyote Oživovač pneu. Ten W5 jsem zkusil taky, ale při srovnání cena/výkon/výdrž je nejlepší ten viking....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od bjukemen »

Pitris píše:
dany01 píše:....je niekto z Vas schopny naozaj naliat do motora olej z Lidla W5 , Kauflandu, a ostatnych ?
Ked za tu cenu sa da kupit Elf, Total, Valvoline, Texaco, atd....
Tak třeba W5 olej dělá Pennasol - bjuki se kdysi doptal technických listů. Kdo to dělá pro Kaufland netuším
Vyrobcom je Mitan
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Brembo »

Na plasty v interieri sa mi skvelo osvedčil najlacnejší prípravok,zakupený v Kauflande s mechanickým rozprašovačom v modrej flaške-značka ROX,vyrobené vraj v čr. Pracuje sa s ním lahko.má dlhu výdrž a nechytá na seba prach a ani iné nečistoty-za tu cenu absolutne bezkonkurenčný. Po zaschnutí nie je navyše mastný,ako slilikonový olej.
Naposledy upravil(a) Brembo dne pát říj 12, 2018 11:13, celkem upraveno 1 x.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Pitris »

to bjukemen: Mitan....:? A to je kto? Znáš ho?

to Brembo: A Ty si dával na palubovku silikonoil?

Co funguje (na nejenom vnitřní plasty; a taky, bo něco Lidl nebo Kaufland jsem nezkoušel) je třeba Coyote. Nepotřebuji shánět dačo iné.... A úplně klidně ho koupím v akci - za cenu toho něčeho.

Edit: Jednou jsem zkusil W5 pěnu na pneu. Výsledek oproti Armor-Allu naprosto tristní. Zbytek jsem vyhodil :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od bjukemen »

chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od bjukemen »

Normalny vyrobca olejov
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od bjukemen »

Pitris nemozes porovnavat W5 s armor all penazny rozdiel je vysoky.. W5 pripravky funguju dobre len ako vidim si voci nim zaujaty
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Odpovědět