Agip vs Benzina vs OMW (nafta PD)

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Agip vs Benzina vs OMW (nafta PD)

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
ARAGON

Re: Agip vs Benzina vs OMW (nafta PD)

Příspěvek od ARAGON »

S Vervou jsem skončil vloni na konci ledna kdy v mrazech zamrzala a jako bezvadný se ukázal Maxx Motion. Protože jsem před Vervou tankovanou krátce,dlouho jezdil na čistou naftu bez biosrágory tak jsem ten přechod uvítal a od té doby nic s biosložkou neberu. Když jsem se dočetl v SM Diesel v testu naft že biosrágora ničí časem trysky tak jse byl rád za svojí strategii. U Maxxe je zajímavé celkově bezkonkurenční nízké množství aromátů a to má vliv na kouřivost. Tím pádem by se neměl zanášet EGR a přestavování lopatek turba. DPF naštěstí nemám, ale i tady by byl znát úspěch. Tu mazivost vylepšuji Vifem, zatím nic lepšího nemám. Takže nafta od Benziny je plná biosložky a proto jestli můžu radit tak radši cikoliv bez ní. Tedy Maxx, Optimal Diesel a KM Prona.
Aragon

Re: Agip vs Benzina vs OMW (nafta PD)

Příspěvek od Aragon »

Děkuji za odpověď, tvou zmíněná paliva určitě ještě projedu dle složení a recenzí :)
Tomáš87
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 23, 2012 11:13

Re: Agip vs Benzina vs OMW (nafta PD)

Příspěvek od Tomáš87 »

Taky už jedině tankuji čistou naftu bez biohumusu, tedka se mi celkem osvědčila nafta v passatu 2.0 TDI-PD od KM-PRONA ( cena/kvalita) ale jinak co slýchávám tak prej je úplně stejná prémiová nafta z Tesca Diesel Plus, též bez bio a prej je to z Čepra jako Diesel Optimal, ale nevím, dodáky sem na Tescu nečetl a ale snad si na to jednou zpomenu :D
ARAGON

Re: Agip vs Benzina vs OMW (nafta PD)

Příspěvek od ARAGON »

To Tesco je zajímavý, bylo by dobrý vzít vzorek do sklenice a dát sem fotku pro srovnání s mýma vzorkama. Bylo by fajn mit více dodavatelů čistý nafty, mám plný zuby EU s tou její rádoby eko :twisted: politikou, která jenom škodí.
Zatím nejlépe se shání Maxx, u Euro Oilu s Optimal Diesel je jen jedna pumpa v Praze a u Km Prona dvě v okolí takže žádná sláva.
Obrázek
Tomáš87
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 23, 2012 11:13

Re: Agip vs Benzina vs OMW (nafta PD)

Příspěvek od Tomáš87 »

no tak já řeknu přítelkyni at mi koupí na Tescu a porovnáme to :wink:
ARAGON

Re: Agip vs Benzina vs OMW (nafta PD)

Příspěvek od ARAGON »

Je pravda že Maxx s odolností -35 asi nikdo nepřekoná, ale ten vzorek barevně stejnej s Maxem jsem koupil na Paze 3 u Eurooilu jako Optimal Diesel, ale s odolností mírně nad - 25 stupňů.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Agip vs Benzina vs OMW (nafta PD)

Příspěvek od skodovkar »

Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Agip vs Benzina vs OMW (nafta PD)

Příspěvek od Jezevcik »

A víš, Luboši, že je mi to celkem jedno. Nevím, jak jinde, ale v Praze šlo o nejdražší pumpy s nejhorší obsluhou. Ta fotka je z pražské Liberecké, což byly jedny z prvních porevolučních pump západního stylu v Praze. Pamatuji si v roce 92 výstavbu té druhé směrem nahoru na Prosek. Dodnes v duchu vidím tu jámu...
Objektivně vzato je nutno uznat, že oleje mají jistě velmi dobré, ale
ta značka si nikdy nezískala mé sympatie
Líto mi ve 2005 bylo Aralu. Ten jsem měl rád.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Agip vs Benzina vs OMW (nafta PD)

Příspěvek od Colommbo »

"...Za poslední dobu by to byl už druhý (hned po Shellu) velký zástupce petrochemického průmyslu, který opouští náš trh..." - to jako že Agip je druhý největší zástupce petroprůmyslu anebo že se Shell (od)poroučí z našeho trhu taky...? :? Myslím, že pan novinář Jan Mička si to po sobě ani nepřečetl.:roll:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
ARAGON

Re: Agip vs Benzina vs OMW (nafta PD)

Příspěvek od ARAGON »

Sice v článku straší enormním nárustem ceny paliv pokud by se ukončila jejich výroba u nás, ale já to nevidím tak černě. Léta kupuju jeden z nejlevnějších benzínů v Uhřiněvsi a podle dodáků je z Rakouska. A mají to vše oficiálně a již léta. Takže nakonec bychom i mohli mít lepší kvalitu za rozumnou cenu.
Návštěvník

Re: Agip vs Benzina vs OMW (nafta PD)

Příspěvek od Návštěvník »

"Hlavním důvodem „rafinérské krize“ by mohlo být propad poptávky po benzinu. Spotřeba automobilů totiž neroste a hlad po vznětových agregátech je stále vysoký. Podle iDnes.cz klesla spotřeba benzinu za posledních pět let zhruba o 15 procent a vzhledem k systému, při kterém se z jednoho galonu ropy vyrobí určitý poměr nafty a benzinu, rostou jeho přebytky."

Ono je tomu trochu jinak: benzín (samozřejmě, že nikoli hned ten automobilový) tvoří odpadní produkt při některých chemických výrobách, zatímco nafta se dá vyrobit prakticky jen z ropy a výtěžek z té výroby se navíc musí podělit, kromě jiného, mezi motorovou naftu a letecký petrolej pro turbínové motory. Jinými slovy, naftu od benzínek odčerpává letecká doprava a benzín je s přihlédnutím k výše řečenému zatížen neopodstatněně vysokou (ve srovnání s naftou) spotřební daní.
otass
Příspěvky: 150
Registrován: stř úno 25, 2015 13:22

Re: Agip vs Benzina vs OMW (nafta PD)

Příspěvek od otass »

Musím se podělit o zkušenost. Brával jsem teď velmi dlouhou dobu V-Power Diesel od Shell a protože jsem měl prázdnou nádrž a měl jsem cestu opačným směrem než obvykle, vzal jsem plnou obyčejného dieselu na Benzina. Hned první cestu mě (nebál bych se toho slova :D ) šokovalo, jak motor ztichnul. I teď, když s tím jedu, tak si toho všímám. Zní to jako kdybych si nechal nějak vytlumit motorový prostor. Umíte to objasnit? Pro mě se teď jeví ta Benzina jako kvalitnější, alespoň po této stránce.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Agip vs Benzina vs OMW (nafta PD)

Příspěvek od Pitris »

Jen tipuji bo nafta ne můj šálek kávy ale třeba jiná aditivace, vyšší cetanové číslo nebo možná jen povedená várka ? Ale Shell v ČR jen průměr.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět