aditivum Wynn's - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Zamčeno
Cumil

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Cumil »

Návštěvník píše:Že máš potíže s chápáním elementárních souvislostí je známo už dlouho. Jinak žádná změna? :mrgreen:
Nic, stolice pravidelná, oči mírně vypouklé. Ale kdyby mi někdo vysvětlil, co je správně, jestli názory tohoto fóra, nebo návody výrobců, byl bych vyrovnanější. Takhle jsem rozervanej. Ono jednou je to správně od výrobců, podruhé od fóristů a prase aby se v tom vyznalo.
Citace:
.. aby vnímali serióznost zdroje, aby vnímali kredibilitu zdroje, ze kterého získávají informace. Myslím, že tohle je pravděpodobně nejsložitější ve virtuálním prostoru a na sociálních sítích. Řada informací se tváří jako ověřená, seriózní a teprve po podrobnějším studiu po jejím původu může občan dospět k nějakému objektivnějšímu pohledu na to, jestli je to pravda, anebo je to skutečně jenom dezinformace, ...
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Colommbo »

Já bych hlavně prosil, abychom s takovými a podobnými úvahami nezas*ali toto vlákno... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Cumil

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Cumil »

Dobře, načnem jiný barel. Po asi roční době používání VIFu kdy se mi nezdálo, že to nějak působí, (možná jsem si zvykl) jsem po přečtení postů podlehl a koupil Wyn. A dostavil se efekt placeba dle Colombbbba. Zdá se, že motůrek víc táhne vocpodu, že má kultivovanější chod hlavně v nízkých otáčkách, na křižovatkách, na parkovišti. Prostě se tomu chce odjet. Předtím to bylo takový mdlý. Ve vysokých výkonech nevím, nepoužívám a stejně bych to nepoznal. Tož sa uvidí.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

To jsou věci :shock: no nic,včera mi ochotný kolega Wynn´s přivezl,takže ho použiji. :wink: Jinak jsem dnes do služební Fábie 1.4 16 V s najetými 240 tis.,která nikdy žádné aditivum neviděla a jezdí výhradně na Shell Fuel Save dal 2 panáky svého VIFu a nestačil se divit. :D Tišší chod a i lepší zátah,takže blbý taky nebude,ale fakt jsem zvědav na Wynn´s, tedy v mém autě,do služebáku ho lít nehodlám. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Colommbo »

Já jsem jen velmi zvědav na vaše další reference ohledně Wynn's(u), chlapi... :idea:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Pedro »

Jste stastni clovekove. Sice aditivuji leta,ale nikdy nic nepoznal. Na Alme poznam v horku leda to,ze obcas natankuju benzin s nizsim OČ.
Proto ji krmim v horku 98-100.
Máchal

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Máchal »

Dojedu VIF a snad koupím ten Wynn´s Supremium Petrol a uvidíme, co to udělá s N95 od EuroOilu v 1.8T :)
Cumil

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Cumil »

No já tu nechci plevelit opakovanými posty. Dnes ráno pojížďky po městečku a opravdu se to zdá lepší. Režimy odjezd, pojezd, objezd, odjezd, přijezd a podobné posuny. Jezdím to stylem šimrání plynu a řekl bych, že se šimrá lépe a radostněji.
svara

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od svara »

Taky jezdím s lehkou nohou. Je to pořád stejné. Nemůžu si pomoc. S aditivem Vinn's jsem si
všiml, že motor víc vytáčím a není to na úkor spotřeby. Ta je pořád velmi nízká. Možná to není
o spotřebě, ale právě to je ten nejmarkantnější rozdíl mezi Wifem a Vinn'sem který já mohu
posoudit. Že je koncovka výfuku s Wif samé saze a s Vinn's čistá je věc kterou si nedokážu
vysvětlit. Aditivuji od nového auta, takže by se najednou ve 30 000 km začalo uvolňovat tolik
karbonu mě moc neuspokojuje. Ještě mě překvapil dost zanesený motor po 60 hodinách
provozu v testu. Pamatuji si na test oleje Mogul Forte GX FE 10W/40 ve Felicii. Olej se měnil po
30 000 tis. km. Teď už nevím přesně, ale bylo to asi 150 000 km po kterých byl motor
rozebrán a byl naprosto čistý. Zrovna tak čistý byl můj motor ve Škodě 105 L po 38 000 km
který byl rozebrán kvůli těsnění pod hlavou. Nevím čím to je. To jsou dnes benziny opravdu
tak špatný.
Máchal

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Máchal »

S tou koncovkou výfuku to asi bude pravda, taky ji mám (po užívání VIFu) celkem černou od sazí. Dnes jsem na to koukal. Svíčky čisté, pěkně vypálené, motor olej nežere, tak nevím, kde se ty saze berou :-)
Cumil

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Cumil »

svara píše:Taky jezdím s lehkou nohou. Je to pořád stejné. Nemůžu si pomoc. S aditivem Vinn's jsem si všiml, že motor víc vytáčím a není to na úkor spotřeby.
A co když je to tím, že se tomu motoru víc chce do otáček?
svara

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od svara »

To může být. Přijde mi, že s Vinn'sem se motor otáčkám tak nebrání. Je to 1,4 8 ventil.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Brembo »

Máchal píše:Dojedu VIF a snad koupím ten Wynn´s Supremium Petrol a uvidíme, co to udělá s N95 od EuroOilu v 1.8T :)
Podla českej stránky Winn s sa už ale Supriemium nevyrába.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Pokud dobře čtu,tak tady http://www.wynns.cz/wynns/index.asp píší vyprodává,ne nevyrábí. :D
Ono není divu,když ho nabízejí za 182,-Kč(kolega mi ho tam před pár dny kupoval) a jinde
http://citroeny.eu/do-paliva/797-wynns- ... nafty.html ho nabízejí za 139,-Kč. :wink: Na stránkách http://www.wynns.be/ už v nabídce není,ale tady
http://www.wynns.eu/ v nabídce je. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
bigtoudy

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od bigtoudy »

No ale ste si istí že to upozornenie na stránke Wynns o údajnom výpredaji Supremium Petrol sa týka tohto produktu a nie produktu Speed FX? Lebo mne to pripadá že je to k tomu Speed-u.
Zamčeno