aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Já jezdil několik let na Millers oils PPE a pak i na VIF (chvíli i na Wynn's), a znatelný rozdíl mezi těmi třemi nebyl. Motory na ně ježděné jsem tedy rozdělané jako Durex neviděl, ale snížení spotřeby, a ze začátku používání i jakési lehké zklidnění chodu motoru jsem poznal (a taky to tu párkrát popsal). Úplně klidně bych zůstal u VIFu, bo ten že funguje dokazují i laboratoře a cenově vychází lépe.

PS: Kvůli lepšímu nalívání do nádrže si ale VIF vždycky přeliji do toho obalu od "milera" :) :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
murko
Příspěvky: 30
Registrován: ned říj 08, 2017 14:55

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od murko »

Ďakujem pani zostanem u toho VIF :wink:
a ešte jedna otázka ohladne toho VIF - on zvyšuje aj oktanové číslo ?
Naposledy upravil(a) murko dne stř led 19, 2022 12:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Colommbo »

Nezvyšuje. Jen by měl eliminovat negativní vlivy biosložky v palivu a čistit palivový systém včetně sání a vstřikovačů. U přímovstřikového motoru však na sací ventily nedosáhne. Přidávám jej už přes rok.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
L@dis
Příspěvky: 19
Registrován: ned črc 19, 2009 15:47

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od L@dis »

Ono u Vifu a ne jen u nej taky zalezi, jak si bude rozumet s konkretnim motorem. Ja u sveho 1.4 TSI(103 kw) po 4 letech pouzivani VIFu spolecne s nekolika aditivy od Millers a Wynn's, proste rozdil poznam a po naliti VIFu to auto je proste znatelne ospalelejsi, nez proti konkurenci( a to jak stare slozeni, tak i nove modrozelene). Zbytek VIFu jsem uz ted vyhodil a objednal vetsi mnozstvi Wynn's Supreme. VIF je za dobrou cenu a urcite cisti co ma, pokud vasim mazlickum chutna, neni co resit. Nekde jsem tu cetl, ze VIF pripravuje nejake nove slozeni pro primovstriky, tak ho potom urcite vyzkousim.
maran5
Příspěvky: 127
Registrován: pát dub 07, 2017 18:45
Bydliště: ...vidím Tě dvojmo

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od maran5 »

L@dis píše:po naliti VIFu to auto je proste znatelne ospalelejsi
Vifem to určitě nebude,nechal bych pořádně vyčistit škrtící klapku + přes diag. udělat zakladní nastavení(smazat adaptace) kor jestli to má najeto přes 80-100.tis,tak budeš mrkat,jak to najednou pojede,mám s tím bohaté zkušenosti :lol:
O2 FL 09 1.8 TSI 118kW spotřeba oleje 0,5l/10tis.km
L@dis
Příspěvky: 19
Registrován: ned črc 19, 2009 15:47

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od L@dis »

Auto jede s ostatnima aditivama, nebo na cisty benzin suprove, proste ale o trochu lepe nez s VIFem. Stridal jsem to casto co 20 litru, takze stovky porovnani za ty 4 roky, dnes to uz poznam i kdybych mel 3 promile :D .Auto ma ted 70t km.
Timto nechci ale VIF nejak vseobecne hanit, vubec ne. Jsou motory ktere s nim pojedem stejne dobre, nebo treba i lepe....napsal jsem jen dlouhodobou konkretni zkusenost.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od lefort »

Jasně, co 20 litrů, takže jsi vždycky kompletně odsál a vyčistil nádrž, žejo? :lol:
Uvědomuješ si, že jestli jsi nalil 20l do nádrže, ve který bylo přinejmenším 5, ale možná třeba 10l, je tenhle "pokus" úplně na vodě? :roll:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
L@dis
Příspěvky: 19
Registrován: ned črc 19, 2009 15:47

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od L@dis »

Ja jsem nedelal zadne presne vedecke mereni. Toho benzinu z VIFem, nebo jinym pripravkem byla v nadrzi casto velka vetsina, tento naredeny pomer stacil k tomu, aby rozdil poznat sel. Psal jsem, ze jsem to stridal casto, ale ne pokazde, takze se parkrat za ty roky stalo, ze byl parkrat za sebou ViF, nebo jiny pripravek, ale jestli ho bylo v nadrzi 4/5 nebo 5/5, neni uz velky rozdil (pro leforta....jo urcite byl parkrat pomer tech pripravku treba 1/1, tam opravdu nepoznas nic :roll: ).
Ale, tak necekal jsem ze to vsichni pochopi a tusil jsem, ze se nekdo najde, kdo bude mit potrebu 'chytat za slovicko' a chytracit.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od lefort »

To máš pravdu, nepochopil jsem :lol:
V tomhle případě měla totiž největší vliv různá kvalita jednotlivých benzínů spíš než rozdíl mezi aditivy, nemyslíš?
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
L@dis
Příspěvky: 19
Registrován: ned črc 19, 2009 15:47

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od L@dis »

leforte, proc je pro tebe tak tezke pripustit, ze by to proste mohla byt pravdu? Misto toho se to snazis svest na vsechno okolo, no presvedcovat te nebudu :D
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od abc »

L@dis píše:Ono u Vifu a ne jen u nej taky zalezi, jak si bude rozumet s konkretnim motorem. Ja u sveho 1.4 TSI(103 kw) po 4 letech pouzivani VIFu spolecne s nekolika aditivy od Millers a Wynn's, proste rozdil poznam a po naliti VIFu to auto je proste znatelne ospalelejsi, nez proti konkurenci( a to jak stare slozeni, tak i nove modrozelene).
Já to mám + - stejně. :)
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od lefort »

L@dis píše:leforte, proc je pro tebe tak tezke pripustit, ze by to proste mohla byt pravdu? Misto toho se to snazis svest na vsechno okolo, no presvedcovat te nebudu :D
Já jsem totiž od přírody velmi silně nedůvěřivý :twisted:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od jarson1 »

Dnes som bol tankovat a potreboval som si vziat potrebne množstvo vifu do mojej obligátnej flaštičky od Alpy. No nikde som ho nemohol najst. Proste zmizol. Už som podozrieval toho nemca , co schováva starým ludom veci, že si prisiel aj po mna , ale....no proste žena to vyhodila - aj s lievikom celu pollitrovku.
...vraj to tam smrdelo a aj tak nevie na co to je. Vie iba , že jej je to na nič.
Tak to proste vzala a vyhodila.
Ach jo.....no co s tým narobíš. :mrgreen: nateraz som dovifoval :D
Takže - kedže sme v teme "zkušenosti " s Vifom, tak odporucam na zaklade tejto skladovat Vif nie len mimo dosah detí ako je nakoniec uvedené aj na obale ,ale aj mimo dosahu manželiek , co ovsem na obale nebolo 8)
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

jarson1 píše:....vraj to tam smrdelo a aj tak nevie na co to je. Vie iba , že jej je to na nič.
Tak to proste vzala a vyhodila.
Ach jo....
Já si půjčím a upravím výrok npor. Růžičky z Tankového praporu:
"To máte doma takovou demokracii že si tam každej vyhodí co chce?" :P
Počkej, co udělá s Tebou.... Třeba, jednou :P

Nevím jestli je to benzinem nebo motorem, ale já dlouhodoběji používal nejen VIF, ale i Wynn's a Millers PPE. Rozdíl jsem poznal na spotřebě a projevu motoru, ale ne mezi těmi přípravky. Co asi poznat bylo - motor možná lehce živější, tak při nalití Millerse One Shot Boost. Ale to byla jednorázovka s EO N95....

A jinak, jak VIF tak i Wynn's si vždycky přeliju do lahvičky od Millerse. Mám to v autě, a nic tam cítit není :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od jarson1 »

Obrázek

...ja používam túto vysoko sofistikovanú a elegantnú lahvičku.
Ako bonus prináša veselé príhody , hlavne keď ma niekto sleduje pri tankovaní . Je to přesně kalibrované na Civic. Carina má väčšiu nádrž a tak tam používám lahvinku od malej Alpy.
Žiaľ , ako vidíte , je momentálne prázdna. Z vyššie popísaného dôvodu.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Odpovědět