aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Colommbo »

VIFuju zcela pravidelně přesně rok, zhruba 15tis. kilometrů a tankuju výhradně N95 Optimal (narozdíl od N95 aditivovaný) u EuroOilu. Má-li to objektivně nějaký oučinek, netuším, na ventily jsem nekoukal, motor však funguje naprosto spolehlivě (klepu to!), koncová mřížka katalyzátoru (koukal jsem při výměně výfuku) šedé barvy, zcela průchozí, čistá a suchá, spotřeba ve srovnání s loňským rokem klesla téměř o čtvrt litru (nemusí být VIFem.) Sečteno a podtrženo pojedu v tom dál a rád! :wink:
P.S. Nepřímovstřikový motor bez EGR ventilu, 205tis.km
Obrázek
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Pane děkuji :wink: Já co koupil v březnu 2020 tohoto Accorda - od té doby najeto přes 23 tkm, tak (tedy převážně) u EO N98 a (asi 3/4 roku Wynn's a dál) VIF. Tudíž předpokládám že to u mě bude podobně :wink: Předpokládám, bo jsem zatím nepotřeboval vyměňovat nic. A taky proč? Autí má najeto zatím 125 tkm.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Sladas opc
Příspěvky: 65
Registrován: ned pro 08, 2019 20:35

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Sladas opc »

Zajimalo by me celkem srovnani oproti jinym aditivum treba millers petrol eco max, wynns atd.. Ja osobne davam toho millerse(mam jeste zasoby)a pak asi prejdu na vif..
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Colommbo »

Ahoj! Srovnání VIFu s jinými aditivy by zajímavé být mohlo, jenže echt erudovaného (ve smyslu technicky/laboratorně zjištěného) nikde nic nedohledáš, člověk by musel dát pouze na subjektivní dojmy uživatelů. Čehož vypovídací hodnota se bude limitně blížit nule, osobně bych žádné velké rozdíly neviděl, potažmo komu tím prospěješ, soudruhu...? :D To už bychom byli příliš velcí hnidopyši.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Sladas opc
Příspěvky: 65
Registrován: ned pro 08, 2019 20:35

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Sladas opc »

Presne jak rikas, chtel bych overene info.. Jde mi treba o to zda ten millers opravdu cisti a hlavne zda pridava ty zminovane 2jednotky oktanoveho cisla.. A proste celkove by me zajimalo ktera aditivace je "top"
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od pepoh »

maran5 píše:V článku v odstavci "Řešení je na cestě" je informace,že VIF už má vyvinuté a vyzkoušené nové aditivum do benzínu pro přímovstřiky,co čistí i tam kam se benzín nedostane,údajně nyní probíhá patentové řízení,tak snad ho brzo najdeme v regálech :wink:

https://www.petrol.cz/magazin/2021/2021 ... nici-10902
zajimave. tiez som rozmyslal nad tym, vidim ze nie som sam. :mrgreen:
jediny sposob ako sa aditivum malo dostat do sania bez demontu, je nizkovruca zmes naliata do oleja.
po zohriati motoru sa vsetko vypari cez pcv do sania. ina sanca nie je.
idealne bod varu <80c

zaroven otazka, ze ak chcem cistit kus kovu a budem ho iba ofukovat benzinovymi vyparmi (nie umyvat na mokro) ze ci to bude stacit..
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
maran5
Příspěvky: 127
Registrován: pát dub 07, 2017 18:45
Bydliště: ...vidím Tě dvojmo

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od maran5 »

Podle mě bude dramaticky navýšen podíl polyetheraminu a snížen podíl lubrikantu,co působí jako separátor,aby se to mohlo do usazenin pořádně "zakousnout,ono už se ví,že u Tsíček se benzín do sání dostane jen chvilku po studeným startu,kdy ŘJ tam pere hodně bohatou směs aby se co nejrychleji ohřál kat,asi proto jim to čištění trvalo 30tis km,otázkou je, kolik bylo studených startů.
O2 FL 09 1.8 TSI 118kW spotřeba oleje 0,5l/10tis.km
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od jarson1 »

Colombo, Pitris a vložka katalyzátora - nechcem vám kaziť radosť z vifu, ale podobne som to mal na ex carine. Kat sa predal zvlášť a tak viem ako vyzerala vložka, lebo na to sa kupujúci extra pozeral. Neporušená mriežka bez usadenín , úplne čistá , vo farbe takého zazltnuteho plastu - asi ako zašle madlo chladničku napríklad, alebo ak chcete " slonová kost".
A to malo pol mega a zrálo olej jak
Čert.
Vif som síce dával , ale len zlomok jeho života.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

(Aspoň teda) mě radost z VIFu nepokazíš :) Věřím totiž (i) testům potvrzujícím jeho pro motor blahodárné vlastnosti.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od jarson1 »

To ani naspochybnujem. Ako vravím , sám ho používam. Síce tak trochu lajdácky, keď ma to práve napadne...
Chcel som len naznačiť, že za ten stav katalyzátora môže asi niečo iné.
Alebo je tak účinný, že stačí sporadické použitie ?
V tej carine sa používal len krátko pred sklonom jej života, teda tvrdiť, že bol katalyzátor nejako výrazne týmto ovplyvnený by som si nedovolil.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Colommbo »

J1: Hele, jestli ses rozhodl od samého počátku nového roku házet nám do našeho bohulibého konání vidle, tož to by s tebou taky nemuselo dopadnout dobře... :mrgreen: A teď už vážně - souhlasím, že na stav/čistotu (mřížky) katalyzátoru může mít vliv vícero faktorů než jen VIF a kdybych přednedávnem neabsolvoval tu výměnu výfuku, tož ani nevím, jak mřížka vypadá, tož mi nekaz radost, ano...? :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Colommbo píše:J1: Hele, jestli ses rozhodl od samého počátku nového roku házet nám do našeho bohulibého konání vidle....
Obrázek
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
murko
Příspěvky: 30
Registrován: ned říj 08, 2017 14:55

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od murko »

dobrý deň,
chcem sa spýtať ake by ste mi odporúčili aditivum(multifunkčne) do benzínu jedná sa konkretne o motor od peugeotu 1.2puretech 96Kw aj už s GPF (filtrom pevných častíc) od nova som čerpal klasicku 95 + VIF teraz mam nabehané 14K. Rozhodujem sa medzi VIF a MILLERS OILS Aditívum benzínu Petrol Power ECOMAX 500 ml ktoré aditivum je podla vás lepšie? vif bude mať možno lepšie čistiace účinky ale ten millers nebude celkovo lepsia volba ?

Ďakujem.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Durex »

Já mám dlouhodobé zkušenosti s VIFem a vím,že opravdu funguje jako čistič napečených úsad na ventilech. O snížení spotřeby mi nikdy nešlo a nemám to ani jak změřit. Ovšem čistící vlastnosti mám ověřeny.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Colommbo »

murko: Ahoj! S klidným svědomím bych pokračoval dál v tom, cos už započal. Chceš-li vyzkoušet Miller's, klidně jej zkus, myslím, že rozdíl nepoznáš. Já bych zůstal u VIFu a užíval si auto. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět