aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od pepoh »

vyzera to tak ze modry vif je zmes pea (polyetheramine)+piba (polyisobutylene amine)
pea je najsilnejsi cistic na karbon, cisti cely palivovy system+sanie+komplet spalovaci priestor. funguje aj na priame vstreky. jediny nenechava vlastne usady pocas horenia.
popularne v usa, top aditiva (techron).

piba (tenzid+disperzant) odstranuje karbon v sani + cisti nepriame vstrekovace, ale ziadne info o cisteni spalovacieho priestoru. cisti hlavne v "mokrej fazi". typicky "injector cleaner" obsahuje piba.

ubehol tyzden co som dal trochu modreho do plynu, pozitivna odozva :wink: .. a to od novoty daval som stary zlty pravidelne do benzinu..
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od shalibaba »

Jak jsi ho tam dostal?
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od pepoh »

Obrázek nakvapat do pistole, guma kontaktuje mosaznu vyvysenu cast
Obrázek
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Shi »

pepoh píše:vyzera to tak ze modry vif je zmes pea (polyetheramine)+piba (polyisobutylene amine)
pea je najsilnejsi cistic na karbon, cisti cely palivovy system+sanie+komplet spalovaci priestor. funguje aj na priame vstreky. jediny nenechava vlastne usady pocas horenia.
popularne v usa, top aditiva (techron).
Díky. Umožnilo mi to dohledat si PEA a PIBA a končeně mám v aditivech do benzínu triochu jasno.:wink:
Popsáno v AJ např zde: https://gumout.com/our-ingredients/?locale=en
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od pepoh »

LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
tomino007

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od tomino007 »

Dobrý den,
má smysl aditivovat VIFem prémiová benzínová paliva - konkrétně OMV Maxxmotion 100?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Pravděpodobně přidáš do benzinu něco obdobného, co by v prémiovce mělo už být. Asi se doVIFovat dá, ale dal bych poloviční než doporučené množství.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
maran5
Příspěvky: 127
Registrován: pát dub 07, 2017 18:45
Bydliště: ...vidím Tě dvojmo

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od maran5 »

Smysl to určitě má,jak tu někde napsal "tonny" nikdy tam těch aditiv z rafinerie nebude tolik,aby se to nedalo ještě trochu vylepšit.Ovšem sdílíme tu na VIF takovou kolektivní zkušenost,že jaksi otupuje reakci motoru při zvýšené koncentraci.Dlohoudobě přidávám dávku 4ml/10litrů benzínu do OMV Maxx95,do sekačky a dvoutaktů dávám 3ml/1litr,s tímto dávkováním jsou motory i já spokojeni.
O2 FL 09 1.8 TSI 118kW spotřeba oleje 0,5l/10tis.km
maran5
Příspěvky: 127
Registrován: pát dub 07, 2017 18:45
Bydliště: ...vidím Tě dvojmo

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od maran5 »

Přátelé,po dlouhých letech tankování OMV Maxx 95 jsem se rozhoupal a vlastně poprvé vzal do prázdné nádrže na OMV obyč. N95 20 litrů + 20ml modrého VIFu a překvapení:vono to jede jak fík :wink: Dokonce ještě lépe než než na ten Maxx95.Po ujetí 120 km jsem do nádrže ještě přidal na zkoušku dalších 5-6ml VIFu,ale ani náznak vadnutí.
Předtím jsem našel ten test benzínů 95 z roku 2014 a vlastně mě nějak došlo že ten Maxx95 oproti obyč. OMV N95 nějak úžasný vlastně není,kromě toho ETBE,dokonce výhřevnost a aromáty jsou horší.
Za mě teda modrý VIF: :wink:
O2 FL 09 1.8 TSI 118kW spotřeba oleje 0,5l/10tis.km
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od pepoh »

maran5 píše:
Za mě teda modrý VIF: :wink:
cistiace zlozenie je fakt gut. je problem umyt z prstov (cistic motorov), predpokladam ze sa chyti povrchov a zabrani /zmierni korozivny utok liehu.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Někteří tu psali že jim s VIFem přišel projev motoru tupější - já po jeho několikaletém pravidelném používání dle návodu ničehož nic nekalého nepociťoval. A snad dělal co dělat měl....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti.

Příspěvek od Pedro »

Ano, to jsem psal ja. A jeste nekdo, myslim.
Poznat to je jenom na Yi. Daval jsem ji po koupi stejny pomer co Alme, tedy o 1/4 az 1/3 vic, nez je 1:1000. Protoze ma dlouhe odstavky a aby system a benzin byl v pohode (verim ze to ma vliv :mrgreen: )
Yi pri tomto pomeru po urcite dobe, najel jsem s ni od 11/19 do ted 10tkm (vetsina km najeta,, obchodne,,... prostě se tim,, zaplatila,,.) Tato činnost po,, zaplaceni,, ihned ukoncena. Takže jsem s ni jezdil fakt hodne. Benzin Efekta. Po par tkm bylo poznat, bez ohledu na napr okolni teploty, atm tlak....., ze lenivy. Tehda jsem si vzpomněl, ze tu nekdo psal, ze s Vifi, mu motor umdliva. Tak jsem sundal davkovani na pomer osetreni 1:750-1000. Ted uz netankuju plnou, vratil jsem se k svemu,, 499,,
Behem dvou nadrzi se vse vratilo k normalu a zivocisny moturek v lehkem vozitku ozil. Mozna i vic, kdyz jsem behem padu cen diky Korone, prestal brat stale drahou Efektu na kartu a beru ONO a jine obyc benziny. I spotreba, coz neni u mi primar, spadla. Deci sem deci tam, chuj s tym. Nejsem Borivoj Surdilovic-decilovic.
Ted uz jezdi minimalne, vse zvlada skutr a ozivil jsem pro Seďaka, aby kdyby nutno :D chrapal od září.

Tot ma zkusenost. Nic vic.
A taky to, ze benzin neumira ani po 3/4 roce. S Vifi. Jestli i bez ni? To nevím...,ja ho nepiju a odstavene stroje vesele naskoci :wink:
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od pepoh »

LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Petr
Příspěvky: 50
Registrován: pát pro 13, 2019 12:47

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Petr »

Chci se zepta dávám do Fabie 1,4 Vif 3 odměrky z víčka na Vifu zhruba na 25l vím že je to víc. Nestane nic z motorem když tam toho dávám víc? Ten Vif beru na firemní auto takže neplatím za něj nic. :)
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Colommbo »

Ahoj! Typicky český přístup, avšak nedělal bych to. Motoru to ku prospěchu není a je to zbytečné, to můžeš ty skoro dvě odměrky navíc vylít třeba do kanálu, když to nemusíš platit... :?
P.S. Dnes před tankováním jsem modráska ("raketu", modří už vědí...) taky poprvé přidal a taky tři odměrky. Dotankoval jsem však necelých 54 litrů. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět