aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Hombre »

Já mám vyzkoušeno 1 deci petroleje na nádrž. Množství neovlivňuje reakci na plyn a palivovou soustavu vyčistí i s ventily. Když si čuchnete k petroleji a VIFU , nepoznáte, co je co.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Jerry3 »

No jo, jenže dnešní petrolej už není takovým, jakým býval... :(
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Hombre »

Beru přímo zde ze sudu rozlívaný. V obchodě lze koupit i ten nekouřivý, ten je již mimo mísu. Vše funguje, čistí, maže vstřiky, a to důležité je, prolítne motorem bez nějaké reakce.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od pepoh »

V poslední době často dostáváme dotazy, zda zelená a černá plechovka Super Benzin Aditivu obsahuje stejnou a stejně účinnou přísadu. Odpověď je ano i ne.

Samotnou zelenou barvu jsme zaváděli v listopadu 2017, aby byla lépe vidět na regálech prodejen. Zhruba v té samé době však došlo i ke změně detergentu tak, aby ještě lépe fungoval na motorech s přímým vstřikováním, protože ty začínají mezi zážehovými vozidly převažovat. Nezměněná pak zůstává schopnost čistit sací kanály a ventily u motorů s nepřímým vstřikováním, což můžeme dokázat hned několika motorovými zkouškami CEC F-05-93 na motoru M102. Není to nic mimořádného: Na českém trhu jsme 25 let a složení našich přísad přizpůsobujeme vývoji automobilů pravidelně.

Se změnou složení detergentu souvisí také změna jeho viskozity. Ten nový dodávaný v zelených plechovkách je méně viskózní, laicky řečeno řidší.

Tedy - zelená plechovka má stejné vlastnosti pro starší či jednodušší motory s nepřímým vstřikem a ještě lépe funguje na motorech se vstřikováním přímo do válců.
zbytok zlty vif som dal kolegom, ze vraj lepsie :) jeden bojuje dlhorocne so strajkovanim motora za studena v zimnom obdobi.
od dnes kupeny modry + mini balenie do kufra.
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od jarson1 »

Dobre páni, tak tiež pridám.
Zacal som ten VIF používať. Dávkovač mám urobený z flašky od 60ml Alpy francovky a v dalšom aute od Goral vodky 50ml ( taký ten chlast co sa predáva na pumpách). Minul som po 2 nádržiach na žltý, ktorý som našiel ako velmi starý zvyšok a teraz som kupil další a ten už je modrý.Na to mam odjazdené Hondou jednu nádrž a toyotka ho dostala len teraz pri poslednom tankovaní.
Co som zistil? Celkem h....o :)
Nie , vážne - toyotka už po žltom sa mi javila , že ide lepšie. U Hondy nepozorujem nič - ani dobre, ani zle.
Spotreba mi po žltom VIFe na toyote najprv klesla mierne, ale po poslednom tankovaní naopak silno stúpla. Ovšem bola prezuta na zimné a mala ovela väčší podiel mestkej jazdy ako predtým. A ochladilo sa pravdaže.
U Hondy na chlp rovnako. S tým že tam pomer okresky a mesto bol obrátený.
Ten nárast asi bude prezutím a ochladením, myslím , že VIF s tým nemá nič spoločné.
Hondu mám prvú zimu , teda neviem porovnať. A toyotka je na tom zhruba rovnako ako bez VIFu minulý rok. Je ale pravda, že minulý rok nebola Honda a tak mala toyotka jazdný profil s prevahou okresiek , pricom teraz je pravaha mesto. Takže z tohoto uhla pohladu je možné pripustit istú úsporu , aj ked len teoreticky.
Každopádne VIF používať budem. Ad 1- mam ho krátko na to aby sa niečo prejavilo výraznejšie, ad 2 - že čistí je jasné, ad 3- s nástupom E10 by bolo nelogické ho vysadit. Mimochodom toyotka aj tak bude krmená po novm asi len E5 -kovou premiovkou.
Honda podla výrobcu je síce na E10 prisposobená, ale zasa ( bez ohladu na E10) bolo mi doporucené ( dosť výrazne :D - mojím strýcom "hondistom"), nesetrit na nesprávnom mieste a krmit výhradne 100-vkou a este aj VIF-om. No , nie že by som teraz sa z toho p.....l, ale beriem odporúčanie určite na vedomie. Celé to bude o tom, ako to budem zvládat krmit finančne. Vif ostáva každopádne. Pár foto z rozboriek a zaznamov z endoskopickej kamery ma presvedčilo.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Jerry3 »

Co máte furt s tím růstem spotřeby po přezutí na zimní? Už ani nepamatuji, kdy jsem tohle zažil. :?
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od jarson1 »

No, tiež si myslím , že gro toho asi treba pripísať proste ochladeniu a tým pádom castejsej prevádzke za studena. V režime dlhších jázd, ked je motor zahriaty , sa to totiž naozaj velmi neprejavuje ani v zime.
Ťažko povedat akú váhu má vplyv pneu. Avšak papierovo majú ( tie moje) zimné väčší valivý odpor. Asi by to chcelo "seriozny" test aby sa nejako preukazal nejaký vplyv . Ale zatial ma nikdy nenapadlo kvoli tomu cvicne prezut letné za zimné uprostred leta, aby som to "vedecky" overil a porovnal :).
Faktom je , že letné spotreby mávam vždy menšie než zimné, asi ako väčšina, každopádne je tu viac faktorov , ktoré za to môžu a pneu naozaj nemusia byt tým hlavným.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Jerry3 »

Tak já to už po léta mám přesně naopak, a to citelně.
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od jarson1 »

no tu mam fakty:
https://uloz.to/file/5vpOeDN1t9pD/profi ... icanka-png
ide ale o tretie moje auto, ktoré je teraz v "kóme" dočasne odhlásené. Dam sem tento udaj, lebo dalšie dve autá este nedisponujú dostatočnými "dátami" pre relevantný výsledok :D Toto je za 190tkm a ide o priemery v daných mesiacoch. Jazdný profil 50% mestké ultrakrátke jazdy a 50% okresky ( dialnice minimum- irelevantné)
Naposledy upravil(a) jarson1 dne stř pro 18, 2019 11:52, celkem upraveno 1 x.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od jarson1 »

Jerry3 píše:Tak já to už po léta mám přesně naopak, a to citelně.
asi ti enormne žere klíma :mrgreen:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Jerry3 »

Nejspíš... A v zimě mi nic nežere svícení, vyhřívání sedaček, čelního a zadního okna... :mrgreen:
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od jarson1 »

...aha, takže tiež jazdíš v ovčom kožuchu a v kulichu a s "podprdelníkmi" na sedačkách a s " vnútorným tekutým vyhrievaním organizmu samotného" ? tak kedysi fungoval jeden bača od nás. Ale on kúrenie v gaziku vlastne ani žiadne nemal :D
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Jerry3 »

Naopak, já si dělám za volantem pohodlí, i kdyby šlo jen o popojetí o pár set metrů. Samozřejmě tím nemyslím, že těch pár set metrů popojedu dvakrát za den. Ale i do ještě studeného auta si sedám vysvlečený. :)
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od jarson1 »

Jerry3 píše: Ale i do ještě studeného auta si sedám vysvlečený. :)
Vskutku odvážne ...už si to predstavujem :D :D :D a babky agentky na oknách si cistia okuliare :mrgreen: To ja si dám dole len kabát /bundu a ciapku ( ak mám).
ešte že máme to globálne oteplenie :D
VIFu zdar :wink:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od pepoh »

do skumavky som dal trochu modreho vifu a tekutej fazy plynu. dobre sa vrstvy premiesali, a neoddelili. :mrgreen:
Odpovědět