aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Jerry3 »

bloke píše:Ktosi spomínal, že sa prísada dá odliať aj do pištole, potom by bolo dobré zistiť, že práve vtedy sa nedá nastrčiť k natankovaniu :lol:.
V mém případě zcela neaplikovatelné, neboť zastrčit pistoli není snadné a už vůbec ne dostatečně rychlé.

P.S.: Dříve mne dokázalo potěšit, když tankující přede mnou zavěsila (nepamatuji ani jediný případ, kdy by se mi to stalo po tankujícím muži) pistoli s hrdlem plným paliva, neboť jsem do nádrže dostal nějaké to deci, které zaplatila ona, navíc jaksi zadarmo. Nyní mi to vyloženě vadí, poněvadž si tím "zbytkem k dobru" kompletně obleji hrdlo nádrže a blatník pod ním.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od rousini »

Dieselový Millers Ecomax má na hrdle aplikátor pro ford patent. Možná to má i benzinové aditivum. Navíc benzín opláchne z trychtýřku aditivum a než dotankuješ, tak se odpaří.
Kdyby sis udělal na aditivum lahvičku od leštidla do myčky, tak to tam stříkneš vzniklým otvorem po zkráceném aplikátoru a nic neřešíš. :wink:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Sachmar

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Sachmar »

Ze své skušenosti doporučuji tankovat v mém případě benzín již s aditivem tj.třeba u Benziny nebo Shell,potom starost přidáváním aditiv odpadá. :wink:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Jerry3 »

Tak zrovna Shell byl pověstný tím, že v ČR prodával naprosto neprémiové palivo za prémiovou cenu. A u Benziny si nejsem jistý, zda má veškerá paliva aditivovaná.
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od shalibaba »

A nevíme, v jakém poměru tyto aditiva do paliva přidávají.
Na jaře to již bude třetím rokem, co VIF přidávám jak do benzinu, tak do nafty a zdržení oproti bezaditivace max. půl minuty. Ale mám auta, co mají v hrdle jen záklopku.
VIF přidávám těsně před tankováním velkou injekční stříkačkou.

Teď jsem objednal Millers, tak jsem zvědav na jeho aplikaci.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od pepoh »

Sachmar píše:Ze své skušenosti doporučuji tankovat v mém případě benzín již s aditivem tj.třeba u Benziny nebo Shell,potom starost přidáváním aditiv odpadá. :wink:
je to vecou kazdeho sudruha...
pamatam si test cz-de shell paliv. premiovy cz shell = standard shell de.
"standartne" vychod od nemecka je ojebavany na kvalite. (s vynimkou rakuska)
je jedno ci potraviny, drogeria alebo paliva.
Hlavik
Příspěvky: 19
Registrován: pon kvě 28, 2018 18:59

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Hlavik »

Pitris píše:A teď tedy jezdíš - a škubalo Ti to s VIFem - na jaký benzin :?: Ptám se proto že jsou k dispozici u pump benzin jak čistý (ONO, Eurooil), tak i již aditivovaný (Benzina, MOL, Shell). A jestli si do aditivovaného přidal ještě i VIF, tak taky mohlo být přeaditivováno....

PS: Vím že i ten čistý je aditivovaný - ale jen minimálně; aby plnil ČSN.
PS2: Ty značky jsou samozřejmě i jiné. A třeba OMV nebo Eurooil prodává benziny oba.
Omluva za pozdni odpověď. ..

Ano jezdil jsem na ruzne benziny: Benzina, OMV a mísni AS ktera patří sítí Zaris (absolutne nejvyšší odběr ve meste)..vzdy přidával vif dle návodu a cukalo to vzdy...Pak jsem přestal vifovat a po čase skubani přestalo.. Je pravda ze jsem též vyměnil olej misto 5w30 na 5w40 maxlife protoze mi bere trochu okej... opět nevím jestli nějaka souvislost???
Každopádně ted neviaditivuji, jezdím na nejlevnější benzin ve městě (Zaris) a nic necuka.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Dík. Zaris neznám - nevím.... S olejem ale asi to cukání souvislost mít nebude.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
svara@
Příspěvky: 204
Registrován: sob pro 17, 2016 20:54

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od svara@ »

Ptal jsem se přímo na stránkách Benziny zda Efektu 95 aditivovat nebo nikoliv. Zpětně po telefonu
mě bylo sděleno, že už nemusím, pokud tam ještě něco přidám, nic se nestane. Přidával jsem
VIF, Vynnś a nyní MILLERS PETROL POWER ECOMAX. VIF A Vynnś zhruba stejné. MILLERS PETROL
jasně nejlepší. Aditivuji 6 roků, tj. asi 66 000 km. Nikdy motor neškube. Okamžitý studený starty.
Původní aku. přesně sedm let. Dodávám, že zkracuji výměny svíček, oleje i filtrů o proti doporučení
s. knížky asi tak o polovinu. Mot olej max po 7 až 8 tis. km. Vyplatí se to. Pokud se nechci auta
po sedmi letech zbavit - prodat.
kefi01
Příspěvky: 5
Registrován: čtv úno 26, 2009 20:19

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od kefi01 »

Dobrý den,
dnes jsem otevřel novou plechovku s aditivem do benzinu a překvapilo mne, že je obsah světle modrý. To předtím nikdy nebylo. Rok výroby je 2018, další datum nejde přečíst, plechovka byla zapečetěna průhlednou páskou s nápisem VIF. Kupováno na podzim v Auto Kelly. Je to tak dobře, mohu ho použít? Setkal se s tím někdo?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Já kupoval VIF někdy tuším loni v září, a barvu má/měl světlou medovou....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
DirtyKing
Příspěvky: 44
Registrován: pon pro 24, 2018 9:27

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od DirtyKing »

Já mám také s původní barvou, kupován v prosinci 2018, ale asi ještě ze starých zásob. Na Facebooku VIFu však proběhla informace, že u nových šarží výrobků došlo ke změně barvení. Ptalo se tam na to i docela dost lidí. Ta světle modrá je tedy v pořádku a můžeš bez obav použít :wink:
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od tonny »

Našel jsem odpověď na Ford fóru:
...napsal jsem do VIFu, že jsem zakoupil VIF do benzinu, který má modrou barvu, místo doposud používané světle hnědé a jestli je to správně (do benzinu)?

Odpověď:
Dobrý den,
omlouvám se za zmatky, které jsme způsobili špatnou informovaností. Postupně vše uvedeme do pořádku.
V krátkosti se pokusím podat úplnou informaci. SBA jsme v souladu s požadavky moderních motorů inovovali. Původní složení velmi dobře fungovalo v motorech s nepřímým vstřikováním, kde rychle odstraňovalo i staré úsady. U motorů s přímým vstřikem zabraňovalo vzniku úsad, staré však odstraňovalo pomaleji. Změnou složení detergentních / čistících /složek jsme dosáhli při úplném zachování původních vlastností další výrazné zlepšení u motorů s přímým vstřikováním. Jsou zcela odstraňovány i úsady na vstřiku. Jsme tak jediná společnost, která zveřejnila dosažené výsledky získané při zkouškách na zkušebně SGS.
Inovované aditivum má nižší viskozitu / je „řidší“ /. Čichově se projevuje výrazněji a může připomínat čpavek. Je to však typická „ vůně „ aminů, které jsou podstatou detergentních složek. Pro aminy je charakteristické, že vlivem světla tmavnou. Též jednotlivé složky průmyslově vyráběné se mohou barevně lišit. Proto jsme začali používat neprůhledné stříbrné kanystry a pro jednorázové balení 125 ml v PET obalech jsme tyto obaly obarvili na zeleno. Bezprostředně s tím souvisí i modré zbarvení vlastního aditiva.
Ještě jednou se omlouvám za nedostatečnou informovanost.
Budete-li mít další dotazy, laskavě mě kontaktujte.

S pozdravem a přáním mnoha bezpečných kilometrů v roce 2019.

Ing. M. Železný
technicko-obchodní ředitel
724536644

Zdroj: http://www.forum.ford-club.cz/viewtopic ... &start=420
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

...."Změnou složení detergentních / čistících /složek jsme dosáhli při úplném zachování původních vlastností další výrazné zlepšení u motorů s přímým vstřikováním"....
Ano. Snad to původní dobré zachováno zůstalo :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
frufru
Příspěvky: 18
Registrován: sob led 12, 2019 13:01

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od frufru »

Minulý týden jsem dodělal 500ml balení. Chtěl jsem koupit jiné, ale raději počkám na zkušenosti s novým složením. Zatím budu dávat Winns.
Odpovědět